Κατασκηνωση στην χιονισμενη ψηλοτερη κορυφη της Ροδου (29\12\2016)

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Ενα ονειρο και μια νεα εμπειρια εγιναν πραγματικοτητα!
Ολα ξεκινησαν οταν οι καιρικες προγνωσεις εδιναν (σπανιο για το νησι) χιονοπτωσεις στο ψηλοτερο βουνο της Ροδου τον Αταβυρο(1215μ)!Απο εκεινη την μερα ημουν σε αναμμένα καρβουνα!Με πολλα εμποδια λογο προγραμματος,τελικα καταφερα την Πεμπτη 29/12 να φυγω κατα τις 16.30 απο το σπιτι,μονος με προορισμο την κορυφη!

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0015_zpsownvpzru.jpg.html][/URL]

Κατα την διαρκεια της διαδρομης βρισκομουν σε ενα απιστευτο ενθουσιασμο!Φτανοντας προς την κορυφη,τα πρωτα χιονια εκαναν την παρουσια τους και το κρυο αισθητο!
Αντε τωρα να δω που θα στηθω..Βρισκω ενα μικρο ανοιγμα διπλα στο δρομο και 100 μετρα απο το ρανταρ στην κορυφη και αρχιζω να φτιαχνω την σκηνη.Βιαστικά γιατι αρχιζει και νυχτωνει..Με φακο κεφαλής καταφερνω και τα ετοιμαζω!Τοτε αφου ολα ειναι πραγματικοτητα και βρισκομαι μονος στο σκοταδι,παγωμενα τα παντα και με τα συννεφα να δινουν ορατοτητα 40 μετρα και αλλωτε 5 μετρα..αρχιζω και αγχωνομαι καπως και δεν κριβω πως με αγγιξε λιγο και ο φοβος..Αυτοσυγκρατηση και αυτοκυριαρχια και ολα καλα!!
Το μονο που εμεινε να φοβαμαι ηταν οι πιθανοι κεραυνοι..καπου καπου φωτιζονταν ο ουρανος χωρις να ξερω απο που..

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0018_zpslypasqut.jpg.html]Η νυχτα παγωμενη με τα συννεφα να φλεγονται απο τα φωτα καποιου χωριου χιλιομετρα μακρυα..[/URL]


Λιγες φωτογραφιες εξω και μετα μονο μεσα στην ασφαλεια της σκηνης!
Και αρχιζω τα κλασικα..,γκαζακι και εσπρεσο!Πινω ενα καφεδακι αλλα η ωρα περναει σε ενα χωρο 2,10 x 1,30..Το ρολοΪ διχνει 18.30 και ξερω πως θα ξαπλωσω για υπνο απο πολυ νωρις..δεν εχω αλλη επιλογη.Λιγη ρακη απο τον φιλο Nikos Markas να ζεσταθω,ισοθερμικα,διπλες καλτσες,φουλ ρουχα και βουτια στο sleeping bag!Αληθεια ειναι πως το κρυο δεν με επηρέασε παρ'οτι μεσα στη σκηνη εκεινη την ωρα ειχε μολις 3 βαθμους.Ξαπλωνω και κοιμαμαι!
Μες την νυχτα κατα διαστηματα ξυπνουσα ακουγοντας το χιονι να δερνει την σκηνη μου..Η θερμοκρασια μεσα επαιζε απο 0 εως 1 βαθμο..Μεσα ομως στο sleeping bag ευτυχως ολα καλα..στο οριο βεβαια αλλα καλα!Βγαζω εξω το θερμομετρο μου για να δω αργοτερα ποσο εχει εξω.
Κατα τις 04.30 εξωτερικη θερμοκρασια στο σημειο που βρισκομαι -5...Ο ουρανος του αντισκηνου εχει βαρινει απο το χιονι.Μερικα χτυπηματα και φευγουν..αντε να ξυμερωσει..

