Κεντρική Ευρώπη Μάιος-Ιούνιος 2016

xrke92io

Μέλος
Για το χώρο δεν υπάρχει θέμα.........αν και αυτή είναι η κατάσταση του στρώματος κανά μήμα αφού το πήρα μιας και τώρα δεν έχει καμία σχέση με αυτό στην εικόνα μετά από την δική μου παρέμβαση γιατί πλέον έχει κυλινδρική θήκη στο μπροστά πιρούνι μόνο για χάρτες.....όλο τον χώρο κάτω από την σέλα εργαλεία από την οποία συλλογή λείπουν είναι η αλήθεια μερικά πραγματάκια όπως οι σαμπρέλες ή τα ανταλακτικά μπουζί......ε και μια κυλινδρική θήκη ακόμα στο κενό δίπλα από την εξάτμιση με σπρέυ 500ml και ιμάντες.......γιατί καλό είναι μερικά πράγματα να μένουνε πάντα στη μηχανή

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350


Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τεραστια η χωρητικοτητα του τριβαλιτσου ειδικα το πισω
Λιτρα ?
Ακομα και για μεταναστευση εισαι ετοιμος

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xrke92io

Μέλος
58 η πάνω και οι πλαινές 48 η αριστερή και 37 η δεξιά....μετράει γιατί είμαι από Ιωάννινα και επειδή το κάνω αρκετές φορές το δρομολόγιο αθήνα ιωάννινα θέλω χώρους.........έτσι χωράει όσα χρειάζεσαι να πάρεις μαζί σου για δύο άτομα.........οι βαλίτσες έιναι αποθυμένο γιατί πρίν το στώμα είχα γυμνό......ούτε βαλίτσες ούτε ζελατίνα....

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS
58λιτρα; πωωω αν υποθέσουμε οτι την τιγκαρεις δεν θα ζυγίζει 25 κιλα τουλάχιστον; Η βάση δεν θα έχει πρόβλημα απο το βάρος;
 

xrke92io

Μέλος
Το στρώμα το πήρα τέλη ιουλίου αρχές αυγούστου και εώς τελη νοεμβρίου έχω κάνει 11.000χλμ από τα οποία τα 8.000 ήταν ταξίδια με τριβάλιτσο και δεύτερο άτομο κοπέλα......και όλοι μας ξέρουμε ποοοοοοόσα πράγματα θέλει μια γυναίκα όταν πάει ταξίδι........εντέλει κέρκυρα,ιωάννινα,πάτρα,αγρίνιο,σύβοτα,πάργα,καλάβρυτα,πρέβεζα άνετος και χωρίς θέματα.......η givi και ειδικά οι trekker outback με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
ενα κιτ επιδιορθωσης ντιζας παρε.φτηνο σχετικα και το εχεις "για παντα".
ολο το λεω και ολο το αναβαλλω,πρεπει να το παρω κι εγω.
 

xrke92io

Μέλος
κιτ ντίζας....και τα παλιά μπουζί όταν τα αλλάξω.....α και καμιά σαμπρέλα....όλα τα άλλα υπάρχουν

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xrke92io

Μέλος


Τσεκάρετε τι έχει σκεφτεί ο τύπος.......στο μπροστά κλασικό στρομοκάγκελο που βγάζει η givi και η kappa και έχουν οι περισσότεροι χρησιμοποιώντας μια πεταλούδα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xrke92io

Μέλος
Ξέρει κανένας τίποτα για την οδική βοήθεια ADAC; Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει να με διαφωτίσει ως προς τις παροχές αλλά κυρίως ως προς το πως να αποκτήσω ένα συμβόλαιο οδικής βοήθειας γιατί δεν έχουν γραφείο στην Αθήνα που να κάνεις συμβόλαιο παρά μόνο γραφείο εξυπηρέτησης σε περιπτώσεις ατυχήματος βλαβών και τέτοια

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μιλα με την εταιρεια Ζαμπετας (ενοικιασεις τροχοσπιτων) στην Σαλονικη,μπορουν να κανουν αυτοι την εγγραφη για σενα.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ό,τι είπε ο Γιώργος από πάνω.

http://www.zampetas.gr/
Ωράριο λειτουργίας:
Καθημερινές: 9:00 - 20:00
Σάββατο: 9:00 - 16:00
18 χλμ. Θεσσαλονίκης-Περαίας
55102 Καλαμαριά - Τ.Θ. 22463
Τηλέφωνο: 23920 71760 - Φαξ: 23920 71761
E-mail: info@zampetas.gr

