Καινούργιο Μπουφάν 3/4

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Σήμερα μετά από 300 και κάτι χλμ. τα περισσότερα με βροχή το μπουφανάκι μου άρχισε να μπάζει άσχημα στα μανίκια. Όποτε ψάχνουμε πλέον για καινούργιο.

Το μπατζετ φτάνει τα 200 ευρώ πρέπει απαραιτήτως να είναι 3/4, να είναι καθαρά χειμερινό και αδιάβροχο. Μέχρι τώρα είχα ένα modeka το οποίο 5 χρόνια με μπόλικα ταξίδια βροχές, χαλάζι και καθημερινής εργασίας με έβγαλε ασπροπρόσωπο οπότε θέλω κάτι εξίσου αξιόλογο.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Συμφωνώ και επαυξάνω για Θανοtripper
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σήμερα μετά από 300 και κάτι χλμ. τα περισσότερα με βροχή το μπουφανάκι μου άρχισε να μπάζει άσχημα στα μανίκια. Όποτε ψάχνουμε πλέον για καινούργιο.

Το μπατζετ φτάνει τα 200 ευρώ πρέπει απαραιτήτως να είναι 3/4, να είναι καθαρά χειμερινό και αδιάβροχο. Μέχρι τώρα είχα ένα modeka το οποίο 5 χρόνια με μπόλικα ταξίδια βροχές, χαλάζι και καθημερινής εργασίας με έβγαλε ασπροπρόσωπο οπότε θέλω κάτι εξίσου αξιόλογο.
αν θελεις κανε ενα τηλ στο Θανο @tripper.gr
Θα σου δωσει λυση, οπως αλλωστε σε ολους μας:)
Συμφωνώ και επαυξάνω για Θανοtripper
ψηφιζω Θανο (@tripper.gr ) ....
ευγενεια - υπομονη- εξυπηρετηση (φουλπανσιον).....
οι τιμες να ξερεις οτι θα ειναι καλυτερες απο τις αναγραφομενες λογω του οτι εισαι μελος του φορουμ...
:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα μετά από 300 και κάτι χλμ. τα περισσότερα με βροχή το μπουφανάκι μου άρχισε να μπάζει άσχημα στα μανίκια. Όποτε ψάχνουμε πλέον για καινούργιο.

