Κλοπη τρειλερ με 11 BMW μηχανες

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αν ήμουν στη θέση της εταιρίας είτε σε κλειστό είτε σε ανοιχτό χώρο αν άφηνα τέτοια τόσο ακριβά οχήματα + τα έξτρα του καθενός + τα πράγματα και τον εξοπλισμό του καθενός μιλάμε γι 250+++ χιλιάρικα, θα έβαζα θάλαμοφυλακες μπάστακες όλοι νύχτα στα μηχανάκια.

Η δουλειά βρωμει από πολλές πλευρές κατά το ταπεινό μυαλό σχεδόν όλων!

Το μόνο σίγουρο που πιστεύω πάντως είναι ότι δεν έγινε από Έλληνες κλέφτες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
μην αποκλείεεις τπτ!
η εταιρεία ερχόταν συχνά στην Ελλάδα με γκρουπάκια μοτοσυκλετιστών. Κάλλιστα μπορεί να είχε γίνει στόχος.
Να ξέρετε, αν δεν το ξέρετε ήδη, ότι έχουν κλαπεί και 2 αγωνιστικά αυτοκίνητα αξίας πάνω από 200000 - 250000€ έκαστο, με παρόμοιο τρόπο (πάνω στο τρέιλερ) έξω από το ξενοδοχείο των ομάδων. Ένα περιστατικό πρόσφατα (πέρσι νομίζω) κι ένα πριν λίγα χρόνια.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
μην αποκλείεεις τπτ!
η εταιρεία ερχόταν συχνά στην Ελλάδα με γκρουπάκια μοτοσυκλετιστών. Κάλλιστα μπορεί να είχε γίνει στόχος.
Να ξέρετε, αν δεν το ξέρετε ήδη, ότι έχουν κλαπεί και 2 αγωνιστικά αυτοκίνητα αξίας πάνω από 200000 - 250000€ έκαστο, με παρόμοιο τρόπο (πάνω στο τρέιλερ) έξω από το ξενοδοχείο των ομάδων. Ένα περιστατικό πρόσφατα (πέρσι νομίζω) κι ένα πριν λίγα χρόνια.
Μακάρι να βγούμε όλοι ψεύτες και να βρεθουν ταχυστα τα κλοπιμαία ξέχασα να γράψω παραπάνω,

Η σκέψη μου είναι μεγάλη και θα τα πούμε από κοντά ;)
Βαριέμαι να γράφω :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Και Έλληνες έχουν πέσει θύματα παρόμοιων κλοπών στο εξωτερικό, οπότε δε συμβαίνουν μόνο εδώ αυτά. Μην εκπλήσσεστε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλά αυτά "απ' έξω" ήρθαν ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αναγνώστης του MOTO εντόπισε το κλεμμένο VAN και 3 από τις 11 κλεμμένες μοτοσυκλέτες! Συγχαρητήρια σε όλους για την τεράστια ανταπόκριση, που είχε άμεσα αποτελέσματα!

Φωτογραφίες των κλεμμένων μοτοσυκλετών με πινακίδες και αριθμούς πλαισίου!
Δίνεται αμοιβή για τον εντοπισμό των δραστών και το τρέιλερ!


http://www.motomag.gr/news/epikairotita/klopi-van-me-11-motosykletes-bmw-update
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Π

Τωρα για το τρολλαρισμα της υποθεσης................... που τα πατε ρε φλοροι 1200cc μηχανακια με τρειλερ, το απολυτο αντβεντσουρ μηχανημα ναουμε :pointu::pointu:.

Δηλαδη αμα ειχατε κανα τετρακοσαρι τι θα κανατε???
Για να ξεκαθαριστεί κι αυτό... ;)

Τα μηχανάκια ανήκουν στην εταιρεία και τα ενοικιάζουν οι συμμετέχοντες!
Γι αυτό μεταφέρονται και δεν έρχονται οδικώς!
Αν διαβάσετε όλο το άρθρο, αναγράφεται προς το τέλος, στην ανακοίνωση της εταιρείας.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δηλαδη.....;;
αυτά τα κόλπα ρε φίλος. Το είπα σε σχέση με το προηγούμενο ποστ, που έλεγε ότι και έξω κλέβουν.
Παντού κλέβουν!!! Γνωστό.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Προφανώς φορτώθηκαν σε άλλο κλειστό όχημα των δραστών και αυτές περίσσεψαν, δεν τις άφησαν Καταλαθος εκεί


