Κλοπή R1250GS Adventure 2021

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το χρώμα είναι σχετικά ιδιαίτερο, αν είμαστε τυχεροί. Αν θέλεις δώσε κάποια από τα στοιχεϊα της πινακίδας. Λυπάμαι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θελω να πιστεύω ότι όσοι ρωτάνε, τι gps, που ήταν τοποθετημένο, τι κλειδαριές κλπ, καλοπροαίρετα ρωτάνε για να μάθουν, ώστε να μην κάνουν κάποια πιθανά λάθη που έκανε ο παθών, και όχι για να στριψουν το μαχαίρι στην πληγή.
Πρώτον: Καλοπροαίρετα για ποιόν; Για τον εαυτό τους!
Δεύτερον: Ελπίζω να είναι εύκολα κατανοητό πως παρά τη καλή τους πρόθεση, το στρίβουν το μαχαίρι στη πληγή.

Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει ποια λάθη πρέπει να αποφύγει ας ανοίξει ένα δικό του θέμα προς συζήτηση να την κάνουμε όλοι μαζί. Η λαϊκή ρήση λέει: στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Και σε εμένα φάνηκαν κάπως άγαρμπες αυτές οι ερωτήσεις σε αυτό το θέμα. Μια βοήθεια ζήτησε ο άνθρωπος, να έχουμε το νου μας όχι να μας κάνει αντικλεπτική εκπαίδευση.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πρώτον: Καλοπροαίρετα για ποιόν; Για τον εαυτό τους!
Δεύτερον: Ελπίζω να είναι εύκολα κατανοητό πως παρά τη καλή τους πρόθεση, το στρίβουν το μαχαίρι στη πληγή.

Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει ποια λάθη πρέπει να αποφύγει ας ανοίξει ένα δικό του θέμα προς συζήτηση να την κάνουμε όλοι μαζί. Η λαϊκή ρήση λέει: στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Και σε εμένα φάνηκαν κάπως άγαρμπες αυτές οι ερωτήσεις σε αυτό το θέμα. Μια βοήθεια ζήτησε ο άνθρωπος, να έχουμε το νου μας όχι να μας κάνει αντικλεπτική εκπαίδευση.
Τώρα κανονικά δεν κάνουμε μάθημα ελληνικών εδώ.

Αλλά ας κάνουμε.

Καλοπροαίρετα σημαίνει με όχι κακή πρόθεση.

Ναι είναι γνωστό ότι κάποιες από τις μεγαλύτερες πατάτες έχουν γίνει από ανθρώπους με καλές προθέσεις αλλά να ξέρουμε και τι σημαίνει αυτό που διαβάζουμε.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Καλησπέρα, δυστυχώς σήμερα το χάραμα μου έκλεψαν την μηχανή από κλειστή πιλοτή στο Μοσχάτο. Πρόκειται για 1250 adventure 2021 40 years edition, μαύρο/κίτρινο. Αν πέσει στην αντίληψη κάποιου κάτι αν με ενημέρωσει. Είχε gps το οποίο μετά από μισή ώρα εντόπισαν και κατάστρεψαν.
Κρίμα και λυπάμαι πολύ...
Δυστυχώς άλλο ένα μηχανάκι που θα ''ταξιδέψει'', αφού όπως λες βρήκαν και το gps ...
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Πολύ κριμα φιλε.
Κι εγω παθών.
Και ολοκληρη μηχανη και γδύσιμο εξαρτημάτων.
Ουτε στον εχθρό σου αυτο το συναίσθημα.
Μακαρι να γινει κανα θαυμα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τώρα κανονικά δεν κάνουμε μάθημα ελληνικών εδώ.

Αλλά ας κάνουμε.

Καλοπροαίρετα σημαίνει με όχι κακή πρόθεση.

Ναι είναι γνωστό ότι κάποιες από τις μεγαλύτερες πατάτες έχουν γίνει από ανθρώπους με καλές προθέσεις αλλά να ξέρουμε και τι σημαίνει αυτό που διαβάζουμε.
Χρήστο μου, δεν είναι θέμα μαθήματος Ελληνικών (νομίζω τα γνωρίζω).
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Θα ήθελες να μας πεις πινακίδα?
Επειδή κυκλοφορώ αρκετά, σημειώνω τις πινακίδες κατά καιρούς από κλεμμένα φίλων / γνωστών κτλ στο κινητό.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
το Monimoto εκανε δουλεια;

η το βρηκανε και το πεταξανε;
Έδωσε στίγμα μια φορά 700 μέτρα από το σπίτι μου. Μετά προφανώς το βρήκαν και το κατάστρεψαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Πρώτον: Καλοπροαίρετα για ποιόν; Για τον εαυτό τους!
Δεύτερον: Ελπίζω να είναι εύκολα κατανοητό πως παρά τη καλή τους πρόθεση, το στρίβουν το μαχαίρι στη πληγή.

Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει ποια λάθη πρέπει να αποφύγει ας ανοίξει ένα δικό του θέμα προς συζήτηση να την κάνουμε όλοι μαζί. Η λαϊκή ρήση λέει: στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Και σε εμένα φάνηκαν κάπως άγαρμπες αυτές οι ερωτήσεις σε αυτό το θέμα. Μια βοήθεια ζήτησε ο άνθρωπος, να έχουμε το νου μας όχι να μας κάνει αντικλεπτική εκπαίδευση.
Δεν υπάρχει πρόβλημα αν είναι από την δίκη μου περίπτωση να βοηθηθεί κάποιος πραγματικά θα χαιρόμουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια διαδικασία ώστε η BMW να χαρακτηρίζει τον αριθμό πλαισίου ως κλεμμένο σε περίπτωση επίσκεψης της μηχανής σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο σε τοπικό αλλά και σε παγκόσμιο επίπεδο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ευχές για το καλύτερο αποτέλεσμα.

Παίδες airtags κλπ φεύγουν στο λεπτό, έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές για κλοπές και υπάρχουν εφαρμογές που σου επιτρέπουν να βρεις tag που κάποιος μπορεί να έχει "φυτέψει" στα ρούχα/πράγματά σου για να μάθει που μένεις και να... επισκεφθεί.

Το πόσο παρανοϊκοί πρέπει να γίνουμε (γιατί πχ την αφήνεις κάπου, σου κολλάει ένα tag ο περαστικός, έρχεται με την ησυχία του μετά στο σπίτι/στην δουλειά) δεν ξέρω.

edit
και ένας σύνδεσμος

 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios40

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Ktm690
Ευχές για το καλύτερο αποτέλεσμα.

Παίδες airtags κλπ φεύγουν στο λεπτό, έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές για κλοπές και υπάρχουν εφαρμογές που σου επιτρέπουν να βρεις tag που κάποιος μπορεί να έχει "φυτέψει" στα ρούχα/πράγματά σου για να μάθει που μένεις και να... επισκεφθεί.

Το πόσο παρανοϊκοί πρέπει να γίνουμε (γιατί πχ την αφήνεις κάπου, σου κολλάει ένα tag ο περαστικός, έρχεται με την ησυχία του μετά στο σπίτι/στην δουλειά) δεν ξέρω.

edit
και ένας σύνδεσμος

φίλος μου ήθελε να παρακολουθήσει τη σύζυγο του διοτι ειχε υποψίες οτι τον κεράτωνε
Αντι air tag Άγορασε απο Κίνα ενα κοριό κ μου τον έδωσε , κόστος 7 ευρω
Εγω σεταρα τον κοριό με μια κάρτα sim κ στη συνεχεια ο φίλος εβαλε το κοριό στη τσάντα της γυναίκας του .. ο κοριός μας έδινε στίγμα και μας έστελνε SMS, με απόκλιση 200-300 μέτρα περίπου απο τη θέση της γυναίκας του
Τελικά οι υποψίες του δεν επαληθεύτηκαν , η γυναικα του , δεν τον απατούσε

η λύση δυστυχως ειναι μονο μια

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ με υπέρογκο κόστος
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
φίλος μου ήθελε να παρακολουθήσει τη σύζυγο του διοτι ειχε υποψίες οτι τον κεράτωνε
Αντι air tag Άγορασε απο Κίνα ενα κοριό κ μου τον έδωσε , κόστος 7 ευρω
Εγω σεταρα τον κοριό με μια κάρτα sim κ στη συνεχεια ο φίλος εβαλε το κοριό στη τσάντα της γυναίκας του .. ο κοριός μας έδινε στίγμα και μας έστελνε SMS, με απόκλιση 200-300 μέτρα περίπου απο τη θέση της γυναίκας του
Τελικά οι υποψίες του δεν επαληθεύτηκαν , η γυναικα του , δεν τον απατούσε

η λύση δυστυχως ειναι μονο μια

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ με υπέρογκο κόστος
Υπάρχουν μάρκες που οι ασφαλιστικές δεν πλησιάζουν και δεν προσφέρουν κλοπής.
 
Top Bottom