Κλειδαριές βαλιτσών BMW κατά την αγοροπωλησία

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Χαιρετώ όλη την παρέα.Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάπου,η ερώτηση μου είναι :
τί πρέπει να κάνει ο πωλητής και τί ο αγοραστής στις βαλίτσες τις BMW και αναφέρομαι όταν δεν μένουν στο ίδιο τόπο , ώστε μόλις αλλάξουν χέρια να κλειδώνουν με το κλειδί του νέου ιδιοκτήτη τους;Με ενδιαφέρει για τις Vario αλλά αν κάποιος ξέρει για τις μεταλλικές ας το πει διευκρινίζοντας το,θα βοηθούσε και αυτό.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στέλνεις τις βαλίτσες ξεκλειδωτες και όταν τις παραλάβει ο αγοραστής τις πάει σε συνεργείο b mw με το κλειδί του και τις σεταρει σε 5 λεπτά!
Τονίζω...τις στέλνεις ξεκλειδωτες
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ξέρουμε ενδεικτικά κόστος ;
Επίσης έχω δει κάποια βίντεο σεταρίσματος του νέου κλειδιού χωρίς όμως να περιγράφονται απο πριν τα βήματα που απαιτούνται μεχρι να πάρεις τις κλειδαριές στα χέρια και τι θα χρειαστείς τότε κλπ.Μπορεί λοιπόν ο νέος ιδιοκτήτης μόνος του να βγάλει τις κλειδαριές για να τις σετάρει,με ποιον τρόπο και τι θα χρειαστεί; (εννοείται έχουν σταλεί ξεκλειδωτες)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχει κάτι λαμακια μέσα, που εγώ προσωπικά δεν κατάφερα ποτέ να ρυθμίσω μόνος!
Εάν τα χέρια του αγοραστή πιάνουν, ίσως τα καταφέρει
Νομίζω με 20 ευρω τα φτιαχνουν
 
Reactions: n.l

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Προσοχή, στις βαλίτσες αντβε πρέπει να σου βγάλει τους αφαλους έξω με το κλειδί του αλλιώς οι αφαλοι δεν βγαίνουν μετά ! Μόνο αν είναι το κλειδι μέσα βγαίνουν οι αφαλοι, για τις vario δεν γνωρίζω. Αν θες Νικόλα πάρε με τηλ να σου πω πως το σεταρεις το κλειδι στην κλειδαρια με τα λαμακια ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: n.l

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προσοχή, στις βαλίτσες αντβε πρέπει να σου βγάλει τους αφαλους έξω με το κλειδί του αλλιώς οι αφαλοι δεν βγαίνουν μετά ! Μόνο αν είναι το κλειδι μέσα βγαίνουν οι αφαλοι, για τις vario δεν γνωρίζω. Αν θες Νικόλα πάρε με τηλ να σου πω πως τα σεταρεις ;)
Νομίζω ότι ο πετσακιας τους βγάζει χωρίς να υπάρχει το κλειδί...απλα να είναι ξεκλειδωτες!
Θα το τσεκάρω για σιγουρια
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Νομίζω ότι ο πετσακιας τους βγάζει χωρίς να υπάρχει το κλειδί...απλα να είναι ξεκλειδωτες!
Θα το τσεκάρω για σιγουρια
Το θέμα είναι να μπορεί κι ο ίδιος να τις βγάλει, ρώτησε τον αν γίνεται και πως, γιατί εμένα μου τις είχαν δώσει στο χέρι ο πωλητής , έτσι μου χε πει η αντιπροσωπεία τότε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το θέμα είναι να μπορεί κι ο ίδιος να τις βγάλει, ρώτησε τον αν γίνεται και πως, γιατί εμένα μου τις είχαν δώσει στο χέρι ο πωλητής , έτσι μου χε πει η αντιπροσωπεία τότε
Και σε ένα κοπέλι που εξυπηρέτησα κάποια στιγμή...απλα ξεκλειδωτες τις στείλαμε και έκανε δουλειά στο ηρακλειο!
Δεν έχεις μονάδες να τον πάρεις εσύ τηλέφωνο??:p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ποιον να παρω μαρή, εσύ είπες ότι γίνεται εμένα μου είπαν ότι δεν γίνεται στην αντιπροσωπεία, εσύ πρέπει να πάρεις το πετσακα να δεις πως τις βγάζει, αν έχει πατέντα :friend:
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Κ μένα αυτό μου είπαν στην αντιπροσωπεία ....ή το κλειδί ή οι κλειδαριές βγαλμένες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ότι λένε ζυμαρούλης και αντιπρόσωποι (ή με το κλειδί-κάνει και το πλαστικό το 3ο έξτρα... ;) ) ή στο χέρι!
και μόνος του δεν το κάνει κανείς, αν δεν έχει μπόλικα λαμάκια για να επιλέξει!
Η καλύτερη λύση είναι σε μάστορα, όσο κι αν κάνει (που δεν είναι πάνω από 20ρικο).
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
20€ για τις Vario ,40€ για τις αλουμινίου θέλει η αντιπροσωπεία bmw


