Μανιταροσουπα 2020...χιονοstory!

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εξαιρετικο διημερο παιδες, τετοιες συνθηκες παντως θελουν σχετικα ελαφρο / μονοκυλινδρο μηχανακι και χωματινα λαστιχα, αλλιως γινεται ταλαιπώρια και ειδικα για τα μεγαλα. Well done! :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εξαιρετικο και (χ)αντρικο διημερο παιδες, τετοιες συνθηκες παντως θελουν ελαφρο/μονοκυλνδρο μηχανακι και χωματινα λαστιχα, αλλιως γινεται ταλαιπώρια και ειδικα για τα μεγαλα. Well done! :ok:
Στάνταρ χωμάτινα ρε Γιώργη,μικρό μονοκυλινδρο σίγουρα πιο εύκολο αλλα κ με οτι έχει ο καθένας γίνεται η δουλειά κ έχει αλλο σασπένς βέβαια.
Αλίμονο αν όλοι διάλεγαν τον ευκολο τροπο η δρόμο.

Μην ξεχνας τα δικα σας γιατί οταν σας γνωρίσαμε εδω μέσα τους πουρεντουρους δεν θυμάμαι να είχατε κανα μικρό μονοκυλινδρο στην πλειοψηφία. ;):D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να ρωτήσω κάτι άσχετο?
Με τα αρχεία gpx πού βάζετε κατά καιρούς
Είμαι σε αυτή την φάση
Μετά τη κάνω για πλοήγηση?


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα αρχεία .gpx και .kml που ανεβαίνουν στις βόλτες δεν είναι πλοηγησιμα αρχεια, αλλά αρχεια ίχνους, που σημαίνει ότι αποτυπώνεται η διαδρομή στην εκάστοτε εφαρμογή που χρησιμοποιείς και εσύ απλά φροντίζεις το στίγμα σου να είναι πάνω σε αυτή.
Δεν ειναι δηλαδή πλοηγός που σου λέει π. χ στρίψτε δεξιά, στρίψτε αριστερά κτλ.

Μπορεί να γίνει πλοηγισιμο το αρχείο αλλά είναι συνθέτη διαδικασία η οποία δεν αξίζει να γίνει γιατί δεν είναι όλοι οι χωματόδρομοι χαρτογραφημενοι και παράδειγμα, θα σου πει σε 100 μέτρα στρίψτε δεξιά, αλλά εσύ δεξιά μπορεί να έχεις 2 παράλληλους χωματόδρομους εκ των οποίων ο ένας να μην είναι χαρτογραφημενος.
Οπότε ποιος είναι ο σωστός;
Ε;

Το Google earth δεν είναι η ιδανική εφαρμογή για να ακολουθήσεις ένα ίχνος.
Δοκίμασε το gpx viewer, είναι αρκετά πιο φιλικό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα αρχεία .gpx και .kml που ανεβαίνουν στις βόλτες δεν είναι πλοηγησιμα αρχεια, αλλά αρχεια ίχνους, που σημαίνει ότι αποτυπώνεται η διαδρομή στην εκάστοτε εφαρμογή που χρησιμοποιείς και εσύ απλά φροντίζεις το στίγμα σου να είναι πάνω σε αυτή.
Δεν ειναι δηλαδή πλοηγός που σου λέει π. χ στρίψτε δεξιά, στρίψτε αριστερά κτλ.

Μπορεί να γίνει πλοηγισιμο το αρχείο αλλά είναι συνθέτη διαδικασία η οποία δεν αξίζει να γίνει γιατί δεν είναι όλοι οι χωματόδρομοι χαρτογραφημενοι και παράδειγμα, θα σου πει σε 100 μέτρα στρίψτε δεξιά, αλλά εσύ δεξιά μπορεί να έχεις 2 παράλληλους χωματόδρομους εκ των οποίων ο ένας να μην είναι χαρτογραφημενος.
Οπότε ποιος είναι ο σωστός;
Ε;

