Κλοπη Adv Lc Λαδι

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Έχει ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ.
Το ποσοστό είναι τραγικό πια. Σε βαθμό να πρέπει οργανωμένα να γίνει κίνηση προς κάπου (κάποιο υπουργείο;...)...
Δηλαδή πόσο απέχουμε από την Ουγκάντα; (ναι είναι καλύτερη)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πάντως, μην περιμένετε καμία αστυνομία να κάνει οτιδήποτε, ότι κάνουμε από μόνοι μας ως μοτοσυκλετιστές! Είτε οργανωμένα, είτε ο καθένας μόνος του!
Αυτή είναι η αλήθεια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παντα υπήρχαν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν κλέφτες.
Μηχανές, αυτοκίνητα, σπίτια, επιχειρήσεις, πορτοφόλια, μέχρι και κοιμητηρια κλέβουν o_O
Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς, είναι να προστατεύουμε την περιουσία μας.


advφον!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ειχα προτεινει καποτε να γινει κατι σαν μοτο-αλερτ,και να ανεβαινει ταυτοχρονα σε ολα τα μοτο φορουμς.Για πολλους και διαφορους λογους ειναι αρκετα δυσκολο να γινει.

Για αρχη ας σταματησουμε να παιρνουμε ανταλλακτικα απ οπου να ναι.
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Οι μοτό που έχουν ακριβά ανταλλακτικά κλέβονται συνήθως για να δυαλυθούν.
Δε θα τις δούμε να κυκλοφορούν στο δρόμο.

Τις παλιότερες εποχές(που ελπίζαμε ότι δε θα ξανάρθουν, αλλά...), τις ψάχνανε κατευθείαν από κυκλώματα κλεφτρονιών δίνοντας κάποια αμοιβή.
Σήμερα τα πράγματα έχουν αλλάξει βέβαια...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οταν σε ενα ψιλοατυχημα αναμεσα σε 2 GS (το ενα επεσε πανω στο αλλο)
η εκτιμηση επισκευης με γνησια ανταλλατικα φτανει τα 6000 ευρω:wacky::woot::wacky:
οι εξαφανισεις ολοκληρων μοτο που διαλυονται και μετατρεπονται σε δοτες ειναι φυσικη συνεχεια.
Ουτε εγω ουτε εσυ θα αγορασουμε, θα βρεθει ομως καποιος εδω ή σε μια ακομα πιο τριτη χωρα που θα το κανει.
Ειναι το δευτερο λαδι ADV LC που χανεται στην πρωτευουσα μεσα σε λιγους μηνες και ο σκοπος μπορει να ειναι οποιοσδηποτε.
Ειδικα τωρα με τα βορεια συνορα ανοιχτα λογω της εισοδου Βουλγαριας και Ρουμανιας στην ΕΕ ''πιασε το αυγο και κουρευτο''.
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
Τρίτο πασχαλη που γνωρίζω...το ενα δεν είχε αναφερθεί σε φόρουμ μόνο σε fb αντιπροσώπου.3 ο χακί φίλε !!!! Ήταν γνωστός φίλου...συνθήκες πολυ περίεργες απο κλειστό γκαράζ
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Οι μοτό που έχουν ακριβά ανταλλακτικά κλέβονται συνήθως για να δυαλυθούν.
Δε θα τις δούμε να κυκλοφορούν στο δρόμο.

Τις παλιότερες εποχές(που ελπίζαμε ότι δε θα ξανάρθουν, αλλά...), τις ψάχνανε κατευθείαν από κυκλώματα κλεφτρονιών δίνοντας κάποια αμοιβή.
Σήμερα τα πράγματα έχουν αλλάξει βέβαια...
Σε μια ωρα απο τη στιγμη που θα σηκωσουνε τη μηχανη,την εχουνε κιολας διαλυσει.Οποιος δινει δυχιλιαρα για να την ξαναδει,απλα πανε χαμενα.Δεν κλεβουνε συγκεκριμενες μοτο,κλεβουνε τα παντα.

Οτι και να εχετε,λαδΙ η οχι,παπακι η bmw,εχετε το νου σας.Το τελευταιο τριμηνο σηκωνουνε οτι βρουνε μπροστα τους.
 