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0023_zpsjse60qxg.jpg.html]Σχεδον απνοια και ολα παγωμενα.Εγω και...εγω![/URL]

Ξυπναω λοιπον κατα τις 07.30!Ντυσιμο καλο και στα γρηγορα και τσουπ βγαινω εξω σαν τον ποντικο!
Πανεμορφα!!!Ολα λευκα!Ο ουρανος καθαρος με αερακι στα 3-4 μποφορ περιπου!βγαζω τις φωτογραφιες μου και αρχιζω να απολαμβανω τις στιγμες οι οποιες τελικα άξιζαν το ρισκο του εγχειρήματος!


[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0027_zpsub712b2d.jpg.html]Το πρωι με βρισκει υπο πολιορκια!![/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0031_zpskkhifto0.jpg.html] Ξυπνημα μοναδικο για την Ροδο![/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0034-2_zpsrzq3byts.jpg.html]Το μωρο θα εχει παλι να λεει![/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0037_zpsrqk2yxj0.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0045_zpsi35dqnrk.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0055_zpsvhjzzwvj.jpg.html][/URL]Η λιμνη του φράγματος Γαδουρα και στο βαθος Μεσογειος θαλασσα!


[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0059_zpsnna2hvvi.jpg.html][/URL]Το μικρο βασιλειο μου!


Μετα απο λιγο ειναι ολα φορτωμενα στο V-Strom!Τωρα ξεκιναει η οδηγικη μαχη..Σε αρκετα σημεια κατω απο το χιονι υπαρχει παγος..Με 1η και ρελαντι,απαλα πατηματα σε φρενα και τα ποδια αρκετες φορες κατω,αρχιζω να κατηφοριζω!Σε ενα σημειο η διαδρομη μου εχει ανηφορα..με 1η μεσα και χειρουρκικες κινησεις την ανεβαινω οχι ομως ευκολα.Η πισω γλυστραει και η πεδιση μου ειναι στο οριο για να μην συνεχισω..Δεν εχω αλησιδες αλλα ως εσχατη λυση εχω μαζι μου σχοινια αν χρειαστει να δεσω στη ζαντα και τα λαστιχα.

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0073_zpsb9aysrzo.jpg.html][/URL]

[URL=http://s1380.photobucket.com/user/nikbarivstrom/media/DSC_0080_zpsqlfzh1xt.jpg.html]Δυσκολη παγωμενη ανηφορα με φοντο την Χαλκη![/URL]



Ευτυχως το εμποδιο ξεπερνιετε και σιγα σιγα φτανω στο χωματινο κομματι της διαδρομης οπου εκει ολα ειναι απλα ευκολα!
Πριν μπω σε mood για το σπιτι,σταματαω στην Εμπωνα (το ορεινο χωριο στους προποδες του Ατταβυρου) και χωνομαι σε ενα καφενεδακι να παρω λιγο τα πανω μου!Ευχαριστες στιγμες οι συνταξιουχοι χωριανοι που πινουν τον καφε τους εντος, βλεπουν εναν παλαβο με χιονισμενη μοτοσυκλετα και λασπομενες μποτες να μπαινει μεσα καλημεριζοντας τους με ενα τεραστιο χαμογελο αφου ολα πηγαν καλα!!
Ενα εγχειριμα με πολλα ρισκα...Ναι το εζησα, το διασκεδασα αλλα μονος δεν νομιζω να το ξανακανω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Κομάντο!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Φοβερές φωτό από έναν τολμηρό αναβάτη! Φίλε μου όσο όμορφο είναι αυτό που μας απεικόνισες και περιέγραψες άλλο τόσο όμορφα το κλείνεις λέγοντας και μόνος σου το σωστό!! Η οδήγηση σε μη συνηθισμένες καιρικές συνθήκες και πόσο μάλλον σε χωμάτινο προορισμό απομακρυσμένο απο κατοικημένες περιοχές θα πρέπει να γίνονται απο δύο μοτοσυκλέτες τουλάχιστον και άνω... Είναι κάτι σαν το ψαροντούφεκο!! Ποτέ μόνος σου!! Ωστόσο ξαναλέω η βολτάρα σου και η διανυχτέρευση στο βουνό είναι το κάτι άλλο!!:l2:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Νικ εισαι παντα ξεχωριστος στις επιλογες σου και γεννημενος για μοναχικες στιγμες,ηδη ξερεις την επομενη σου κινηση ΠΑΛΙ μονος ασχετως της γνωσης που απεκτησες απο την εμπειρια σου αυτη.
σιγουρα αν αποφασισεις να βγεις απο το νησι θα πας πολυ μακρυα κ διαφορετικα απο τους πολλους..!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ενα ονειρο και μια νεα εμπειρια εγιναν πραγματικοτητα!
Ολα ξεκινησαν οταν οι καιρικες προγνωσεις εδιναν (σπανιο για το νησι) χιονοπτωσεις στο ψηλοτερο βουνο της Ροδου τον Αταβυρο(1215μ)!Απο εκεινη την μερα ημουν σε αναμμένα καρβουνα!Με πολλα εμποδια λογο προγραμματος,τελικα καταφερα την Πεμπτη 29/12 να φυγω κατα τις 16.30 απο το σπιτι,μονος με προορισμο την κορυφη!



