Μάλλον ήρθε η ώρα μου…

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Καλημέρα! Προχθές πήγαμε με την γυναίκα μου μεχρι σουνιο. Σταματήσαμε 2-3 φορεσ στη διαδρομή και Λαύριο για φαγητο,όταν πήγαινα να το βάλω μπροστά ήταν λίγο δύσκοιλιο… Μέτρησα την μπαταρία οταν ήταν σβηστό, 12,4. Το έβαλα μπροστά 12,6 γκάζωσα μεχρι 4000rpm 12,7-12,8…
Τι λέτε?????? Πηνεια???????
Παιζει ρόλο όταν ζεσταίνεται μετά από μεγάλη διαδρομή να μην δουλεύουν καλά τα πηνεια??
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα Νίκο.
Πηνεία μυρίζομαι εάν δεν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα κάπου.
Αυτή είναι η λογική εξήγηση εάν δεν ανεβάζει volt.
 
Reactions: dan

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
το πιο πιθανό είναι ότι κάηκαν , άν μπορείς μέτρα άν κάνουν σώμα τα τρία κίτρινα που έρχονται στον ανορθωτή.
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Ευχαριστώ πολύ παιδιά… Είναι κοντά στη δουλειά μου ένα ηλεκτρολογειο για μηχανές στην Καλλιθέα. MotoTherapyElectric λέγεται. Το ξέρει κανείς????
Εγω μένω Κατεχακη αν υπάρχει κανένα αλλο εκεί κοντά… Όχι βέβαια το motion and style γιατί θα μου πάρουν το νεφρό σίγουρα…
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
το σύνηθες και πιο οικονομικό είναι να κάνεις περιέλιξη , αν αλλάξεις βολάν (βελτιωμένο) και πηνία καινούργια πας για ... νεφρό !
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Και αν φτάσει το ένα νεφρό… Εν των μεταξύ έγινε τώρα, καλοκαιριάτικα. Μια εβδομάδα πριν φύγω για Ανδρο… Να μου πεις ποτέ θα γινόταν, το χειμώνα??????
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ευχαριστώ πολύ παιδιά… Είναι κοντά στη δουλειά μου ένα ηλεκτρολογειο για μηχανές στην Καλλιθέα. MotoTherapyElectric λέγεται. Το ξέρει κανείς????
Έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο ηλεκτρολογείο αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Ξέρω έναν καλό στο Ίλιον,αν σε βολεύει η τοποθεσία να σου πω ποιός είναι.Συνεργαζεται και με έναν που επισκευάζει πηνία με εγγύηση .
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ρε φίλε έτσι που το έθεσες το θέμα μας άγχωσες.......τι έπαθε λέω το παλικάρι....???? :eek:
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Και αν φτάσει το ένα νεφρό… Εν των μεταξύ έγινε τώρα, καλοκαιριάτικα. Μια εβδομάδα πριν φύγω για Ανδρο… Να μου πεις ποτέ θα γινόταν, το χειμώνα??????
είναι ο νόμος του murphy ! πάντως η επισκευή γίνεται γρήγορα
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Ευχάριστω πολύ!!! Αν το κυκλοφορήσω εκτός που δεν θα φορτίζει β μπαταρία θα έχω κανένα αλλο θέμα?????
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Καλημέρα Νίκο και εγώ πρόσφατα έκανα περιέλιξη, μην το κυκλοφορήσεις πολύ γτ θα σ αφήσει η μπαταρία. Εγω τα έβγαλα μόνος είναι σχετικά εύκολο και τα πήγα την αλλη μέρα ήμουν έτοιμος.
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Στο πλαϊνό καπάκι που είναι τα πηνεια αν το έχω στο πλαϊνό στάντ δεν θα τρέχουν λαδια εεε????
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Στο πλαϊνό καπάκι που είναι τα πηνεια αν το έχω στο πλαϊνό στάντ δεν θα τρέχουν λαδια εεε????
Όχι δν έχει λάδια . Είναι ελάχιστα , και μια φλατζα να πάρεις . Κανα 20αρικο έχει στη bmw
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Nikosmirage

Τα περισσότερα συνεργεία που ασχολούνται με bmw έχουν έτοιμα πηνία. Τους δίνεις τα δικά σου, περνεις τα έτοιμα, πληρώνεις τη διαφορά, φτιάχνουν τα δικά σου και τα δίνουν στον επόμενο. Ριξε ένα τηλ στο boxer garage μήπως και είναι ακόμα ανοικτά.
Προτείνω το boxer garage, μπορεί να έχει έτοιμα, για το γρήγορο της υποθέσεις

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Έχουν κλείσει για καλοκαίρι τα παιδιά. 250€ μου είχαν πει εμένα, όχι ότι μου φάνηκαν πολλά άλλα είναι σχετικά εύκολη η αλλαγή αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου.
 
Top Bottom