Καύκασος 2014

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
ταξιδαρα.....
αλλά δεν εμφανίζονται οι διαδρομές μπορούμε να βοηθήσουμε
ευχαριστώ
Μάνο εμένα ανοίγουν κανονικά και νομίζω άνοιγαν και σε άλλους. Θα δω αν βρω και έχει κάποια ρύθμιση και δεν είναι δημόσιοι.
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Ωραία εκδρομούλα!:ok::ok::ok:
Υγεία να έχουμε να βολτάρουμε..
Βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα..;)
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Γιάννη καλησπέρα,

είδα ότι το ταξίδι το έκανες με karoo3, παίζει θέμα αν πας με ένα ποιο ασφάλτινο πχ το trailsmart που φοράω τώρα?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
παίζει θέμα αν πας με ένα ποιο ασφάλτινο πχ το trailsmart που φοράω τώρα?
Με Karoo θα παμε.Τα τωρινα θα εχουν γινει παρελθον μετα το επαναστατικο τριημερο "εκτος"

adv phone
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Γιάννη καλησπέρα,

είδα ότι το ταξίδι το έκανες με karoo3, παίζει θέμα αν πας με ένα ποιο ασφάλτινο πχ το trailsmart που φοράω τώρα?
Στέφανε στους δρόμους που πέρασα όπως τους πέρασα (καλοκαίρι-στεγνά) δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα κάνεις και πιο άνετα τα χλμ της Τουρκίας.
Αλλά αν έχεις επιλογή θα έλεγα κάτι πιο χωμάτινο για να μην έχεις στο μυαλό σου τι θα γίνει αν χαλάσει ο δρόμος στη συνέχεια!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Με Karoo θα παμε.Τα τωρινα θα εχουν γινει παρελθον μετα το επαναστατικο τριημερο "εκτος"

adv phone
Στέφανε στους δρόμους που πέρασα όπως τους πέρασα (καλοκαίρι-στεγνά) δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα κάνεις και πιο άνετα τα χλμ της Τουρκίας.
Αλλά αν έχεις επιλογή θα έλεγα κάτι πιο χωμάτινο για να μην έχεις στο μυαλό σου τι θα γίνει αν χαλάσει ο δρόμος στη συνέχεια!

Η ποιο εύλογη επιλογή μετά το παραπάνω τριήμερο που λέει ο Πασκουάλ και τις δικές σου τοπικές εμπειρίες είναι να πάς με τα traismart μέχρι το Batumi Και εκεί να βάλεις τα Karoo3 Που θα κουβαλάς στην σχάρα!!!
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
Πολυ το θελω αυτο το ταξιδι! Διαφορετικές εικονες κ κουλτουρες!ευχαριστουμε για τις πολύτιμες πληροφορίες εγραφων κτλ! Παντα τετοια με υγεια!!
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Άλλο ωραίο μέρος του πλανήτη αλλά απαγορευμένο(για την ώρα) για όσους απο εμάς δεν έχουμε on-off το λιγότερο. Σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας με πληροφορίες, φωτογραφίες και video. Εύχομαι καλή συνέχεια και καλούς δρόμους.
 

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
Άλλο ωραίο μέρος του πλανήτη αλλά απαγορευμένο(για την ώρα) για όσους απο εμάς δεν έχουμε on-off το λιγότερο./quote]
Καθολου απαγορευμενο φιλε μου. Το εκανα με street εξισου ανετα, απλα διαλεξα ασφαλτινες διαδρομες που υπαρχουν εκει αρκετες, με ομορφα τοπια. Αν σε ενδιαφερει το ταξιδι διαβασε και εδω...

http://www.advride.gr/threads/Σα-βγεις-στον-πηγαιμο-για-τα-βαφτισια.2238/
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
χαχαχα το έχω διαβάσει και το θυμάμαι ακόμα...το έχω στο μυαλό μου απλά έχω δει πως έχει πολύ ωραία τοπία χωμάτινα που ίσως με ένα street να πρέπει να τα αποφύγεις, αυτό μόνο κατά τα άλλα όρεξη να έχουμε.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
χαχαχα το έχω διαβάσει και το θυμάμαι ακόμα...το έχω στο μυαλό μου απλά έχω δει πως έχει πολύ ωραία τοπία χωμάτινα που ίσως με ένα street να πρέπει να τα αποφύγεις, αυτό μόνο κατά τα άλλα όρεξη να έχουμε.
Ξεκινα να πας,και αυτό που έχεις μια χαρά είναι,υπάρχουν ατέλειωτες πανέμορφες ασφαλτινες διαδρομές μέσα στα βουνά ειδικά στην Αρμενία,θα ξετρελαθεις.Αν περιμένεις να πάρεις on off...
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Ξεκινα να πας,και αυτό που έχεις μια χαρά είναι,υπάρχουν ατέλειωτες πανέμορφες ασφαλτινες διαδρομές μέσα στα βουνά ειδικά στην Αρμενία,θα ξετρελαθεις.Αν περιμένεις να πάρεις on off...
Όχι, δεν περιμένω να πάρω on-off κλπ για να πάω κάπου. Σε όσα μέρη θέλω να πάω, θα πάω με το mts, απλά θα κάνω μέχρι το σημείο που θα είμαι safe. Δε με χαλάει ακόμα και αν δεν τα δω όλα, αρκεί που θα κάνω το ταξίδι, θα δω αυτά που θέλω και μην ξεχνάμε πως είμαστε ΤΥΧΕΡΟΙ που είμαστε καλά και που μπορούμε να πραγματοποιούμε τα όνειρά μας(μικρά ή μεγάλα). Βέβαια ίσως καθυστερήσει λίγο μέχρι να κάνω τα άλλα που έχω σε προτεραιότητα...
 

vagelat

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Aris
Μοτό
Varadero 1000
Κάναμε και μεις κάτι παρόμοιο (Γύρο Μαύρης Θάλασσας) πριν από 4 χρόνια.
Ομορφα τοπία παντού, αλλά η Γεωργία νομίζω ήταν η πιο ενδιαφέρουσα (σε φυσικές ομορφιές).
https://aroundtheblacksea2012.wordpress.com/
Το θέμα είναι τι γίνεται σήμερα στα σύνορα Ουκρανίας - Ρωσίας.
Φιλικά
Αρης
 
Top Bottom