Κατα την διαρκεια της διαδρομης βρισκομουν σε ενα απιστευτο ενθουσιασμο!Φτανοντας προς την κορυφη,τα πρωτα χιονια εκαναν την παρουσια τους και το κρυο αισθητο!
Αντε τωρα να δω που θα στηθω..Βρισκω ενα μικρο ανοιγμα διπλα στο δρομο και 100 μετρα απο το ρανταρ στην κορυφη και αρχιζω να φτιαχνω την σκηνη.Βιαστικά γιατι αρχιζει και νυχτωνει..Με φακο κεφαλής καταφερνω και τα ετοιμαζω!Τοτε αφου ολα ειναι πραγματικοτητα και βρισκομαι μονος στο σκοταδι,παγωμενα τα παντα και με τα συννεφα να δινουν ορατοτητα 40 μετρα και αλλωτε 5 μετρα..αρχιζω και αγχωνομαι καπως και δεν κριβω πως με αγγιξε λιγο και ο φοβος..Αυτοσυγκρατηση και αυτοκυριαρχια και ολα καλα!!
Το μονο που εμεινε να φοβαμαι ηταν οι πιθανοι κεραυνοι..καπου καπου φωτιζονταν ο ουρανος χωρις να ξερω απο που..

Η νυχτα παγωμενη με τα συννεφα να φλεγονται απο τα φωτα καποιου χωριου χιλιομετρα μακρυα..


Λιγες φωτογραφιες εξω και μετα μονο μεσα στην ασφαλεια της σκηνης!
Και αρχιζω τα κλασικα..,γκαζακι και εσπρεσο!Πινω ενα καφεδακι αλλα η ωρα περναει σε ενα χωρο 2,10 x 1,30..Το ρολοΪ διχνει 18.30 και ξερω πως θα ξαπλωσω για υπνο απο πολυ νωρις..δεν εχω αλλη επιλογη.Λιγη ρακη απο τον φιλο Nikos Markas να ζεσταθω,ισοθερμικα,διπλες καλτσες,φουλ ρουχα και βουτια στο sleeping bag!Αληθεια ειναι πως το κρυο δεν με επηρέασε παρ'οτι μεσα στη σκηνη εκεινη την ωρα ειχε μολις 3 βαθμους.Ξαπλωνω και κοιμαμαι!
Μες την νυχτα κατα διαστηματα ξυπνουσα ακουγοντας το χιονι να δερνει την σκηνη μου..Η θερμοκρασια μεσα επαιζε απο 0 εως 1 βαθμο..Μεσα ομως στο sleeping bag ευτυχως ολα καλα..στο οριο βεβαια αλλα καλα!Βγαζω εξω το θερμομετρο μου για να δω αργοτερα ποσο εχει εξω.
Κατα τις 04.30 εξωτερικη θερμοκρασια στο σημειο που βρισκομαι -5...Ο ουρανος του αντισκηνου εχει βαρινει απο το χιονι.Μερικα χτυπηματα και φευγουν..αντε να ξυμερωσει..