Loco-1200

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1200GS ADV, Piaggio Beverly 200, Honda DAX 72 ST
Σχεδον 1 μηνα μετα η μηχανη βρεθηκε!!!ο φιλος εχει παει στο Α.Τ Νεου Κοσμου να παραλαβει!η μηχανη κυκλοφορουσε με αλλη πινακιδα και με αντιγραφο κλειδι!!η μηχανη εκτος απο το σπασμενο κλειδωμα τιμονιου δεν εχει καποια αλλη ζημια!!
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Φανταστικό νέο και μπράβο σε όποιον έκανε σωστό έλεγχο και το τσίμπισαν. Αντε γιατί είχε παραγίνει το κακό.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλά νέα! Αλλά βρε παιδιά τόσο εύκολο είναι να βγάλεις αντίγραφο κλειδί σε τέτοια μηχανή με υποτίθεται τελευταίας τεχνολογίας immobilizer?
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Χωρίς να είμαι και σίγουρος ότι είχε γίνει έτσι ακριβώς, είχα ακούσει περίπτωση σε αυτοκίνητα που δεν έβγαζαν καν αντίγραφο, απλά είχαν δικό τους μέσα σε εξιυσιοδοτημενο και παραγγελνε από την εταιρία... :oops::oops::oops:
 

Loco-1200

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1200GS ADV, Piaggio Beverly 200, Honda DAX 72 ST
Χωρίς να είμαι και σίγουρος ότι είχε γίνει έτσι ακριβώς, είχα ακούσει περίπτωση σε αυτοκίνητα που δεν έβγαζαν καν αντίγραφο, απλά είχαν δικό τους μέσα σε εξιυσιοδοτημενο και παραγγελνε από την εταιρία... :oops::oops::oops:
κατα πασα πιθανοτητα αυτο εχει συμβει γιατι απο τα λιγα που εμαθα το κλειδι ηταν σαν το original με το σημα της bmw πανω!!ελπιζω να βγουν περισσοτερες λεπτομερειες στην φορα....
 

Don Sakis

Old bastards
Περιοχή
Salonique
Όνομα
Σάκης
Μοτό
GS1200 η λευκή
του ΄09
Απίστευτα πράγματα ......να λοιπόν και μια νέα εκδοχή τα κλέβουν και κόβουν βόλτες στην Αθήνα Φορα παρτίδα,,,, Όπως τα παλιά καλά χρόνια&@€:$£%#*



Advefoni with Tapa
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
κατα πασα πιθανοτητα αυτο εχει συμβει γιατι απο τα λιγα που εμαθα το κλειδι ηταν σαν το original με το σημα της bmw πανω!!ελπιζω να βγουν περισσοτερες λεπτομερειες στην φορα....
Και να έχει συμβεί αυτό πιστεύω ότι δεν πρόκειται να μαθευτει ποτέ, φαντάσου ζημιά που θα έκανε τόσο στον εκάστοτε εισαγωγεα και την εταιρία.
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Έχω ακούσει κάποια πράγματα που πιστεύω ότι ΥΠΑΡΧΕΙ εσωτερικό κύκλωμα.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΣΗΜΗ BMW HELLAS ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Έχω ακούσει κάποια πράγματα που πιστεύω ότι ΥΠΑΡΧΕΙ εσωτερικό κύκλωμα.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΣΗΜΗ BMW HELLAS ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Δεν ξέρεις αν φταίει..αν ισχύουν τα παραπάνω τότε θα πάρει θέση από μόνη της!!!
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Δεν είπα ότι ξέρω, αν ήξερα ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ στον εισαγγελέα.
Είπα ότι έχω ακούσει πολλά πραγματάκια που κάνουν αρκετά νιάου νιάου...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Δεν είπα ότι ξέρω, αν ήξερα ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ στον εισαγγελέα.
Είπα ότι έχω ακούσει πολλά πραγματάκια που κάνουν αρκετά νιάου νιάου...

Αν ακούμε πραγματάκια, λέμε τι ακούμε και από ποιόν, έτσι ίσως βοηθήσουμε στην επόμενη κλοπή!!
 
Top Bottom