Λούτσα Καράβας - Πανόραμα Τύμπανος

AndreasAdvBoar

Μέλος
Όνομα
ANDREAS
Μοτό
HONDA XLV 1000 VARADERO (WANNABE KTM 1290 SA)
Καλησπέρα.
Ναι είναι ο δρόμος από Άγιο Νικόλαο προς Τύμπανο και θα περνάει κανονικά το καλοκαίρι.
Η Λούτσα είναι κάποια κορυφή εκεί γύρω.
καλησπέρα!!!ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία...θα ερχομαι από νότια (Πάτρα) και θέλω να περάσω από Πατλιά - Λόυτσα Καράβας- Τύμπανο για να βγώ μέτα Αργιθέα - Ανθηρό Χοιρόλακκο για να βγω Τζουμέρκα να κάνω το πέρασμα Θεοδώριανα - Μελισσουργούς
 

AndreasAdvBoar

Μέλος
Όνομα
ANDREAS
Μοτό
HONDA XLV 1000 VARADERO (WANNABE KTM 1290 SA)
Για να μην χαλάσουμε την διάθεση του φίλου που θα πάει προς τα εκεί μόνο με τις Ανεμογεννήτριες, μερικές φωτο...
απλά φοβερες οιι φωτο!!!Αυτος ειναι ο δρόμος από Λούτσα Καράβας για Τύμπανο?
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
απλά φοβερες οιι φωτο!!!Αυτος ειναι ο δρόμος από Λούτσα Καράβας για Τύμπανο?
Ναι απο Καραβα προς Τυμπανο η λιγο πριν απο Καραβα, η μια ειναι απο την αλλη μερια που κοιταει προς τα χωρια της Οξυας και προς Αγ. Νικόλα, λογικα πάντως σε βολεύει να πας απο Αγιο Νικόλα Βλασιου προς Τύμπανο>Καραβα>Πατλια και μετα προς Ανθηρο εγω το πηγα ανάποδα γιατί μεναμε Φουντωτο....οικισμο Πατλια λογικά θα εχει αμνοεριφια καλοκαίρι, οποτε καλυτερα να ρωτησετε για εκεί πριν πάτε...εμεις τον πετυχαμε αδειο αλλά ηταν τελη Οκτωβρίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

AndreasAdvBoar

Μέλος
Όνομα
ANDREAS
Μοτό
HONDA XLV 1000 VARADERO (WANNABE KTM 1290 SA)
Ναι απο Καραβα προς Τυμπανο η λιγο πριν απο Καραβα, η μια ειναι απο την αλλη μερια που κοιταει προς τα χωρια της Οξυας και προς Αγ. Νικόλα, λογικα πάντως σε βολεύει να πας απο Αγιο Νικόλα Βλασιου προς Τύμπανο - Καραβα-Πατλια και μετα προς Ανθηρο εγω το πηγα ανάποδα γιατί μεναμε Φουντωτο....
μολις το έβαλα στον χάρτη και έχεις απόλυτο δίκιο...θα έρχομαι από διανυκτέρευση λίγο πριν το Πετρίλο (προηγούμενη μέρα θα περάσουμε από Νιάλα) οπότε γλιτώνω λίγη ώρα από Άγιο Νικόλαο γιατί θέλω να καταφέρω διανυκτέρευση λίμνη Βερλίγκα εκέινη την ημέρα
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
μολις το έβαλα στον χάρτη και έχεις απόλυτο δίκιο...θα έρχομαι από διανυκτέρευση λίγο πριν το Πετρίλο (προηγούμενη μέρα θα περάσουμε από Νιάλα) οπότε γλιτώνω λίγη ώρα από Άγιο Νικόλαο γιατί θέλω να καταφέρω διανυκτέρευση λίμνη Βερλίγκα εκέινη την ημέρα
Αυτη ειναι απο οικισμο Πατλια, ρώτηστε ομως για οτι όπως έγραψα παραπάνω έχει αμνοεριφια κτλ καλοκαίρι απο ότι μας είπαν ντοπιοι...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
24 Αυγούστου είχαμε περάσει από εκεί.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτη ειναι απο οικισμο Πατλια, ρώτηστε ομως για οτι όπως έγραψα παραπάνω έχει αμνοεριφια κτλ καλοκαίρι απο ότι μας είπαν ντοπιοι...
Να σημειώσω πως αυτός ο οικισμός είναι πάνω από το Πετροχώρι προς Τύμπανο.
Τα σκυλιά πάντως που υπάρχουν ποτέ δεν μας δημιούργησαν πρόβλημα και τα συναντήσαμε αρκετές φορές.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Να σημειώσω πως αυτός ο οικισμός είναι πάνω από το Πετροχώρι προς Τύμπανο.
Τα σκυλιά πάντως που υπάρχουν ποτέ δεν μας δημιούργησαν πρόβλημα και τα συναντήσαμε αρκετές φορές.
Ναι Θανο του το εγραψα, γιατί ειπε οτι θελει να περασει από Πατλια, σίγουρα ξερεις καλύτερα εχεις παει πολλές φορές , ντοπιους που ρωτήσαμε μας ειπαν οτι καλοκαίρι εχει "πληθυσμο", δεν ξέρω αν ισχύει...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
μολις το έβαλα στον χάρτη και έχεις απόλυτο δίκιο...θα έρχομαι από διανυκτέρευση λίγο πριν το Πετρίλο (προηγούμενη μέρα θα περάσουμε από Νιάλα) οπότε γλιτώνω λίγη ώρα από Άγιο Νικόλαο γιατί θέλω να καταφέρω διανυκτέρευση λίμνη Βερλίγκα εκέινη την ημέρα
Καλύτερα όπως προανέφερα να συμβουλευτεις τον thenos για τις διαδρομές και για το τι βολεύει...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι Θανο του το εγραψα, γιατί ειπε οτι θελει να περασει από Πατλια, σίγουρα ξερεις καλύτερα εχεις παει πολλές φορές , ντοπιους που ρωτήσαμε μας ειπαν οτι καλοκαίρι εχει "πληθυσμο", δεν ξέρω αν ισχύει...
Ισχύει Κώστα αλλά δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα νομίζω.
 
Top Bottom