Καλημερα στους χωματινους

peterpan

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
CBF1000
Παναγιωτης απο Αττικη. Καβαλαω ενα CBF1000. Με τρωει να ξαναπαρω χωματινο. Ειχα διαφορα δυομισαρια(Sherpa TTR XR/R), τωρα εχω ξεμεινει και το στερητικο αχιζει και κρουει τον κωδωνα.
Αυτο που με τρωει και εχω κολλησει ειναι το 640 Adventure. Το εκανα και βολτα. Ναι ειναι σαν να δουλευεις κομπρεσερ σε σχεση με το CBF.
Να συνεχισω να ονειρευομαι Βαλια Καλντα και Πανταβρεχει?
Μιλαω για την ασφαλτινη διαδρομη απο Αττικη μεχρι σε αυτα τα μερη. Θα με βγαλει? Εγω θα ζησω μετα ή θα μου αφρισει το αιμα?χαχαχαχα
Να στε καλα και να ξερετε θα παραμονευω στον πορτοκαλι κοσμο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
:welcome:

Καλώς ήρθες Παναγιώτη. Το 640 είναι από τα καταλληλότερα μηχανάκια για να ξεκινήσεις από την Αττική και να διασχίσεις την Πίνδο. Αλλά κάτσε να σου γράψουν οι έχοντες, που έχουν πιο εμπεριστατωμένη άποψη.

Στο τέλος της μέρας να ξέρεις ότι δεν έχει σημασία τι καβαλάς, σημασία έχει πόσο true adve είσαι εσύ ο ίδιος.
Οι άλλοι με παπιά έκαναν travel enduro....η ψυχή μετράει και όχι το μέταλλο
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Welcome to advride mate!Βρές ένα"καθαρό"640 adv και"χτύπα"το,δεν θα το μετανιώσεις,believe me;)
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Kαλως ηλθες! Το 640 adventure ειναι μια πολυ καλη επιλογη αν ο προσανατολισμος σου ειναι πιο πολυ χωματινος. Μπορεις να πας οπουδηποτε με ενα καλοσυντηρημενο αν δεν υπερβαινεις τα 120-130 στην εθνικη. Σε γενικες γραμμες μπορει να σε καλυψει μια μεγαλη γκαμα μοτοσυκλετων on-off
και αν εχεις θεληση και καλη διαθεση θα πας παντου.
Καλα χωματα!:welcome:
 
Τελευταία επεξεργασία:

peterpan

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
CBF1000
:welcome:

... Το 640 είναι από τα καταλληλότερα μηχανάκια για να ξεκινήσεις από την Αττική και να διασχίσεις την Πίνδο. ....
Αυτα ειναι, μου ανοιγει η ορεξη.


ΥΓ Ειμαι ειμαι true adventure. Με τρωει ο κωλος μου, και το CBF λασπωνω εννοιοτε, χαχαχαχα. Αυτο εχω με αυτο παω
 

peterpan

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
CBF1000
Και μια ερωτηση.
Τα TR650 Terra τι εχουν γινει?
Ουτε ενα στο car.gr
Το καταλαβαινω οτι δεν πουλησε πολυ αυτο το μηχανακι, αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Εχει ενα strada ενας φιλος και μου φαινεται εξαιρετικο. Εχουμε παει και βολτες μαζι και το εχω οδηγησει και το μηχανακι ειναι υπεροχο.
Να υποθεσω οτι οσοι πηραν το terra πολυ απλα δεν το δινουν?
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Το terra(καλή επιλογή και σαφώς πιο"πολιτισμένο"απο το 640)όντως δεν κυκλοφόρησε πολύ οπότε είναι και δυσεύρεστο.Να συμπληρώσω επίσης πως αν σε πέρνει οικονομικά κοίτα και για 690 enduro που θεωρώ και την καλύτερη επιλογή απο τα 2 προηγούμενα,διάβασε τα όσα έχουν γραφτεί εδώ περι 640&690,καλή αγορά κιότι χρειαστείς εδώ είμαστε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλβς ηρθες Παναγιωτη!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλως ορισες
Δαγκωτο 640 adve !!!!!
Και εισαι χαρακας παντου !!!!!!
Και θα σε φτιαξω εγω αν δεν το χεις με το χωμα !!!
Δυο τρεις προπονησεις γκρεμου με ομιχλες και λασπες με τζιπιες και εισαι παγκοζμιος και πιστοποιημενος πλεον !!!!
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Κάλως ήρθες, Παναγιώτη δεν χρειάζεται να πάρεις κάτι άλλο, απλά βάλε χωμάτινα!!!!!!!!!!!!!:eek::welcome:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Καλως ορισες
Δαγκωτο 640 adve !!!!!
Και εισαι χαρακας παντου !!!!!!
Και θα σε φτιαξω εγω αν δεν το χεις με το χωμα !!!
Δυο τρεις προπονησεις γκρεμου με ομιχλες και λασπες με τζιπιες και εισαι παγκοζμιος και πιστοποιημενος πλεον !!!!
Τσιπιές και phoenix αμάν χάλασε ο κόσμος, γι'αυτό βρέχει ασταμάτητα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Παναγιώτη...!!!:ok:
 
Top Bottom