Καλησπερίζω την όμορφη παρέα σας......

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Λευτερη, μας γεμισες ελευθερια με το πρωτο ποστ.
Εχω βαφτισει δυο βαρα ετσι οπως κι εσυ και ξερω ποσο ωραια περνας
... απο τη στιγμη που καλυψες το καρτερ κοντα στη 12αρα γαμοβιδα που αλλαζει τα λάδια.
Καλες βολτες:)
 

DakarDero

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ_ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Georgalas Eleftherios
Μοτό
XL1000VA 08
Λευτερη, μας γεμισες ελευθερια με το πρωτο ποστ.
Εχω βαφτισει δυο βαρα ετσι οπως κι εσυ και ξερω ποσο ωραια περνας
... απο τη στιγμη που καλυψες το καρτερ κοντα στη 12αρα γαμοβιδα που αλλαζει τα λάδια.
Καλες βολτες:)
Φίλε Πασχάλη, με το που πήρα το Varadero μου 2 πράγματα έφτιαξα αμέσως.

1. Την ποδιά αλουμινίου με πάχος 3,5 mm
2. Διακόπτης απενεργοποίησης της μονάδας του ABS


Καλές βόλτες να έχουμε παιδιά και να χαιρόμαστε τα μηχανάκια μας....
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
... απο τη στιγμη που καλυψες το καρτερ κοντα στη 12αρα γαμοβιδα που αλλαζει τα λάδια.
Ο Λευτερης τουφτιαξε αλουμινενια-ποδια ιδιοκατασκευη που την εχει μονιμα πανω και ειναι αρχηγος. Ο αλλος φιλος kchatz που αναφερω στο νημα http://advride.gr/threads/Τι-τραβάτε-κι-εσείς.4800/page-3 ποστ#60 εχει επισης φτιαξει ποδια αλλα τη βαζει/βγαζει μονο για χωματα λογω αισθητικης. Εε μια φορα ειπε να μην τη βαλει λογω "χαλαρης χωματοβολτας", το κοπανησε σε πετρα και αρχισε να του χανει λαδι :( Καταφερε να γυρισει πισω και ευτυχως επιασε η εποξικη κολα που εβαλε και δε χρειαστηκε ν'αλλαξει καρτερ :ok:

Αλλα πριν πολλα χρονια ειχα δει ενα Vara MkI να κοπαναει απο κατω οπως πηγε ν'ανεβει απο την παραλια Ασπρονερι πριν τα Καμμενα Βουρκα στην τοτε εθνικη (ειχε "σκαλοπατι") και εχασε ολα τα λαδια με τη μια! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καλώς τον φίλο μου τον Λευτεράκη. :D


Που'σαι συ βρέ ψυχή;
Χάθηκες τελείως ,αμέσως μετά απο το χωμάτινο 2ήμερο που βγήκε κι η φωτό που έβαλες. :p
Σα να άνοιξε η γης κ να σε κατάπιε ένα πράμα ,μαζί με το Ντέρο σου. :roflmao::laugh:
Πάνε χρόνια όμως ,κ μάλλον επουλώθηκαν οι μνήμες θρίλλερ ,το ξεπέρασες ,κ μας συγχώρεσες.
Οπότε ,κανόνισε να ξαναπάμε καμιά χαλαρή ΟνΟφφάδα...Ναι...; :ok:


Καλώς ήρθες στο ADVride ,Λευτέρη. :friendship:
 

DakarDero

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ_ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Georgalas Eleftherios
Μοτό
XL1000VA 08
Καλώς σας βρήκα παίδες, σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.....

Πάντα όρθιοι να είμαστε......

el-Gatto έχουμε πολλά enduroταξίδια να κάνουμε μαζί....... Don't worry....
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Καλώς ήρθες Λευτέρη! Θα χαρώ να γνωριστούμε κι από κοντά, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά για να δω πόσο μοιάζουμε:laugh:
Να σκεφτείς παλιά είχα κι εγώ varadero αλλά τώρα έχω άλλο οπότε δε θα μας μπερδεύουν!!
 

DakarDero

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ_ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Georgalas Eleftherios
Μοτό
XL1000VA 08
Καλώς σας βρήκα παιδιά,
χαρά μου να τα πούμε από κοντά σε κάποια εξόρμηση μας ....
Βασίλη θα φέρω και τον δίδυμο μου αδερφό την επόμενη φορά να τους μπερδέψουμε τελείως.... :happy:

Πάντα όρθιοι παιδιά...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το καλυτερο καλωσηρθες εφτιαξες...:)εστω κ αθελα σου...(θα πει τωρα κανας μανιακος οτι σε εστειλε ΠΜ κανα πλι :D ακου που ΣΕ λεω :p )

Έτσι είναι Κώστα(εννοει Κωστα-maniac aka "γιατι οι ανΔρες απο 2 πραματα ξεχωριζουμε το ενα ειναι..."), ξέρεις κολλάμε...θέλω το ένα(εννοει ΚΤΜ),να πάρω το άλλο(εννοει ΚΤΜ), μας παραμυθιάζουν(εννοει τον Phoenix) πως αν το πάρουμε θα είμαστε και εμείς ως σαν τον "Marc Coma"(εννοει τον Phoenix) και καταλήγουμε να τα έχουμε βιτρίνα(αυτο παει για τη χονΤρη πωωωω ρεζιλα μονο 208.000χλμ μικτα βαρια σκ@τοχωματα...ταξιδια κλπ:p ) .... Μην σου πω και μέσα στο σαλόνι μας(εννοει το ADVride)... Δεν σου μιλάω για την καφετέρια...(εννοει το πετσακιας "'λελος" στορ :D)

Απολαύστε την όποια και να είναι(εδω...ΔΕΝ εννοει τα μανιταρια που εχεις φαει 1μιση βουνο συνολο :p ).... Η ουσία είναι το ταξίδι, η εμπειρία, η γνώση, η μόρφωση, η παρέα......(εννοει ΣΑΦΩΣ το ADVride.gr)
Καλως ηρθες...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ Λευτερη...πιασε καρεκλα και σκουπισε τα ποδια σου...τις μποτες σου,γιατι εδω εχει πολλη λασπη...με την καλη εννοια :friendship:
 
Top Bottom