...Κραβαρα express...

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
2 μερες,1 νυχτα,700χιλιομετρα,αβερτα πρασινο,τσιπουρα κ βουνισιες ανασες!

ο υπογραφων

κ δυο ακομα φιλοι


Αλιαρτος,Γραβια,Στρομη,Λιμνη Μορνου Λιδωρικι.


σταση για σπιτικο κολατσιο στις οχθες μικρου ποταμιου


βροχη,αδιαβροχα κ ομιχλη


σε τι ομορφο τοπο ζουμε...αραγες το 'χουμε παρει χαμπαρι..?

μια σταση ακομα για τους καπνιστες...

μια ακομα για λιγες μπουκιες ψωμι,φετα κ φρεσκιες τηγανιτες πατατες,ισα να στυλωθουμε...

Λιμνιστα,Ανω Χωρα,Κρυονερια...
ποσες στροφες?ποσο πρασινο ξοδεψε ο πλαστης?αν ειμασταν λιγο πιο νοικοκυρηδες ως λαος αυτες οι διαδρομες θα καναν το Stelvio να μοιαζει μονοπατι εμπρος τους!!! δεν υπερβαλω!


μπανακι,φορμες κ χαλαρο μουχαμπετι περι 2 τροχων κ ανοιχτων χαρτων.
μας ελειπε ο Μαθος...που λογω εργασιας δεν προλαβαινε...Κωστη σου χρωσταμε την επομενη.
τσιπουρακια,μεζεδες κ κοκκινο κρασακι.
υπνος ελαφρυς κ το πρωινο αγναντι στα καπνισμενα ακομα τζακια.

φορτωμα κ βουρ παλι στις στροφες με τα ελατα κ τα πλατανια

''τραβερσο αναποδο,πορεια προς τον Νοτια'' λεει ο ποιητης κ 'μεις ροβολαμε τον κατηροφο προς την Ναυπακτο

2-3 σουγλακια,λιγες ακομα πατατες κ ανασυνταξη για το υπολοιπο της επιστροφης

οι φαμιλιες μας περιμενουν...κ 'μεις γι'ακομα μια φορα γυριζουμε ακαιρεοι διπλα τους οπως οφειλουμε!


καλους δρομους να 'χουμε ολοι μας,παντα ορθιοι!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Είναι όντως αυτές οι ανάσες οξυγόνου τις οποίες μόνο η μοτσυκλέτα δίνει που μας κάνουν ιδιαίτερους εμάς τους μοτοσυκλετιστές. Ωραία βόλτα κύριοι! :ok:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Είναι όντως αυτές οι ανάσες οξυγόνου τις οποίες μόνο η μοτσυκλέτα δίνει που μας κάνουν ιδιαίτερους εμάς τους μοτοσυκλετιστές. Ωραία βόλτα κύριοι! :ok:
Μεγάλα λόγια...:ok:
 
Reactions: yns

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ωραία βόλτα, σε αγαπημένα μέρη. ....
Αυτό με τις φαμίλιες μας, πολύ μου αρεσε:friendship:
ετσι ειναι φιλε Κωστη,για να εχει επιτυχια ενα ταξιδι,μια βολτα ''ΠΡΕΠΕΙ'' να γυρισεις ασφαλης πισω.τοτε κ μονον τοτε ολα θα εχουν παει σωστα.
η γνωση,η προσοχη κ η συνεση επιβαλεται να ειναι κυριαρχοι του παιχνιδιου.
ολοι μας εχουμε ανθρωπους που χωρις εμας θα ηταν μισοι οπως κ εμεις αλλωστε,σε ολους αυτους λοιπον που μας ''ανεχονται'' καρτερικα κ αντιλαμβανονται το παθος μας οφειλουμε να ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΑ συνεπεις μαζι τους!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Γιώργο......είμαι σίγουρος πως όταν γυρίσατε στις "φαμίλιες" σας, δεν ήσασταν μόνο σωματικά ακέραιοι αλλά ψυχικά ακμαίοι και έτοιμοι να αντιμετωπίσετε την πραγματικότητα. Με τόσες ομορφιές να σε περιβάλουν ........ είσαι αλλού !!!
Την άλλη φορά που θα πάτε.....μην πάρετε τον Κώστα (mAtho).....θα του κάνετε κακό....
...ή... μην πείτε σε κανένα άλλον να έρθει....ή μάλλον....το καλύτερο είναι να μην ξαναπάτε :friendship:
 

wildbilly

Έχει κόψει το καπίστρι και σέρνει και το παλούκι..
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Χοντρή 1250GS Exclusive 2019
Μοτοκούκι V85tt στο μούσκιο
Το λοιπόν, είναι οι πρώτες μου αράδες εδώ μέσα...να΄μαι και γω και καλως σας βρήκα...είμαι σίγουρος ότι είστε όλοι ενδιαφέρουσες μουτσούνες, άλλωστε κάποιους ήδη σας ξέρω...
Αυτή η βολτίτσα ήταν όντως ανανεωτική! Η παρέα απίστευτη, δυο τελείως αντίθετοι τύποι μα τόσο ισορροπημένοι και αγαπημένοι...μαζί με τη τρελομουτσούνα μου κάναμε τρίδυμα...χαχαχα...έπρεπε να τους δείτε σε κάθε διασταύρωση που ο ένας έδειχνε από δω και ο άλλος από κει..πάλι καλά που δεν είχα και γω άποψη γιατί ακόμα κείθε πάνω θα ήμασταν...Η φύση καταπληκτική, τα στροφιλίκια στριφτερά και τα υγρά φρένων βράσανε παλεύοντας σαν λυσσασμένοι, ε Λιάκο? Τα τσίπουρα και οι μεζέδες σε αφθονία και οι κουβέντες αντρικιές και μηχανόβιες...Άντε και στα επόμενα!!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Το λοιπόν, είναι οι πρώτες μου αράδες εδώ μέσα...να΄μαι και γω και καλως σας βρήκα...είμαι σίγουρος ότι είστε όλοι ενδιαφέρουσες μουτσούνες, άλλωστε κάποιους ήδη σας ξέρω...
Αυτή η βολτίτσα ήταν όντως ανανεωτική! Η παρέα απίστευτη, δυο τελείως αντίθετοι τύποι μα τόσο ισορροπημένοι και αγαπημένοι...μαζί με τη τρελομουτσούνα μου κάναμε τρίδυμα...χαχαχα...έπρεπε να τους δείτε σε κάθε διασταύρωση που ο ένας έδειχνε από δω και ο άλλος από κει..πάλι καλά που δεν είχα και γω άποψη γιατί ακόμα κείθε πάνω θα ήμασταν...Η φύση καταπληκτική, τα στροφιλίκια στριφτερά και τα υγρά φρένων βράσανε παλεύοντας σαν λυσσασμένοι, ε Λιάκο? Τα τσίπουρα και οι μεζέδες σε αφθονία και οι κουβέντες αντρικιές και μηχανόβιες...Άντε και στα επόμενα!!!
η ολη αληθεια της λεξης ''συννενοησης''...:pointu:

 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το λοιπόν, είναι οι πρώτες μου αράδες εδώ μέσα...να΄μαι και γω και καλως σας βρήκα...είμαι σίγουρος ότι είστε όλοι ενδιαφέρουσες μουτσούνες, άλλωστε κάποιους ήδη σας ξέρω...
Αυτή η βολτίτσα ήταν όντως ανανεωτική! Η παρέα απίστευτη, δυο τελείως αντίθετοι τύποι μα τόσο ισορροπημένοι και αγαπημένοι...μαζί με τη τρελομουτσούνα μου κάναμε τρίδυμα...χαχαχα...έπρεπε να τους δείτε σε κάθε διασταύρωση που ο ένας έδειχνε από δω και ο άλλος από κει..πάλι καλά που δεν είχα και γω άποψη γιατί ακόμα κείθε πάνω θα ήμασταν...Η φύση καταπληκτική, τα στροφιλίκια στριφτερά και τα υγρά φρένων βράσανε παλεύοντας σαν λυσσασμένοι, ε Λιάκο? Τα τσίπουρα και οι μεζέδες σε αφθονία και οι κουβέντες αντρικιές και μηχανόβιες...Άντε και στα επόμενα!!!
Τα καλυτερα χανω...:D

Καλωσηρθες ρεεεεεεεε κ συντομα παρεα στους δρομους:)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μερικες ακομα απο την αλλη οπτικη γωνια του αγαπητου φιλου κ Βαλκανιοφαγου ΑγριοΒασιλα του Κορινθιου...

πετυχαμε την γιορτη τσιπουρου κ καστανου στην Ανω Χωρα κ σαφως λαβαμε ενεργα μερος...






κ μια-δυο ακομα αδεσποτες...





that's all folks...:ok:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Άνω Χώρα.......τσίπουρο........Κάστανα.......εκρηκτικός συνδυασμός !!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
ναμε κ εγω ο 3ος της παρεας
τι να πω εγω τωρα τα ειπαν τα αλλα 2 καλοπαιδα
η φυση οργιαζε,οι στροφες ατελειωτες κ τα τσιπουρα βαλσαμο...!!!
πολλα γελια λεμε...
αντε κ στην επομενη...


μπιλλ τα παραβρασαμε τα υγρα ρε...
κ νοικιασαμε κ οικοπεδακι με θεα...χωρις σαβουρα ομως...
γιωργη μας θυμαμαι κ γελαω ακομα...
 
Top Bottom