Το Google earth δεν είναι η ιδανική εφαρμογή για να ακολουθήσεις ένα ίχνος.
Δοκίμασε το gpx viewer, είναι αρκετά πιο φιλικό.
Τα είπες ωραία να πούμε και πήρες like. Θα σου βάζα και καρδούλα αλλά δεν είμαι γκευ και τις βάζω λίγες πλέον μη μας πούνε και ντιγκινταγκες..!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μην ξεχνας τα δικα σας γιατί οταν σας γνωρίσαμε εδω μέσα τους πουρεντουρους δεν θυμάμαι να είχατε κανα μικρό μονοκυλινδρο στην πλειοψηφία. ;):D
Ειδανε τη γλύκα των «μικρών», έχουν αρχίσει να τους παίρνουν και τα χρόνια...... ε, είναι μονόδρομος τα «μικρά»!!!
Δεν υπάρχει επιστροφή...... :yew:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Τα αρχεία .gpx και .kml που ανεβαίνουν στις βόλτες δεν είναι πλοηγησιμα αρχεια, αλλά αρχεια ίχνους, που σημαίνει ότι αποτυπώνεται η διαδρομή στην εκάστοτε εφαρμογή που χρησιμοποιείς και εσύ απλά φροντίζεις το στίγμα σου να είναι πάνω σε αυτή.
Δεν ειναι δηλαδή πλοηγός που σου λέει π. χ στρίψτε δεξιά, στρίψτε αριστερά κτλ.

Μπορεί να γίνει πλοηγισιμο το αρχείο αλλά είναι συνθέτη διαδικασία η οποία δεν αξίζει να γίνει γιατί δεν είναι όλοι οι χωματόδρομοι χαρτογραφημενοι και παράδειγμα, θα σου πει σε 100 μέτρα στρίψτε δεξιά, αλλά εσύ δεξιά μπορεί να έχεις 2 παράλληλους χωματόδρομους εκ των οποίων ο ένας να μην είναι χαρτογραφημενος.
Οπότε ποιος είναι ο σωστός;
Ε;

Το Google earth δεν είναι η ιδανική εφαρμογή για να ακολουθήσεις ένα ίχνος.
Δοκίμασε το gpx viewer, είναι αρκετά πιο φιλικό.
ευχαριστω φιλε! που θα παει θα μαθω...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ευχαριστω φιλε! που θα παει θα μαθω...
Ειναι πολύ εύκολο ρε συ, λίγο να ασχοληθείς θέλει :ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ειναι πολύ εύκολο ρε συ, λίγο να ασχοληθείς θέλει :ok:
Και να εχεις ορεξη γι αναστροφες, γιατι μετα απο καποια μετρα/χλμ καταλαβαινεις οτι πηρες τον λαθος δρομο.. :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και να εχεις ορεξη γι αναστροφες, γιατι μετα απο καποια μετρα/χλμ καταλαβαινεις οτι πηρες τον λαθος δρομο.. :D
Adve χωρίς χασιματα δεν υπάρχει :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να σταματήσετε να γράφετε και να βάζετε φώτο
Μου χαλάτε την ηρεμία
Σε εχει ρίξει ο Γκάντις σε βαθύ διαλογισμό μου φαίνεται.....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε Θανάση θέλω και εγώ να τη βάλω εκεί την κάμερα αλλά φοβάμαι μη φάει καμιά πέτρα και κλαίω τα λεφτά που έδωσα.
Το έχω πάθει ήδη μία φορά....δε θα αντέξω και δεύτερη.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ρε Θανάση θέλω και εγώ να τη βάλω εκεί την κάμερα αλλά φοβάμαι μη φάει καμιά πέτρα και κλαίω τα λεφτά που έδωσα.
Το έχω πάθει ήδη μία φορά....δε θα αντέξω και δεύτερη.
Δεν παθαίνει κάτι νομίζω, έτσι εύκολα!
Μαζεύει βρώμα όμως και ρισκάρεις αν τραβά καθαρά!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σε εχει ρίξει ο Γκάντις σε βαθύ διαλογισμό μου φαίνεται.....
Ο γκαντις είναι ένα απολυθώμα....
Κανονικά του μανιακ έπρεπε να του είχε κάνει μυνηση η αρχαιολογία για συληση τυμβου κοινώς τυμβορυχεια
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο γκαντις είναι ένα απολυθώμα....
Κανονικά του μανιακ έπρεπε να του είχε κάνει μυνηση η αρχαιολογία για συληση τυμβου κοινώς τυμβορυχεια
Ειναι ένας σύγχρονος Tomb Raider και τον ζουλεύεις ζουλιάρη :p
 
Top Bottom