Καλώς σας βρήκα και εγώ αναζητώντας μοτοσυκλέτα!

Niou

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Honda Transalp 650 2001
Μετά από κάποιο καιρό σαν lurker είπα να συστηθώ και εγώ.

Νέος στο χώρο του off-road και αυτή τη στιγμή κάτοχος transalp 650. Πρώτη μου onoffάδα ήταν του Χελιώτη στην οποία δυστυχώς έπαθα λάστιχο χωρίς δεύτερη σαμπρέλα οπότε εγκατέλειψα στο 1/3 της διαδρομής. Το μικρόβιο όμως μπήκε, αγόρασα μπότες και συνεχίζουμε σιγά σιγά.

Θα ήθελα όμως τη γνώμη και τις γνώσεις σας! Επειδή το transalp είναι και το καθημερινό μου μέσο κοιτάζω την αγορά δεύτερης μικρής. Η απορία μου είναι η εξής: Πηγαίνω προς voge 300 rally ή σε γιαπωνέζικο μεταχειρισμένο; Για παράδειγμα μια μικρή λίστα που κοιτάζω είναι η εξής. Να σημειώσω ότι δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με μηχανολογικά αλλά κυρίως γουστάρω να τα καβαλάω..

Κατά τ' άλλα εκτός απροόπτου τα λέμε στο φιλικό trail ride. Πάντα όρθιοι!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Χρήστο...!:ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλως ηρθες, καλα χιλιομετρα!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλώς ήρθατε


Βλέπω την λίστα και σκέφτομαι:

Μου την πέφτει μια 18χρονη Κινέζα

Επειδή όμως είδα ότι είναι μόδα τα ρετρό και βγήκε remake του Shogun που η γιαγιά μου έβλεπε με τον Ρίτσαρντ Τσάμπερλεν και έλιωνε, είπα να βρω μια κοπέλα σαν την γιαγιά μου, όπως είναι σήμερα. Σας δείχνω τις φωτογραφίες από το λεύκωμα του τοπικού ΚΑΠΗ, πως σας φαίνονται οι υποψηφιότητες για νύφες; Το ποστ μου έχει ήδη το λάικ του Γάλλου προέδρου.




Πάρε το καινούριο κούτα παιδάκι μου αντί για την μούμια του Φαραώ που κοιτάς
 

Niou

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Honda Transalp 650 2001
Καλώς ήρθατε


Βλέπω την λίστα και σκέφτομαι:

Μου την πέφτει μια 18χρονη Κινέζα

Επειδή όμως είδα ότι είναι μόδα τα ρετρό και βγήκε remake του Shogun που η γιαγιά μου έβλεπε με τον Ρίτσαρντ Τσάμπερλεν και έλιωνε, είπα να βρω μια κοπέλα σαν την γιαγιά μου, όπως είναι σήμερα. Σας δείχνω τις φωτογραφίες από το λεύκωμα του τοπικού ΚΑΠΗ, πως σας φαίνονται οι υποψηφιότητες για νύφες; Το ποστ μου έχει ήδη το λάικ του Γάλλου προέδρου.




Πάρε το καινούριο κούτα παιδάκι μου αντί για την μούμια του Φαραώ που κοιτάς
:ha Αν και το περίμενα το remake του Shogun, προς το κινεζάκι κλίνω. Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Μου την πέφτει μια 18χρονη Κινέζα

Επειδή όμως είδα ότι είναι μόδα τα ρετρό και βγήκε remake του Shogun που η γιαγιά μου έβλεπε με τον Ρίτσαρντ Τσάμπερλεν και έλιωνε, είπα να βρω μια κοπέλα σαν την γιαγιά μου, όπως είναι σήμερα. Σας δείχνω τις φωτογραφίες από το λεύκωμα του τοπικού ΚΑΠΗ, πως σας φαίνονται οι υποψηφιότητες για νύφες; Το ποστ μου έχει ήδη το λάικ του Γάλλου προέδρου.
Δεν τα λες καλά.
Να γίνει παιδεραστής με μια ανήλικη Κινέζα ή να πάει με μια μεσήλικη δοκιμασμένη Γιαπωνέζα; :D
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
...

Ας κρατήσω το θέμα... Σόρι
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 
Top Bottom