Καντηλάκηδες και Λασπουδάκηδες!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτό το Καντήλι όποτε το κάνω όλο και κάτι καινούργιο μου δίνει.
Εκεί που νόμιζα ότι μέχρι τώρα έχω δει λάσπη..............όοοοοοοοοχι κ@ργιολάκι, ΑΥΤΗ είναι λάσπη.....
Από εμένα ένα βίντεο μόνο, η action cam από τα βάθη της Κίνας τα ΄φτυσε.....

Ευχαριστώ την παρέα για τη συντροφια, για τη βοήθεια που μου παρείχε τις δύσκολες στιγμές, ιδιαιτέρως το Μητσάρα kranomitros που εδωσε ψυχή και σώμα να με βγάλει από τη δύσκολη στιγμή. :friendship:
Ευχαριστώ επίσης Βάγγο tc-drift για την πλοήγηση και την ποίηση :friendship:

Ρίχτε πράμα όσοι έχουτε


 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ευχαριστησω και εγώ για την βολτα που με πήγατε.
Τεχνική και σωματική δοκιμασία σήμερα... Σίγουρα γίναμε όλοι καλύτεροι.

Ένα βιδεακι με την βασίλισσα των βουνών και αύριο που θα φτιάχνουν τα βίδεο με τούμπες κλπ ομορφιες από την action.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπράβο σας ρε παλικάρια !!!Παρά τις δυσκολίες θα περάσατε σούπερ !
Ελπίζω να μην έβρεχε όπως εδώ στην Πάρνηθα που βάλαμε βροχή μέχρι το βρακί μας....
Στην προσπάθεια μας να κάνουμε την διαδρομη part B με μπούκα από Προκοπι.... Μουσκευαν τα πάντα.
Πάντα θα αφήνουμε εκκρεμότητες εκεί πανω
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για να είμαι ειλικρινής το περίμενα, πως θα ήταν αδύνατο να περάσουμε το βουνό Ιανουάριο μήνα και μάλιστα λίγες βδομάδες μετά τις έντονες κακοκαιρίες. Και όμως με έτρωγε να πάω, να ζοριστώ μαζί με την παρέα και όπου φτάσουμε.
Και φτάσαμε σε μέρη Playland του χωμάτινου αναβάτη. Πιο λασπωμένα δε γίνεται. Και παρότι καταφέραμε να βγούμε στη άσφαλτο που πάει προς το Προκόπι, οι ουρανοί άνοιξαν και κάπου εκεί τελείωσε η βόλτα. Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε αλλά θα ακροβατούσαμε στα όρια του επικίνδυνου σε πολύ βαρύ τερέν, κρύο και κίνδυνου να μη βγαίνει η διαδρομή ψηλά.

Παλιότερα θα είχα νευριάσει που κάναμε λίγο χώμα και που δεν βγήκε το πρόγραμμα.
Πλέον όμως χαίρομαι τη βόλτα, σε άσφαλτο και χώμα, τις κουβέντες, τα πειράγματα και το μόνο που θα με χαλάσει θα ναι κάτι πολύ σοβαρό πχ κάποιος τραυματισμός φτου φτου μακριά από εμάς.


Όμως σήμερα οι μετεωρολόγοι έπεσαν πολύ έξω. Ξεκίνησε η βροχούλα από την Μαλακάσα και μας έπιανε κατά τόπους στην κυριολεξία. :) Στην επιστροφή όμως έκανε κρύο, ήμουν και βρεγμένος από τη μέση και κάτω και στο ύψος της Μαλακάσας την άκουσα για τα καλά. :sk:

Έκανα βλακεία και πήρα εντουραδικο κράνος με μάσκα και όχι με ζελατίνα. Ήθελε καλό εξοπλισμό σήμερα αλλά κάποιοι την πατήσαμε.

Να είμαστε καλά λοιπόν και το Καντήλι εκεί θα ναι και την άνοιξη . :stm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Για να είμαι ειλικρινής το περίμενα, πως θα ήταν αδύνατο να περάσουμε το βουνό Ιανουάριο μήνα και μάλιστα λίγες βδομάδες μετά τις έντονες κακοκαιρίες. Και όμως με έτρωγε να πάω, να ζοριστώ μαζί με την παρέα και όπου φτάσουμε.
Και φτάσαμε σε μέρη Playland του χωμάτινου αναβάτη. Πιο λασπωμένα δε γίνεται. Και παρότι καταφέραμε να βγούμε στη άσφαλτο που πάει προς το Προκόπι, οι ουρανοί άνοιξαν και κάπου εκεί τελείωσε η βόλτα. Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε αλλά θα ακροβατούσαμε στα όρια του επικίνδυνου σε πολύ βαρύ τερέν, κρύο και κίνδυνου να μη βγαίνει η διαδρομή ψηλά.

Παλιότερα θα είχα νευριάσει που κάναμε λίγο χώμα και που δεν βγήκε το πρόγραμμα.
Πλέον όμως χαίρομαι τη βόλτα, σε άσφαλτο και χώμα, τις κουβέντες, τα πειράγματα και το μόνο που θα με χαλάσει θα ναι κάτι πολύ σοβαρό πχ κάποιος τραυματισμός φτου φτου μακριά από εμάς.


Όμως σήμερα οι μετεωρολόγοι έπεσαν πολύ έξω. Ξεκίνησε η βροχούλα από την Μαλακάσα και μας έπιανε κατά τόπους στην κυριολεξία. :) Στην επιστροφή όμως έκανε κρύο, ήμουν και βρεγμένος από τη μέση και κάτω και στο ύψος της Μαλακάσας την άκουσα για τα καλά. :sk:

Έκανα βλακεία και πήρα εντουραδικο κράνος με μάσκα και όχι με ζελατίνα. Ήθελε καλό εξοπλισμό σήμερα αλλά κάποιοι την πατήσαμε.

Να είμαστε καλά λοιπόν και το Καντήλι εκεί θα ναι και την άνοιξη . :stm:
θα σε είχα κατεβάσει κάτω με ζεστή σοκολάτα και rock fm...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παίρνοντας αφορμή την δεύτερη φώτο και επειδή ο φίλος μας ο Δημήτρης #kranomitros# είχε ένα τραυματισμό στη μέση να πω πως θέλει πολύ προσοχή πως σηκώνουμε βάρη. Μια λάθος κίνηση μπορεί να μας κάνει ζημιά.



Πάντα πρέπει το βάρος να το φέρνουμε κοντά στο κορμο μας και να φορτίζουμε πόδια κατά βάση και κορμο. Αν δημιουργείται γωνία μεγάλη στη κατακόρυφο μεταξύ ποδιών και πλάτης τότε κινδυνεύουμε και με μικρό βάρος.

Φέρνουμε το βάρος κοντά η χωνομαστε εμείς από κάτω όσο μπορούμε.

Σόρυ για τη μικρή παρένθεση απλά πολλές φορές στη φουρια της στιγμής ξεχνιόμαστε και είναι καλό να το θυμόμαστε καμία φορά.
 
Top Bottom