Καλοκαιρινό παντελόνι (κυρίως δρόμου) με χώρο για knee braces

iapetos

Μέλος
Όνομα
Σίμος
Μοτό
Tenere 700 2023
Καλησπέρα σας!
Γνωρίζει κάποιος παντελόνι καλοκαιρινό για δρόμο κυρίως, αλλά και λίγο χώμα (όπου κάτσει) που να έχει αρκετό χώρο στην περιοχή των γονάτων για knee braces?
Έχω το tornado 3 που μου καθεται αρκετά καλα, αλλά στα γόνατα δεν έχει αρκετό χώρο για τέτοιες προστατίες ακόμη και αν αφαιρέσω την επένδυση και τα δικά του προστατευτικά.
Έχω δει το klim dakar που χοράνε, αλλά δεν ξέρω αν αυτό το παντελόνι κάνει και για δρόμο.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
 

iapetos

Μέλος
Όνομα
Σίμος
Μοτό
Tenere 700 2023
Ευχαριστώ για το λινκ Ηλία, αλλά δυστυχώς δεν μου έκανε. Είναι στενό στα γόνατα. Ίσως φταίει και ότι φοράω μέγεθος 30 στα παντελόνια και συνήθως είναι στενά τα περισσότερα στα πόδια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Θα πρέπει να πας σε εντουραδικο το οποίο είναι over the boot. Ιδανικό γιατί έχει πολύ καλό αερισμό, άπλετο χώρο στα γονατα για επιγονατίδα αλλά και μια υποτυπώδη κορντουρα για τη στραβή.

Αυτό έχω εγώ.

 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
klim dakar ανετο και δροσερό! υπάραρχει και klim mojave που ειναι τελείως καλοκαιρινο! είναι οτι ζητάς!!!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Και εγώ ψάχνω για τελείως καλοκαιρινό παντελόνι, όσο γίνεται πιο δροσερό.
Επειδή δεν έχω φορέσει τέτοια παντελόνια, μου λέτε αν αυτά τα παντελόνια όταν σταματήσεις και περπατάς, είναι πιο δροσερά από ένα λεπτό τζιν παντελόνι;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
klim dakar ανετο και δροσερό! υπάραρχει και klim mojave που ειναι τελείως καλοκαιρινο! είναι οτι ζητάς!!!
Καλύτερα το Mojave για καλοκαιρινό.
Φίλε Σίμο iapetos το πρόλημα σου είναι όντως το νούμερο σου και τα Knee braces δεν βοηθανε. Πάρε 34 νούμερο και πήγαινε το μετά για μεταποίηση μόνο στη μέση σου.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστώ για το λινκ Ηλία, αλλά δυστυχώς δεν μου έκανε. Είναι στενό στα γόνατα. Ίσως φταίει και ότι φοράω μέγεθος 30 στα παντελόνια και συνήθως είναι στενά τα περισσότερα στα πόδια.
μήπως θες ενα νούμερο πάνω? γιατι εμένα είναι πολύ ανετο στα γόνατα
1,75 υ 75κ και εχω το μιντιουμ
 

iapetos

Μέλος
Όνομα
Σίμος
Μοτό
Tenere 700 2023
Θα πρέπει να πας σε εντουραδικο το οποίο είναι over the boot. Ιδανικό γιατί έχει πολύ καλό αερισμό, άπλετο χώρο στα γονατα για επιγονατίδα αλλά και μια υποτυπώδη κορντουρα για τη στραβή.

Αυτό έχω εγώ.

Φαίνεται πολύ καλό! Θα πάω να το κοιτάξω. Το πιο πιθανό είναι να κλείσω σε κάτι τέτοιο ή στο dakar. Όποιο καθεται πιο καλά.
 

iapetos

Μέλος
Όνομα
Σίμος
Μοτό
Tenere 700 2023
klim dakar ανετο και δροσερό! υπάραρχει και klim mojave που ειναι τελείως καλοκαιρινο! είναι οτι ζητάς!!!
Τα είδα χθές και παρατήρησα ότι το dakar σαν να ήταν περισσότερο ενισχυμένο. Μου άρεσε το dakar απλώς είναι για χωμα.
Ψάχνοντας για τα dakar είδα τα τελευταία χρόνια η Klim τους αφαιρεί τα προστατευτικά, ακόμη και τις θήκες στο τελευταίο!
 

iapetos

Μέλος
Όνομα
Σίμος
Μοτό
Tenere 700 2023
Καλύτερα το Mojave για καλοκαιρινό.
Φίλε Σίμο iapetos το πρόλημα σου είναι όντως το νούμερο σου και τα Knee braces δεν βοηθανε. Πάρε 34 νούμερο και πήγαινε το μετά για μεταποίηση μόνο στη μέση σου.
Έτσι πιστεύω κι εγώ STF ότι το μικρό νούμερο είναι σίγουρα πρόβλημα. Καλή ιδέα για την μεταποίηση, αλλά με τόσα λεφτά που δίνουμε δεν θέλω να το επιχειρήσω μήπως δεν γίνει καλή δουλειά.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Τα είδα χθές και παρατήρησα ότι το dakar σαν να ήταν περισσότερο ενισχυμένο. Μου άρεσε το dakar απλώς είναι για χωμα.
Ψάχνοντας για τα dakar είδα τα τελευταία χρόνια η Klim τους αφαιρεί τα προστατευτικά, ακόμη και τις θήκες στο τελευταίο!
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΑΎΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΆΩ ΠΑΝΤΟΎ!!!
 
Top Bottom