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
20€ για τις Vario ,40€ για τις αλουμινίου η bmw


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και πάλι αξίζει ;)
Μόνος θα παιδευτείς, θα βλαστημίσεις, ζήτημα αν το καταφέρεις και στις 4 να λειτουργούν άψογα....
Θα εύχεσαι να τα είχες δώσει ! (παθών.... ;) ) και τα έδωσα κι ησύχασα :)
Άσε που αν πας σε κάποιον έξω , δε θα πάρει 40, νομίζω....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Α, και πάλι σε συνεργείο θα πας, ακόμα κι αν θες να το φτιάξεις μόνος! Γιατί πού αλλού θα βρεις όλο το σετ λαμάκια κι όχι από ένα σε κάθε είδος?
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Α, και πάλι σε συνεργείο θα πας, ακόμα κι αν θες να το φτιάξεις μόνος! Γιατί πού αλλού θα βρεις όλο το σετ λαμάκια κι όχι από ένα σε κάθε είδος?
Σε αντιπροσωπεια εχουν μπολικα λαμακια χυμα, μου χαν δωσει τσαμπα και τις εφτιαξα με τον Μισελ @Μιχάλης (δεν ειναι δυσκολο, υπομονη θελει), τοσες κλειδαριες βαζουν σε βαλιτσες που δινουν, το σακουλακι παντα μεσα εχει spare οποτε τους μενουν πολλα λαμακια
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε αντιπροσωπεια εχουν μπολικα λαμακια χυμα, μου χαν δωσει τσαμπα και τις εφτιαξα με τον Μισελ @Μιχάλης (δεν ειναι δυσκολο, υπομονη θελει), τοσες κλειδαριες βαζουν σε βαλιτσες που δινουν, το σακουλακι παντα μεσα εχει spare οποτε τους μενουν πολλα λαμακια
Αυτό λέω Γιάννη!
Πού αλλού θα τα βρεις?
Κι αυτό με την υπομονή....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ο έμπειρος το κάνει σε 6-7' και τις 4!
Εγώ έκανα ένα τέταρτο τη μία και πάλι την κάναμε από την αρχή γιατί ύστερα από 2-3 προσπάθειες δε δούλευε, σκάλωνε. Είχα λάθος ένα λαμάκι:rage::rage::rage:
Τες παν, ακόμα και με υπομονή , τα λαμάκια κάπου πρέπει να τα βρει ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αυτό λέω Γιάννη!
Πού αλλού θα τα βρεις?
Κι αυτό με την υπομονή....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ο έμπειρος το κάνει σε 6-7' και τις 4!
Εγώ έκανα ένα τέταρτο τη μία και πάλι την κάναμε από την αρχή γιατί ύστερα από 2-3 προσπάθειες δε δούλευε, σκάλωνε. Είχα λάθος ένα λαμάκι:rage::rage::rage:
Τες παν, ακόμα και με υπομονή , τα λαμάκια κάπου πρέπει να τα βρει ;)
Μαρή ποντια, μια να φτιάξεις, σημειώνεις σε χαρτί τι Νο λαμακια έβαλες και σε ποιες θέσεις, και μετά φτιάχνεις τις άλλες εύκολα :D
Σου πεταγοντουσαν τα ελατήρια έξω μάλλον :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μαρή ποντια, μια να φτιάξεις, σημειώνεις σε χαρτί τι Νο λαμακια έβαλες και σε ποιες θέσεις, και μετά φτιάχνεις τις άλλες εύκολα :D
Σου πεταγοντουσαν τα ελατήρια έξω μάλλον :p
Καλα τα ελατηρια φαγανε πολυ καντηλι λεμε:D:D:D
 
Top Bottom