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε σεις, λέτε ότι να ναι...
Διαβάσατε το άρθρο?
Λέει ότι έμειναν οι 3 που ήταν μέσα στο φορτηγάκι. Οι άλλες 8 που ήταν στο τρέιλερ, λειπουν μαζί με το τρέιλερ....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Προφανώς φορτώθηκαν σε άλλο κλειστό όχημα των δραστών και αυτές περίσσεψαν, δεν τις άφησαν Καταλαθος εκεί


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με το τρειλερ πηραν τις αλλες οπως ηταν , δε φορτωθηκαν καπου αλλιως θα αφηναν πισω το τρειλερ
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Εγω πιςτευω πως ήθελαν να ξεφορτωθουν τα ερειπια και να παρουν τα φράγκα απο την ασφάλεια :allk:
Αμα σε πλακώσω στη π...... θα ηρεμήσεις
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ρε σεις, λέτε ότι να ναι...
Διαβάσατε το άρθρο?
Λέει ότι έμειναν οι 3 που ήταν μέσα στο φορτηγάκι. Οι άλλες 8 που ήταν στο τρέιλερ, λειπουν μαζί με το τρέιλερ....
Ναι , διαβάσαμε, σκέφτηκαν ότι ίσως να είχε κάνενα gps το φορτηγάκι και το παράτησαν και πήγαν με το τρέιλερ να μετά διχάσουν τις άλλες με την ησυχία τους, έτσι χύμα στην καρότσα δεν θα πήγε αν μακριά έτσι κι αλλιώς...

(Παίζει να είμαι ο πιο καχύποπτος άνθρωπος που ξέρω)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι , διαβάσαμε, σκέφτηκαν ότι ίσως να είχε κάνενα gps το φορτηγάκι και το παράτησαν και πήγαν με το τρέιλερ να μετά διχάσουν τις άλλες με την ησυχία τους, έτσι χύμα στην καρότσα δεν θα πήγε αν μακριά έτσι κι αλλιώς...

(Παίζει να είμαι ο πιο καχύποπτος άνθρωπος που ξέρω)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άρρωστο μυαλό....για την ηλικία σου:friend:
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
Φεύγεις από Σλοβενία
150.000€ εμπόρευμα κοινή θέα
Φτάνεις Ελλάδα
Σε κλέβουν

και μετά φταίνε
- οι Ελληνες οι κλέφτες
- οι κακεντρεχείς που λένε για inside job
- ο ανάδρομος Ερμής

αλλά δε φταίει ας πούμε οτι τσιγκουνεύτηκες 500€ για να έχεις security 24/24

και πρέπει να το πάρουμε και σα δυσφήμιση.... ενώ στο λονδίνο που σου την πέφτουν μερα μεσημέρι με τα λοστάρια για να σου πάρουν το μηχανάκι όλα μια χαρα....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Φεύγεις από Σλοβενία
150.000€ εμπόρευμα κοινή θέα
Φτάνεις Ελλάδα
Σε κλέβουν

και μετά φταίνε
- οι Ελληνες οι κλέφτες
- οι κακεντρεχείς που λένε για inside job
- ο ανάδρομος Ερμής

αλλά δε φταίει ας πούμε οτι τσιγκουνεύτηκες 500€ για να έχεις security 24/24

και πρέπει να το πάρουμε και σα δυσφήμιση.... ενώ στο λονδίνο που σου την πέφτουν μερα μεσημέρι με τα λοστάρια για να σου πάρουν το μηχανάκι όλα μια χαρα....
Και λιγα λες 250.000 ειναι το εμπορευμα μαζι με τρειλερ εξτρα κλπ χωρια το βανακι...γιατι το οτι διαλεξαν hotel χωρις φυλαξη...

Ο καθένας έχει άλλη οπτική γωνία και έχει δει και άλλες ταινίες


Sent from my iPhone using Tapatalk
:ha:ha
 
Top Bottom