Κεντρικη Ελλαδα

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Γυρισαμε αργα το βραδυ απο βολτα σε Στερεα και Θεσσαλια, την πρωτη χωματινη για το Norden και το Desert x, τεσσερις μερες στα βουνα χορτασαμε εικονες...
Πρωτη μερα καταφυγιο Βαρδουσια-Αρτοτινα-Κυδωνια-Λευκα-Μανδρινη-Αμπλιανη-Σταβλοι-Κρικελλο και διανυκτερευση στον Αγιο Νικολαο (Λασπη).
Δευτερη μερα Μαυριλο-Αγια τριαδα-Δομιανοι-Δαφνη-Καμαρια-Νιαλα-Καρβασαρας-Καταφυγιο Αγραφων με διανυκτερευση στα Καλυβια Πεζουλας.
Τριτη μερα Φυλακτη-Καζαρμα-Βλασι-Στεφανιαδα-Κρανια-Καρυα-Ανθηρο-Μεταμορφωση-Στουρναραιικα-Αγιος Κων/νος-Ξυλοχωρι-Βλαχα και βεβαια Ελατη.
Τεταρτη μερα επιστροφη απο Μουζακι-Δρακοτρυπα-Τυμπανο- Αγιος Νικολαος- Βλασι-Μονη σπηλιας-Ρωμια-Κεδρα Ευρυτανιας-Ραπτοπουλο-Γρανιτσα και πισω απο Κερασοχωρι.
1157 χιλιομετρα, οταν βγαλουμε ακρη με τις φωτογραφιες, επανερχομαι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Σουπερ...αναμενουμε φωτογραφιες.
Η 2η ειναι Γκροπα, περασα απο εκει προχθες βραδυ με αυτοκινητο
Εχω την εντυπωση οτι σας ειδα καποια μερα εκει στα γυρω χωρια, μαλλον στα Στουρναραιικα...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Γυρισαμε αργα το βραδυ απο βολτα σε Στερεα και Θεσσαλια, την πρωτη χωματινη για το Norden και το Desert x, τεσσερις μερες στα βουνα χορτασαμε εικονες...
Πρωτη μερα καταφυγιο Βαρδουσια-Αρτοτινα-Κυδωνια-Λευκα-Μανδρινη-Αμπλιανη-Σταβλοι-Κρικελλο και διανυκτερευση στον Αγιο Νικολαο (Λασπη).
Δευτερη μερα Μαυριλο-Αγια τριαδα-Δομιανοι-Δαφνη-Καμαρια-Νιαλα-Καρβασαρας-Καταφυγιο Αγραφων με διανυκτερευση στα Καλυβια Πεζουλας.
Τριτη μερα Φυλακτη-Καζαρμα-Βλασι-Στεφανιαδα-Κρανια-Καρυα-Ανθηρο-Μεταμορφωση-Στουρναραιικα-Αγιος Κων/νος-Ξυλοχωρι-Βλαχα και βεβαια Ελατη.
Τεταρτη μερα επιστροφη απο Μουζακι-Δρακοτρυπα-Τυμπανο- Αγιος Νικολαος- Βλασι-Μονη σπηλιας-Ρωμια-Κεδρα Ευρυτανιας-Ραπτοπουλο-Γρανιτσα και πισω απο Κερασοχωρι.
1157 χιλιομετρα, οταν βγαλουμε ακρη με τις φωτογραφιες, επανερχομαι...
Μηπως κάνατε και την διάσχιση Κεδρα-Στεφανιαδα;;;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπράβο παιδιά, φοβερά μέρη.
Θωμά έχεις κανένα gpx από την διαδρομή, και με καύσιμα τι λέει; Είχε κάποιο μεγάλο κενό από βενζινάδικα σε όλο αυτό;
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Μπράβο παιδιά, φοβερά μέρη.
Θωμά έχεις κανένα gpx από την διαδρομή, και με καύσιμα τι λέει; Είχε κάποιο μεγάλο κενό από βενζινάδικα σε όλο αυτό;
Για βενζινη ανησυχεις μονο για την πρωτη μερα που απο την Γραβια που μπηκαμε για Αθανασιο Διακο, ξαναβαλαμε-βρηκαμε μετα τον Αγιο Νικολαο, λιγο πριν το Καρπενησι.Βεβαια εμεις εχοντας αυτονομια τουλαχιστον 350 χλμ, ειμασταν ανετοι.
Με τα gpx δεν εχω συστηθει ακομα, θα κανω φροντιστηριο αλλα δεν εγγυωμαι τιποτα...σε τυπωμενο χαρτη ομως διαπρεπω :ll:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ναι αλλα αναποδα, Στεφανιαδα-Κεδρα. Τρομερη διαδρομη με επιβλητικο το Ντεληδημι αριστερα μας.
Ωραία γιατί μέσα Σεπτεμβρίου θέλω να την κάνω. Είχε κάτι περίεργο που πρέπει να ξέρω;
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Ωραία γιατί μέσα Σεπτεμβρίου θέλω να την κάνω. Είχε κάτι περίεργο που πρέπει να ξέρω;

Μια χαρα ειναι, με λιγες αποτομες ανηφοριες αφου εσυ θα πας απο Κεδρα προς Στεφανιαδα, αλλα οχι κατι δυσκολο.
Επισης δυσκολο να χαθεις, πολυ λιγες διασταυρωσεις.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Εδω μερικες απο τις φωτογραφιες, δυστυχως λογω imgur χανουν σε μεγεθος και ποιοτητα, δεχομαι συμβουλες για αλλο τροπο ανεβασματος...
Υψομετρο, δαση, δρομοι, ποταμια, συναντησεις με αλογα, το χωριο του Στεργιου, τα ειδαμε ολα.
Ο,τι μηχανακι και να εχεις, το θεμα ειναι να πας...
Γιαννη Aldebaran , ευχαριστω για το λαστιχακι πισω, μπηκε παρ' οτι tube type χωρις σαμπρελα στο norden και δουλεψε αψογα.
Φιλια στην οικογενεια στην Ελατη (Θανασης, Πανος, γυναικες τους και παιδια ειναι πλεον δικοι μας).
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κούκλες κούκλες!!
Για τα μηχανάκια λέω, μην παίρνετε θάρρος :p:D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ χαρήκαμε όλοι μας που σας ξαναείδαμε...!
Ωραία η βόλτα σας,ωραία τα μοτορια σας αλλά η παρουσία σας είναι υπεράνω όλων...!:inlove:
Πάντα τέτοια...!:friendship:
 
Top Bottom