Δεν έχουν σχέση με την ADAC αλλά βοηθάνε πολύ.
Στα Downloads του site υπάρχουν και οι όροι χρήσης
http://www.zampetas.gr/Downloads.asp
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
3 Λοιπόν Χρήστο έως τώρα Σόλο
1 Vstrom - 1 Fazer - 1 Bandit




Η μιζα ηδη εχει αναψει !
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκεφτόμαστε και οι 3 να κανουμε την παρακατω οδική αντι της adac
http://www.bp.com/el_gr/on-the-road/greece/latest-offers/promo-road-assistance.html


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν έχει καμμια σχεση με την Adac. ...βεβαια.
Αν ταξιδέψετε μαζί, εγώ θα σας πρότεινα να κάνετε και οι 3 της BP.
Βάλτε ρεφενέ και κάντε μια Adac σε έναν οδηγό.
Έτσι θα είστε καλυμμένοι και οι 3, σε μια αναποδια.
Η Adac. ..ασφαλίζει οδηγό, υπενθυμιζω;)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
https://www.tolltickets.com/country/europe/europe.aspx?lang=en-GB&mnu=c
Ενδιαφέρον site με πληροφορίες για τα διόδια στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης. Για κάποιες χώρες σου δίνει τη δυνατότητα να προαγοράσεις (κυρίως βινιέτες).

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ... (αργούν οι μακάκες να τη στείλουν και το κολόχαρτο που σου δίνουν ΔΕΝ το αναγνωρίζουν οι ιατρικές υπηρεσίες του εξωτερικού, γιατί είναι στα Ελληνικά μόνο).
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
https://www.tolltickets.com/country/europe/europe.aspx?lang=en-GB&mnu=c
Ενδιαφέρον site με πληροφορίες για τα διόδια στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης. Για κάποιες χώρες σου δίνει τη δυνατότητα να προαγοράσεις (κυρίως βινιέτες).

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ... (αργούν οι μακάκες να τη στείλουν και το κολόχαρτο που σου δίνουν ΔΕΝ το αναγνωρίζουν οι ιατρικές υπηρεσίες του εξωτερικού, γιατί είναι στα Ελληνικά μόνο).
Η κάρτα θα βγει σύντομα κ ας έχουμε πολλόυς μήνες μπροστά μας ακόμα.Είναι δωρεάν από ασφαλιστικό φορέα του καθενός. Όσο για οδική πιο πιθανό είναι να βγάλουμε όλοι την adac .
Στα νεα ασφαλιστήρια όλων των οχημάτων του καθενός δεν βάζεις οδική και είσαι πιστεύω κομπλέ εντός και εκτός Ελλάδας με την adac . ( αν έχεις και πάνω από 2 μεταφορικά είσαι και κερδισμένος )
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλημέρα,ετοιμάζουμε ταξιδάκι εώς αυστρία και ουγγαρία με μια παρέα μέχρι στιγμής 4 μηχανές (2 vstrom, fazer, tdm) και τόσα άτομα όσοι πιστοί προσέλθετε......δρομολόγια και τα λοιπά τα κανονίζουμε......είμαστε σε φάση αγοράς εξοπλισμού και άλλλων και έρευνας για ξενοδοχεία και τέτοια αν ενδιαφέρεται κάποιος.........

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
1)πρωτα απο ολα εξοπλισμος αναβατη(αδιαβροχα,μπουφαν,γαντια,παντελονι,μποτες και ολα τα συναφη οπωςδηποτε)

2)Λαδι για να συμπηρωσεις αφου τα χλμ ειναι πολλα σπρει για την αλυσιδα και τα υπολοιπα εργαλεια αν πιανουν τα χερια σου, αν δεν πιανουν απλα θα τα κουβαλας τσαμπα.(εξαλλου πριν απο τετοιο ταξιδι θα φυγεις με σερβιρισμενο μηχανακι, η πιθανοτητα ειναι μικρη να σε πιασει βλαβη στα κλασσικα μπουζι,συρματοσχοινο συμπλεκτη,κολλαρα,φιλτρα κλπ κλπ)

3) Απο αξεσουαρ μονο αγορασα πλαινες και βαση για το κινητο οπου θα μετατραπει σε gps...ολα τα υπολοιπα αξεσουαρ δεν ειναι απαραιτητα

Και εμεις ξεκινησαμε να συζηταμε για εκτος,αλλα αφου δεν εχουμε δει τιποτα απο Ελλαδα, γιατι να παμε εξω??Μενουμε Ελλαδα λοιπον
και ετσι βγαλαμε αυτο -> https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zDvvbAskR5Dw.kG3mTok4KCjA&shorturl=1 γυρω στα 1750χλμ..
Ισως ανοιξω νεο τοπικ για λεπτομεριες και εγω για λεπτομεριες ;)
 
Top Bottom