Σχεδον απνοια και ολα παγωμενα.Εγω και...εγω!

Ξυπναω λοιπον κατα τις 07.30!Ντυσιμο καλο και στα γρηγορα και τσουπ βγαινω εξω σαν τον ποντικο!
Πανεμορφα!!!Ολα λευκα!Ο ουρανος καθαρος με αερακι στα 3-4 μποφορ περιπου!βγαζω τις φωτογραφιες μου και αρχιζω να απολαμβανω τις στιγμες οι οποιες τελικα άξιζαν το ρισκο του εγχειρήματος!


Το πρωι με βρισκει υπο πολιορκια!!

Ξυπνημα μοναδικο για την Ροδο!

Το μωρο θα εχει παλι να λεει!





Η λιμνη του φράγματος Γαδουρα και στο βαθος Μεσογειος θαλασσα!


Το μικρο βασιλειο μου!


Μετα απο λιγο ειναι ολα φορτωμενα στο V-Strom!Τωρα ξεκιναει η οδηγικη μαχη..Σε αρκετα σημεια κατω απο το χιονι υπαρχει παγος..Με 1η και ρελαντι,απαλα πατηματα σε φρενα και τα ποδια αρκετες φορες κατω,αρχιζω να κατηφοριζω!Σε ενα σημειο η διαδρομη μου εχει ανηφορα..με 1η μεσα και χειρουρκικες κινησεις την ανεβαινω οχι ομως ευκολα.Η πισω γλυστραει και η πεδιση μου ειναι στο οριο για να μην συνεχισω..Δεν εχω αλησιδες αλλα ως εσχατη λυση εχω μαζι μου σχοινια αν χρειαστει να δεσω στη ζαντα και τα λαστιχα.



Δυσκολη παγωμενη ανηφορα με φοντο την Χαλκη!



Ευτυχως το εμποδιο ξεπερνιετε και σιγα σιγα φτανω στο χωματινο κομματι της διαδρομης οπου εκει ολα ειναι απλα ευκολα!
Πριν μπω σε mood για το σπιτι,σταματαω στην Εμπωνα (το ορεινο χωριο στους προποδες του Ατταβυρου) και χωνομαι σε ενα καφενεδακι να παρω λιγο τα πανω μου!Ευχαριστες στιγμες οι συνταξιουχοι χωριανοι που πινουν τον καφε τους εντος, βλεπουν εναν παλαβο με χιονισμενη μοτοσυκλετα και λασπομενες μποτες να μπαινει μεσα καλημεριζοντας τους με ενα τεραστιο χαμογελο αφου ολα πηγαν καλα!!
Ενα εγχειριμα με πολλα ρισκα...Ναι το εζησα, το διασκεδασα αλλα μονος δεν νομιζω να το ξανακανω.
Απο εκεινα τα ταξιδιωτικα που διαβαζεις τον τιτλο, ανοιγεις, διαβαζεις δυο σειρες και λες "-Ωπ, εχουμε θεμα εδω" κληνεις το κηνητο και περημενεις να γυρισεις σπιτι να το διαβασεις με την υσιχια σου και να απολαυσεις εικονες.

