Καλώς σας Βρήκα και Πολλές Καλημέρες

Sifu

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW R1200 GS Adventure 2012
λέγομαι Κώστας Τσολίγκας, 60 ετών, φυσικοθεραπευτής στο επάγγελμα, με μηχανή τα τελευταία 25 χρόνια αρχικά με V-STROM 650 DL και τα 2 χρόνια BMW R1200GS ADV. 2012.
Τα πρώτα χρόνια την είχα αποκλειστικά εργαλείο μετακίνησης και εργασίας με εκδρομές μόνο καλοκαίρι, εάν και εφόσον. Τα τελευταία 4 χρόνια ενδιαφέρθηκα να ασχοληθώ και λίγο παραπάνω και να ανακαλύψω δυνατότητες και εμπειρίες adventure... και κάπως έτσι προέκυψε η R1200 GSAdv.
Εν αντιθέσει με την τάση;;; με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα όχι τόσο η ταχύτητα αλλά το Χώμα και ιδιαίτερα trophy training, agility, balance και τα συναφή? για αρχή σε ήπιο Χώμα και μετά; όπου πάει!!! ο λόγος είναι ότι σου δίνει μια ιδιαίτερηαίσθηση ελέγχου, ισορροπίας ζογκλέρ και αισθήσεων και επιπλέον το αντιλαμβάνομαι σαν ένα μοναδικό τρόπο να ξεπεράσει κάποιος εσωτερικές ανησυχίες, φόβους και αναστολές... φυσικά safe first και οπαδός του γνωμικού "καλύτερα να μετανιώνεις για αυτά ΠΟΥ ΈΧΕΙΣ κάνει και όχι για αυτά που ΔΕΝ έχεις κάνει"
Ενώ είχα κάνει εγγραφή στην ομάδα χρόνια πριν, τότε μπερδεύτηκα με την διαδικασία και είμουν ανενεργός. Συνάντησα ένα σύντροχο απο BMW GS CLUB GREECE, μου υπενθύμισε το forum και με κατατόπησε για την διαδιασία συμμετοχής και ενεργοποίησης, έτσι συστήνομαι και εγώ.
Όπως προανέφερα ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για ιδιαίτερα trophy training, agility drills, balance, gs garage και τα συναφή? για αρχή σε ήπιο Χώμα και μετά; όπου σε πάει...
Θα με ενδιέφερε να συμμετέχω σε ομάδες ή η επαφή και εξάσκηση με άτομα που έχουν τις ίδιες ανησυχίες.
Έχω κάνει κάποια σεμινάρια με σχολές και θεωρητικά μπορώ να πώ ότι το έχω δουλέψει αρκετά το αντικείμενο, ΑΛΛΑ το πρακτικό κομμάτι θα ήθελα να καλύψω με κίνητρο, παρέα, καθοδήγηση πιο έμπειρων.
Επίσης επειδή σημαντικό αντικείμενο της επιστήμης μου αλλά και τα διδάσκω ΕΙΝΑΙ η Ισορροπία, η Ιδιοδεκτικότητα (proprioception), αντανακλαστικά και νευροφυσιολογία, σημαντικά στοιχεία στο Χώμα ΠΙΘΑΝΟΝ; να μπορούσα να βοηθήσω σε μεθοδολογική εφαρμογή των ιδιαιτεροτήτων του dirty road and trophy training.
Εάν κάποιος σύντροχος ή ομάδα έχει τις ίδιες ανησυχίες ή μπορώ να βοηθήσω κάπως; είμαι στη διάθεση σας... για εξάσκηση μπορώ λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μόνο ΣαββατοΚύριακο.
ευχαριστώ Κώστας
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες στο Advride
Έχεις το κατάλληλο εργαλείο για να γίνεις καλός στο χώμα
 

Sifu

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW R1200 GS Adventure 2012
Καλως ηρθες Κωστα!!! Ηρθες στο σωστο μερος για τις ανησυχιες σου!!! Θα τα πουμε στα βουνα!!

Τασος! Εγω σε ψαρεψα απο το BMW GS CLUB GREECE!!!
νάσε καλά Τάσο... παρε
Καλώς ήρθες στο Advride
Έχεις το κατάλληλο εργαλείο για να γίνεις καλός στο χώμα
R1200 GS Adv.2012 το λογισμικό στήνω... πολλές καλησπέρες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλώς ήρθες, καλή επιτυχία στα βήματα σου εκτός δρόμου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Κώστα....! :ok:
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
λέγομαι Κώστας Τσολίγκας, 60 ετών, φυσικοθεραπευτής .
........ μόνο ΣαββατοΚύριακο.
ευχαριστώ Κώστας
Αν έβαζες για αρχηγός κόμματος θα είχες την ψήφο μου...

Τόσο καλά τα έγραψες και παρουσιάστηκες Κωνσταντίνε.

Η εμπειρία των χρόνων σου φαίνεται!Επίσης μια ζωντάνια( !!!! ) που πολλοί την έχασαν ή την χάνουν καθημερινά πνιγμένοι σε σκέψεις και προβλήματα,υπαρκτά ή μη.

Εύχομαι να βρεθεί παρέα ανάλογων ανησυχιών και δυνατοτήτων.

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή/συμμετοχή.

:friendship:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 
Top Bottom