ΚΤΜ 990 Τρόμπα Βενζίνης (;)

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Ευχαριστώ πολύ φίλος με βλέπω να ψάχνω σε μαγαζιά για ορινγκς αφού έκανα την αλλαγή να την κάνω σωστά και να τα αλλάξω και αυτά..το μόνο σίγουρο ότι δεν τα αφήνω πάλι τόσα χιλιόμετρα με τα ίδια φίλτρα θα τα αλλάζω μόνος μου να κάθε 20.000-25.000χλμ τώρα που την έμαθα την δουλειά δεν είναι και τπτ ή αλήθεια είναι.:cool:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Τα Φιλτρακια τις βενζίνης απο που τα αγοράζουμε ;


Sent from katemofono 990
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Ευχαριστώ πολύ φίλος με βλέπω να ψάχνω σε μαγαζιά για ορινγκς αφού έκανα την αλλαγή να την κάνω σωστά και να τα αλλάξω και αυτά..το μόνο σίγουρο ότι δεν τα αφήνω πάλι τόσα χιλιόμετρα με τα ίδια φίλτρα θα τα αλλάζω μόνος μου να κάθε 20.000-25.000χλμ τώρα που την έμαθα την δουλειά δεν είναι και τπτ ή αλήθεια είναι.:cool:

eukolo??
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Ναι φίλος πολυ εύκολο θα ελεγα και εαν ειχα τα φίλτρα και τα άλλαζα επιτόπου δεν παίζει να μου είχε πάρει πάνω απο σκαρτη ωρα.να φανταστείς καθάρισα και τα τεπόζιτα και ας ηταν λαμπικο μεσα.
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Mious εγώ εκανα κατάθεση στον λογαριασμό του gefr και περιμένω να μου τα στείλει...ρίξε μια ματια και μπορείς να του στείλεις ένα μνμ όπως εκανα κι εγώ!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Πάντως για την ιστορία, σήμερα έγινε βόλτα 170χλμ περίπου, χωρίς μεγάλη στάση και το μηχανάκι πάει τραίνο. Ελπίζω όντως να τη γλύτωσα!!! :D
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Παιδια να ρωτησω,αφησα το μηχανακι μου 2 εβδομαδες χωρις βενζινα(ξερω μαλακια μου)και τωρα
οποτε κινουμαι μεσα στην πολη και σε πολυ χαλαρο ρυθμο μου σβηνει,ενω ψηλα δουλευει ρολοι.
Ειναι συμπτωματα τις τρομπας η κατι αλλο?
Παντως εχω στειλει πμ στον GEFR just in case αλλα μαλλον δεν μπαινει πολυ συχνα
στο forum και δεν το εχει δει.
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Απ' ότι βλέπω στη λίστα με τα ανταλλακτικά που άλλαξε (αν βγάζω σωστά τα γράμματα), άλλαξε και σωλήνα καυσίμου, σφiκτήρες, και o-rings (κόστος γι αυτά 5 ευρώ).
σωληνας καυσιμου ειναι το μικρο σωληνακι που ενώνει κατω χαμιλα τα δυο ντεπόζιτα, μη παει το μυαλο σου στην κεντρικη παροχή με τους ταχυσυνδεσμους , αυτα πανε κανενα 80 θυμαμαι!!
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Ευχαριστώ πολύ φίλος με βλέπω να ψάχνω σε μαγαζιά για ορινγκς αφού έκανα την αλλαγή να την κάνω σωστά και να τα αλλάξω και αυτά..το μόνο σίγουρο ότι δεν τα αφήνω πάλι τόσα χιλιόμετρα με τα ίδια φίλτρα θα τα αλλάζω μόνος μου να κάθε 20.000-25.000χλμ τώρα που την έμαθα την δουλειά δεν είναι και τπτ ή αλήθεια είναι.:cool:
..προσεξε λιγο πως θα κουμπωσεις την τρομπα στο ντεποζιτο, εχε το νου σου στο o-ring να κατσει καλα!! :ok:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ρώτησα σε μαγαζί και μου είπε 75 ευρώ για τα φίλτρα και τις τσιμούχες


Sent from katemofono 990
 
Top Bottom