Τοτε αφου ολα ειναι πραγματικοτητα και βρισκομαι μονος στο σκοταδι,παγωμενα τα παντα και με τα συννεφα να δινουν ορατοτητα 40 μετρα και αλλωτε 5 μετρα..αρχιζω και αγχωνομαι καπως και δεν κριβω πως με αγγιξε λιγο και ο φοβος..Αυτοσυγκρατηση και αυτοκυριαρχια και ολα καλα!!
Παντα αναρωτιομουν πως την βρισκουν οσοι ταξιδευουν μονοι. Και επειδη δε με αρεσει να μενω με αποριες, πριν κανα δυο χρονια καβαλησα την μπετονιερα μου, τετοια εποχη ηταν καλη ωρα, και την εκανα για βαρδουσια, πρωτη φορα, δεν ειχα ξαναπαει. Ολα ωραια. Το βραδυ ενιωσα ακριβως αυτο που περιγραφεις. Το πρωι τα μαζεψα, ιπια εναν καφε στον Αθ. Διακο, και την εκανα για πισω. Εκει καταλαβα οτι στην βολτα, στο ταξιδι, στο χωμα, στην ασφαλτο, παντου, ενα πραγμα μετραει.................... "Η ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ"

Ευχαριστουμε για το ομορφο και συντομο ταξιδιοτικο σου και τις ομορφες εικονες απο το νησι σου, ηταν απολαυστικοτατο!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Πολυ ωραίες εικόνες με άριστη περιγραφή φιλε Νίκο !! Μπραβο εμενα προσωπικά με έκανες να νιώσω οτι ήμουν εκει :) !!
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Μπράβο ρε Νίκο πραγματικά ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα με παρέα !
Εξαιρετικές φωτό ένιωσα το κρύο και εγώ και που είσαι αν σου τέλειωσε η ρακί σφύρα να στείλουμε προμήθειες!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειμαστε τυχεροι που σε εχουμε στην παρεα μας και βλεπουμε εικονες απο ενα μερος που δεν θα φανταζομαστε ποτε!!!
Να εισαι καλα να τριγυρνΑς και να μας τα δειχνεις....:friendship:

Στο troffy....θα κερασεις εσπρεσσακι:prft:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραιο και μοναδικο... Ροδος με χιονι!
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Φοβερές φωτό από έναν τολμηρό αναβάτη! Φίλε μου όσο όμορφο είναι αυτό που μας απεικόνισες και περιέγραψες άλλο τόσο όμορφα το κλείνεις λέγοντας και μόνος σου το σωστό!! Η οδήγηση σε μη συνηθισμένες καιρικές συνθήκες και πόσο μάλλον σε χωμάτινο προορισμό απομακρυσμένο απο κατοικημένες περιοχές θα πρέπει να γίνονται απο δύο μοτοσυκλέτες τουλάχιστον και άνω... Είναι κάτι σαν το ψαροντούφεκο!! Ποτέ μόνος σου!! Ωστόσο ξαναλέω η βολτάρα σου και η διανυχτέρευση στο βουνό είναι το κάτι άλλο!!:l2:
Ευχαριστώ! Ήταν το πρόγραμμα τόσο πιεσμενο που ήταν μονόδρομος να πάω μόνος.. Το πρωί της ημέρας που πήγα βουνό, δούλευα και την επόμενη μέρα που έφυγα ξανά δουλευα το βράδυ.. Το φιλαράκι μου είχε κάποιες υποχρεώσεις και έτσι λέω αν δεν φύγεις τώρα, τότε επόμενη ευκαιρία του χρόνου και αν χιονίσει πάλι στο νησί.. Εντάξει δεν λέω.. Ήταν πολύ δυνατή εξόρμηση κυρίως στο ψυχολογικο κομμάτι γιατί χρειάστηκε να διαχειριστω πράγματα που δεν είχα ξανά ζήσει. Πρώτη φορά κατασκήνωση στην συγκεκριμένη κορυφή, πρώτη φορά σε χιόνια και όπως είπαμε όλα αυτά δυστυχώς μόνος..

