ΚΤΜ adventure week 2022

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρώτη μέρα, πρώτο Τσάλεντζ


Μοιράσου την βόλτα σου στα σοσιαλ.


Δηλαδή πήγαινε κάπου με ανοιχτή την εφαρμογή και μετά βρες πως το βάζεις στο προφίλ κροφίλ. Αυτό το τελευταίο είναι όντως Τσάλεντζ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νιώθω Μέγκα μπουμερ στην τοποθεσία Αφίδνες.


Πήγα βόλτα (καλά για δουλειά) με αυτοκίνητο με ανοιχτό το riser και λέω άντε να δω που έχει το share κουμπί. Ε. Δεν βρήκα.

Πάω να ψάξω το manual ...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Boomer generation fail


Λοιπόν.


Πάω βόλτα.



Το save και το trash εικονακι είναι δίπλα δίπλα. Προφανώς ο προγραμματιστής είναι ηλίθιος.

Μάντεψε τι πάτησα και την πάτησα. Ήταν ωραίο το βολτακι νύχτα όμως αν και έχω ξεχάσει πως οδηγείται το v2 στις στροφές, δεν πρέπει να κλείνει το γκάζι ποτέ γιατί κόβει πολύ.


Τουλάχιστον είχα την δοκιμαστική να ανεβάσω... Βρήκα το πως.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πεντέλη που έχει ύψη πάνω από 890 μέτρα, αυτό που βλέπω στον χάρτη, η κορφή πυργαρι, που λέει προφήτης Ηλίας Πεντέλης, είναι όντως προσβάσιμη οδικώς;
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Πεντέλη που έχει ύψη πάνω από 890 μέτρα, αυτό που βλέπω στον χάρτη, η κορφή πυργαρι, που λέει προφήτης Ηλίας Πεντέλης, είναι όντως προσβάσιμη οδικώς;
Ειναι η παλια βαση , ολο ασφαλτο, φοβερη θεα 360ο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Διόνυσος....1100 υψομετρο
Αυτό ήταν η "πρώτη" επιλογή αλλά το σημείο που ανεβαίνει στο τρίστρατο "νέα μάκρη/πεντέλη/διόνυσος" με την εκκλησία και το καφέ φαίνεται να είναι πιο χαμηλά.


Μπράβο και σε όσους έκαναν τετραψήφιο αριθμό χιλιομέτρων σήμερα... Με το ζόρι πρόλαβα λίγη ελεύθερη ώρα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ήθελα και εγώ να ξεκινήσω την εφαρμογή εχθές με πολύ χιλιόμετρο/υψόμετρο την επόμενη εβδομάδα αλλά μάλλον ο κοβιντ μας χτύπησε την πόρτα.

Γιάννη, κρατά τη σημαία ψηλά!!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ήθελα και εγώ να ξεκινήσω την εφαρμογή εχθές με πολύ χιλιόμετρο/υψόμετρο την επόμενη εβδομάδα αλλά μάλλον ο κοβιντ μας χτύπησε την πόρτα.

Γιάννη, κρατά τη σημαία ψηλά!!
περαστικά φιλε
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ήθελα και εγώ να ξεκινήσω την εφαρμογή εχθές με πολύ χιλιόμετρο/υψόμετρο την επόμενη εβδομάδα αλλά μάλλον ο κοβιντ μας χτύπησε την πόρτα.

Γιάννη, κρατά τη σημαία ψηλά!!
Περαστικά Γιάννη .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ήθελα και εγώ να ξεκινήσω την εφαρμογή εχθές με πολύ χιλιόμετρο/υψόμετρο την επόμενη εβδομάδα αλλά μάλλον ο κοβιντ μας χτύπησε την πόρτα.

Γιάννη, κρατά τη σημαία ψηλά!!
Περαστικά.

Αν δεν σε έχει χτυπήσει δυνατά, τρία από τα Τσάλεντζ αρκούν για να μπεις στην κλήρωση, πήγαινε κάπου μόνος σου.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ήθελα και εγώ να ξεκινήσω την εφαρμογή εχθές με πολύ χιλιόμετρο/υψόμετρο την επόμενη εβδομάδα αλλά μάλλον ο κοβιντ μας χτύπησε την πόρτα.

Γιάννη, κρατά τη σημαία ψηλά!!
Και εγώ που νόμιζα ότι οι κάτοχοι ΚΤΜ, είναι πολύ "γληγοροι" για να τους.... πιάσει ο covid!!!! :p

Παντού παραπληροφόρηση ρε φίλε :wacky:
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Πεντέλη που έχει ύψη πάνω από 890 μέτρα, αυτό που βλέπω στον χάρτη, η κορφή πυργαρι, που λέει προφήτης Ηλίας Πεντέλης, είναι όντως προσβάσιμη οδικώς;
ναι. επίσης και οι κεραίες στον Υμηττό είναι πάνω απο 890 μέτρα. και το ανέβα στην Πάρνηθα απ' τις κλασσικές φουρκέτες.
amyroukai να συγχρονιστούμε να κανουμε add ο ενας τον αλλον γιατι θέλει group ride την Κυριακή
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Με δείκτη επικινδυνότητας πυρκαγιάς (σαν σήμερα) #4, ξεχάστε τις αναβάσεις στα γύρω βουνά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από άσφαλτο λέμε πάντα.


Άσε που ανάμεσα στην δουλειά και στις υποχρεώσεις γενικά που έμεινα ένας οδηγός στο σπίτι για όλα, ίσως το σημερινό καεί γιατί βράδυ δεν θα γίνει.

Αν η Πάρνηθα στο καζίνο είναι όντως πάνω από το ύψος που πρέπει ίσως προλάβω

Edit
Μόλις το είδα, 1050 λέει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάρνηθα το ίδιο, δεν ήμουν ο μόνος που έφαγε πόρτα είπαν οι αστυνομικοί.


Τελικά έχοντας χάσει την ευκαιρία να βρω δρόμο ικανοποιητικά ψηλό για το παιχνίδι πήγα στα 725μ της Πεντέλης, η οποία είναι ένα τεράστιο σεξοξενοδοχειο με θέα.

Χάθηκα στο Ντράφι. Το garmin xt συνουσιάζεται παρά φύση, έχουν δίκιο όσοι ζητάνε αναβάθμιση λογισμικού γιατί "το χάλασαν" με τις τελευταίες.

Ωραία ήταν όμως. Πολλά χρόνια είχα να βγω βράδυ έτσι για πλάκα..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν μπορούσε να πάει μπάσκετ η μικρή μόνη της θα το έκανα και εγώ το εκτός έδρας αλλά μετά τις 8:30 ελευθερώνομαι
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Με δείκτη επικινδυνότητας πυρκαγιάς (σαν σήμερα) #4, ξεχάστε τις αναβάσεις στα γύρω βουνά.
Ο υμμητος είναι κλειστός σήμερα από τα 400 και πάνω.
Αυτό εννοούσα κι εγώ. Με το χάρτη στο #4, #5 (είχε προταθεί και το #3) κλείνει η πρόσβαση -ακόμα και για πεζούς, τουλάχιστον στον Υμηττό-.

Ενημερωθήτε εδώ:
.
 
Top Bottom