Το μπατζετ φτάνει τα 200 ευρώ πρέπει απαραιτήτως να είναι 3/4, να είναι καθαρά χειμερινό και αδιάβροχο. Μέχρι τώρα είχα ένα modeka το οποίο 5 χρόνια με μπόλικα ταξίδια βροχές, χαλάζι και καθημερινής εργασίας με έβγαλε ασπροπρόσωπο οπότε θέλω κάτι εξίσου αξιόλογο.
Θα σου πρότεινα το Nordcap Adventure γιατί είναι μπουφαναρα και στο budget που θες, αλλά δεν έχω φάει δυνατή βροχή για να σου πω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Θα σου πρότεινα το Nordcap Adventure γιατί είναι μπουφαναρα και στο budget που θες, αλλά δεν έχω φάει δυνατή βροχή για να σου πω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χθες που ετρωγα βροχη καλη για συνεχομενες 2.5 ωρες δεν περασε τιποτα
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Μπουφαναρα το Nordcap Adventure.Το καταλαβαινεις μολις το φορεσεις!!!Και σε σουπερ τιμη.Ειχα και εχω αλλα ακριβοτερα και επωνυμα μπουφαν αλλα το συγκεκριμενο ειναι απλα καταπληκτικο για τα λεφτα του.
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Με τα πολλά και με τα λίγα κατέληξα στο Dainese Tempest 2. Βέβαια μου ήρθε λάθος το νούμερο βάση το ότι το υπολόγισα λάθος. Οπότε το πουλάω για να πάρω το σωστό νούμερο. Σαν μπουφάν είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και σε ποιότητα και σε εμφάνιση αλλά ελά που λάθος νούμερο δεν γίνεται.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Με τα πολλά και με τα λίγα κατέληξα στο Dainese Tempest 2. Βέβαια μου ήρθε λάθος το νούμερο βάση το ότι το υπολόγισα λάθος. Οπότε το πουλάω για να πάρω το σωστό νούμερο. Σαν μπουφάν είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και σε ποιότητα και σε εμφάνιση αλλά ελά που λάθος νούμερο δεν γίνεται.
Δεν μπορείς να το επιστρέψεις και να αλλάξεις νούμερο?
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Αν και ή αγορά έγινε απο Ελληνικό μαγαζί, κάναμε παραγγελία απευθείας απο Ιταλία, οπότε δεν γίνεται και έτσι το έβαλα αγγελία και ο καταστηματάρχης θα κοιτάξει μήπως μπορεί να το δώσει σε κάποιον άλλο και να πάρω εγω το σωστό νούμερο.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Σε αυτές τις περιπτώσεις εγω αγοράζω κατευθείαν απέξω για να έχω το δικαίωμα επιστροφής. Μίλα και με το μέλος @tripper.gr (aka Θάνος) είναι και πολύ εξυπηρετικός και γνώστης. Εγώ δεν κατάφερα να πάρω κάτι τελικά γιατί δε βόλεψε να κατέβω στη Λάρισα να δοκιμάσω αυτά που ήθελα αλλά κάποια στιγμή θα το κάνω γιατί πρέπει να επιβραβεύουμε επαγγελματίες που έχουν μοτοσυκλέτιστικη κουλτούρα σε αντίθεση με άλλους που το παίζουν μούρες αλλα τελικά είναι πολύ κλο-κλο και αβγό τίποτα δλδ για να εξυπηρετούν μόνο συγκεκριμένες κατηγορίες πελατών...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν και ή αγορά έγινε απο Ελληνικό μαγαζί, κάναμε παραγγελία απευθείας απο Ιταλία, οπότε δεν γίνεται και έτσι το έβαλα αγγελία και ο καταστηματάρχης θα κοιτάξει μήπως μπορεί να το δώσει σε κάποιον άλλο και να πάρω εγω το σωστό νούμερο.
Την ίδια αντιμετώπιση είχα κάποτε από κατάστημα της Μοτοδυναμικής για Alpinestars, του λέω αν είναι λάθος; Μου λέει "δικό σας θέμα, πρέπει να ξέρετε το νούμερό σας" λες και δεν έχει σημασία το καλούπι της εταιρίας, οπότε αγορά απ' έξω, 20% χαμηλότερη τιμή, δικαίωμα επιστροφής, προσφορά γάντια Alpinestars με +μονοψήφιο αριθμό ευρώ που τα φόρεσα δύο χρόνια...

Θα ρίξω και τα Scott στο τραπέζι, το πήρα γιατί ήταν "φτηνό" σε προσφορά μισή τιμή και βγήκε απρόσμενα καλή ποιότητα, αν δεν πάρεις πάλι το ίδιο μπουφάν που ήρθε σε λάθος μέγεθος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Την ίδια αντιμετώπιση είχα κάποτε από κατάστημα της Μοτοδυναμικής για Alpinestars, του λέω αν είναι λάθος; Μου λέει "δικό σας θέμα, ......

Εγώ πήγα να πάρω μηχανάκι από εκεί και την έκανα με ελαφρά.
Σόρι παίδες δεν κατάλαβα ότι έπρεπε να έχω και τίτλο ευγενείας
για να σας δώσω τα λεφτά μου....
:fun


υγ
Κάποτε που ήμουν στο TDM Hellas
είχαμε φτιάξει περίπτερο στην έκθεση μοτοσυκλέτας.
Όλα με δικά μας λεφτά.
Και να μηχανάκια και να εκδρομές ράιντ γουιθ ας ορ ντράιβ αλόνγκ
και να το 850 με αυτοκόλλητα απ όλη την Ευρώπη και να το 900 τούμπανο
και μοντέλες, χαμός...
Σκάνε από τη μοτοδυναμική, μας κοιτάνε μεστηγκζινίλα και λένε
Το 900 γιατί φοράει αγκράποβιτς και όχι τερμινιόνι????
:fun

Μλκ μου.... Εγκέφαλοι του μάρκετινγκ !

υγ
υπογράφω όσα γράφω ονομαστικά
 
Top Bottom