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Νικ εισαι παντα ξεχωριστος στις επιλογες σου και γεννημενος για μοναχικες στιγμες,ηδη ξερεις την επομενη σου κινηση ΠΑΛΙ μονος ασχετως της γνωσης που απεκτησες απο την εμπειρια σου αυτη.
σιγουρα αν αποφασισεις να βγεις απο το νησι θα πας πολυ μακρυα κ διαφορετικα απο τους πολλους..!
Σ'ευχαριστω Γιώργο! Η παρέα είναι σημαντική αλλά και το μοναχικό ταξίδι το έχω κάνει βίωμα απ όταν γυρνουσα το νησί μόνος με το 50αρακι που είχα πιτσιρικάς! Τότε κανένας δεν ακολουθούσε.. Αλλά και τώρα πάλι σε αυτά που θέλω λίγοι είναι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Απο εκεινα τα ταξιδιωτικα που διαβαζεις τον τιτλο, ανοιγεις, διαβαζεις δυο σειρες και λες "-Ωπ, εχουμε θεμα εδω" κληνεις το κηνητο και περημενεις να γυρισεις σπιτι να το διαβασεις με την υσιχια σου και να απολαυσεις εικονες.



Παντα αναρωτιομουν πως την βρισκουν οσοι ταξιδευουν μονοι. Και επειδη δε με αρεσει να μενω με αποριες, πριν κανα δυο χρονια καβαλησα την μπετονιερα μου, τετοια εποχη ηταν καλη ωρα, και την εκανα για βαρδουσια, πρωτη φορα, δεν ειχα ξαναπαει. Ολα ωραια. Το βραδυ ενιωσα ακριβως αυτο που περιγραφεις. Το πρωι τα μαζεψα, ιπια εναν καφε στον Αθ. Διακο, και την εκανα για πισω. Εκει καταλαβα οτι στην βολτα, στο ταξιδι, στο χωμα, στην ασφαλτο, παντου, ενα πραγμα μετραει.................... "Η ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ"

Ευχαριστουμε για το ομορφο και συντομο ταξιδιοτικο σου και τις ομορφες εικονες απο το νησι σου, ηταν απολαυστικοτατο!!!
Σ'ευχαριστω πολύ αδερφέ! Τον φόβο της μοναξιάς στο βουνό την έχω ξεπεράσει καιρό τώρα! Αυτό που ένιωσα εκεί ήταν κάτι τελείως διαφορετικό. Ήταν αληθινός pure φόβος... Έφταιγε το τελείως άγνωστο περιβάλλον αλλά πιο πολύ το καιρικο κομμάτι. Δεν ήξερα πως θα συμπεριφερθει ο καιρός στην κορυφή και παράλληλα τις αστραπες..

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Πολυ ωραίες εικόνες με άριστη περιγραφή φιλε Νίκο !! Μπραβο εμενα προσωπικά με έκανες να νιώσω οτι ήμουν εκει :) !!
Σ'ευχαριστω πολύ φιλαράκι! Χαίρομαι που το γραπτό πιάνει τόπο!

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Μπράβο ρε Νίκο πραγματικά ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα με παρέα !
Εξαιρετικές φωτό ένιωσα το κρύο και εγώ και που είσαι αν σου τέλειωσε η ρακί σφύρα να στείλουμε προμήθειες!
Μιχάλη θα σφυριξω για προμήθειες και ενίσχυσεις να έρθετε Ρόδο όλοι μαζί

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Ειμαστε τυχεροι που σε εχουμε στην παρεα μας και βλεπουμε εικονες απο ενα μερος που δεν θα φανταζομαστε ποτε!!!
Να εισαι καλα να τριγυρνΑς και να μας τα δειχνεις....:friendship:

Στο troffy....θα κερασεις εσπρεσσακι:prft:
Θεγκιου του ματς!!
Το έχω δρομολογισει για το TrOFFy και εύχομαι να γίνει πραγματικότητα! Οι εσπρεσιερες μου θα πάρουν φωτιά!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Alexandra

Συνεπιβατιδα του sugarias george
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
Αλεξανδρα
Μοτό
LIFAN 50QT
ζαχαρουληςςςςςςςς ακουει ?????
θελω ροδο και χιονισμενη μαλιστα!!!
:2ob::yew:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ωραια βόλτα και πι φωτογραφίες εκπληκτικές
Respect


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom