Καλημέρα σε όλους

Varam

Μέλος
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
KTM 990 ADV 2009
Μετά από 19 χρόνια αποχής από τον χώρο της μοτοσυκλέτας, τρεις μήνες νωρίτερα, αποφάσισα να αποκτήσω ξανά αυτό που με έκανε πάντα να χαμογελάω και μου έδινε έστω και εικονικά την αίσθηση της ελευθερίας και της απόδρασης από την ρουτίνα της καθημερινότητας. Ένα χρόνο πριν τα 60ήντα μου πραγματοποιήθηκε αυτό που ήθελα.
Ευτυχής κάτοχος πλέον ενός KTM 990 ADV του 2009 που αγοράστηκε μεταχειρισμένο με 59.000 km έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι ,με αρκετή δυσκολία μπορώ να πω,στη ζωή ενός μοτοσυκλετιστή. Εξακολουθώ όμως να αισθάνομαι (στην φαντασία μου) σαν 16 άρης..... όταν καβάλησα την πρώτη μου μοτοσυκλέτα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Βασίλη...! :ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλώς ήρθες, ωραίος!
Και με το σωστό μηχανάκι!
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μετά από 19 χρόνια αποχής από τον χώρο της μοτοσυκλέτας, τρεις μήνες νωρίτερα, αποφάσισα να αποκτήσω ξανά αυτό που με έκανε πάντα να χαμογελάω και μου έδινε έστω και εικονικά την αίσθηση της ελευθερίας και της απόδρασης από την ρουτίνα της καθημερινότητας. Ένα χρόνο πριν τα 60ήντα μου πραγματοποιήθηκε αυτό που ήθελα.
Ευτυχής κάτοχος πλέον ενός KTM 990 ADV του 2009 που αγοράστηκε μεταχειρισμένο με 59.000 km έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι ,με αρκετή δυσκολία μπορώ να πω,στη ζωή ενός μοτοσυκλετιστή. Εξακολουθώ όμως να αισθάνομαι (στην φαντασία μου) σαν 16 άρης..... όταν καβάλησα την πρώτη μου μοτοσυκλέτα.
Καλωσηρθες στο AdvRide.
Μη στεναχωριέσαι καθόλου,αφού στα 60ντα σου πήρες 990 έχεις ακόμα πολυυυυυ δρόμο και χρόνια μπροστά σου μέχρι να μεγαλώσεις για να πάρεις gs xaxaxaxaxa
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Καλωσηρθες στο AdvRide.
Μη στεναχωριέσαι καθόλου,αφού στα 60ντα σου πήρες 990 έχεις ακόμα πολυυυυυ δρόμο και χρόνια μπροστά σου μέχρι να μεγαλώσεις για να πάρεις gs xaxaxaxaxa
Δεν το έχεις σκεφτεί καλά, αλλιώς θα έπαιρνε GS.
Ο κύριος λόγος, όταν πέφτει η GS βρίσκουν οι κύλινδροι και δεν σου πλακώνει η μηχανή το ευαίσθητο λόγω ηλικίας πόδι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν το έχεις σκεφτεί καλά, αλλιώς θα έπαιρνε GS.
Ο κύριος λόγος, όταν πέφτει η GS βρίσκουν οι κύλινδροι και δεν σου πλακώνει το ευαίσθητο λόγω ηλικίας πόδι σου.
Τρου ,αλλά άμα είσαι νιος δε σι νιαζζ
 
Reactions: Gus

Varam

Μέλος
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
KTM 990 ADV 2009
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. ......BMW θα πάρω λίγο μετά τα 80.. τώρα που το σκέφτομαι και δεύτερη φορά βέβαια ίσως είναι καλύτερα μετά τα 90.....να έχει κάποιο νόημα η αγορά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. ......BMW θα πάρω λίγο μετά τα 80.. τώρα που το σκέφτομαι και δεύτερη φορά βέβαια ίσως είναι καλύτερα μετά τα 90.....να έχει κάποιο νόημα η αγορά.
Καλα να΄σαι, να την παρεις και στα εκατο!!! :ok:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. ......BMW θα πάρω λίγο μετά τα 80.. τώρα που το σκέφτομαι και δεύτερη φορά βέβαια ίσως είναι καλύτερα μετά τα 90.....να έχει κάποιο νόημα η αγορά.
Τότε θα πάρεις BMW, αλλά όχι το GS, αλλά το ηλεκτρικό σκούτερ. :D

Παρεμπιπτόντως, στην Αγγλία έγινε μια συζήτηση να σου παίρνουν την άδεια οδήγησης μετά τα 70.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τότε θα πάρεις BMW, αλλά όχι το GS, αλλά το ηλεκτρικό σκούτερ. :D

Παρεμπιπτόντως, στην Αγγλία έγινε μια συζήτηση να σου παίρνουν την άδεια οδήγησης μετά τα 70.
Εδω οπως παει το πραμα, για την "σωτηρια' του πλανητη, θα μας την παρουν και απο μας!!!!!!!!!!
Για τα εβδομηντα λες;;;;;;
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εδω οπως παει το πραμα, για την "σωτηρια' του πλανητη, θα μας την παρουν και απο μας!!!!!!!!!!
Για τα εβδομηντα λες;;;;;;
Βλέπω να παίρνουμε ηλεκτρικά On/Off ποδήλατα που δεν χρειάζονται άδεια, να τους βγάζουμε τον κόφτη των 25 χιλ/ωρα ή να τους βάζουμε παρανόμως μεγαλύτερους κινητήρες και μπαταρίες.:D
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. ......BMW θα πάρω λίγο μετά τα 80.. τώρα που το σκέφτομαι και δεύτερη φορά βέβαια ίσως είναι καλύτερα μετά τα 90.....να έχει κάποιο νόημα η αγορά.
Προσεχε, πας για μπαναρισμα... :secret:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. ......BMW θα πάρω λίγο μετά τα 80.. τώρα που το σκέφτομαι και δεύτερη φορά βέβαια ίσως είναι καλύτερα μετά τα 90.....να έχει κάποιο νόημα η αγορά.
Εύχομαι μέχρι τα 80 να έχεις διαβάσει τα θεματα γύρω από το πορτοκαλί ελβετικό σουγιά

 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Εύχομαι μέχρι τα 80 να έχεις διαβάσει τα θεματα γύρω από το πορτοκαλί ελβετικό σουγιά

Επισης μετα τα 80, που θα ΄χεις παρει BMW, ευχομαι να βλεπεις καλα για να διαβασεις και να εμπεδωσεις το σχετικο θεμα... ''Ανακλησεις''... :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επισης μετα τα 80, που θα ΄χεις παρει BMW, ευχομαι να βλεπεις καλα για να διαβασεις και να εμπεδωσεις το σχετικο θεμα... ''Ανακλησεις''... :p
Εγώ bmw έχω καρντια μου...
1-1
 
Top Bottom