Μηπως ειναι γιαφκα?

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Εντυπωσιακό το στοκ, όπως και το ότι δέχεται μόνο.....sms !!!
 

Viper4

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Suzuki GSR ABS K7
Εντυπωσιακό το στοκ, όπως και το ότι δέχεται μόνο.....sms !!!
SMS δέχεται τις πρωινές ώρες γιατί προφανώς δουλεύει. Τις απογευματινές δέχεται και τηλέφωνα... Όμως όντως η ποικιλία τόσων πολλών μεταχειρισμένων εγείρει ερωτήματα!
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
τα καγκελα μονο απο τα 1200...ξερω γω...και η "εκθεση" ειναι σε σπιτι οχι σε μαγαζιo_O
 

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Την ειδα σημερα κι εγω, το ιδιο σκεφτηκα, και αμεσως μετα το ενδεχομενο να εχει μαγαζι, αλλα το μονο sms μου ακουγεται παιδικο, λες και θα τον ακουσει η μανα του. Πιστευω οτι ειναι ψειρισμένα... Αν μου εκανε κατι παντως θα επαιρνα, δεν ειναι και δουλεια μου να τσεκαρω αν ειναι μακρυχερης.. Αλλωστε πιστευω οτι σιγουρα καποιος της Αστυνομιας ελεγχει τη σελιδα για τετοια περιστατικα..
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
.............. Πιστευω οτι ειναι ψειρισμένα... Αν μου εκανε κατι παντως θα επαιρνα, δεν ειναι και δουλεια μου να τσεκαρω αν ειναι μακρυχερης.....
Και όμως φίλε, είναι και δική σου δουλειά, αν σήμερα τον στηρίξεις αγοράζοντας ύποπτης προέλευσης ανταλλακτικά, "μεθαύριο" μπορεί να πουλάει την δική σου σέλα - κάγκελα κλπ.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
...και η "εκθεση" ειναι σε σπιτι οχι σε μαγαζιo_O
Ισως το πιο υποπτο, απ'ολα.. ;)

Και όμως φίλε, είναι και δική σου δουλειά, αν σήμερα τον στηρίξεις αγοράζοντας ύποπτης προέλευσης ανταλλακτικά, "μεθαύριο" μπορεί να πουλάει την δική σου σέλα - κάγκελα κλπ.
ΕΤΣΙ! :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορει και να μην ειναι παρανομος ομως...
αυτο θα φανει στην συναλλαγή που θα γινει.

Γενικα...εχει γεμισει ο τοπος με κλεμμενα.
μου ακουγεται δυσκολο, εως πολυ χαζο, να τα βγαζει στο.Car.....φορα παρτιδα.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Γιατί σε εκπλήσσει, είπε κανείς πως όλα τα κλεφτρόνια και κλεπταποδόχοι είναι διάνοιες;
 

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Και όμως φίλε, είναι και δική σου δουλειά, αν σήμερα τον στηρίξεις αγοράζοντας ύποπτης προέλευσης ανταλλακτικά, "μεθαύριο" μπορεί να πουλάει την δική σου σέλα - κάγκελα κλπ.
Πως ρε Παναγιώτη να τσεκαρω αν τα εχει ψειρισμενα? Εδω ακουγονται διαφορες φημες για μηχανικους που τα καβατζωνουν και στα πουλανε με καπελο το κερδος τους και στο δινουν λες και σου κανουνε χαρη..¨ εισαι και τυχερος θα σου πει, βρηκα ενα σε τρελλη τιμη... Ε τι να κανουμε, παρτο ρε μαστορα, μου εχουνε κοπει τα ποδια με τρακαρισμενο μηχανακι..¨ Πως να ξερω εγω που το βρηκε? Εεεεε?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Δεν μπορούμε να κρίνουμε αν δεν μιλήσουμε με τον πωλητή!!Φυσικά και είμαι υπέρ του να μην αγοράσω κλεμμένο γιατί μπορεί να είναι το δικό μου.Και όσες φορές αγόρασα από μαγαζί μεταχειρισμένα ζήτησα να υπάρχει παραστατικό που να αποδεικνύει ότι το αγόρασα και ότι δεν είμαι κλεπταποδόχος!!
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Στο CAR και οχι μονο παιζει πολλυ γκριζο.........
Παιζει και πολλυ απινακιδωτο χωρις χαρτια για ανταλλακτικα,τρεχα γυρευε δηλαδη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατί σε εκπλήσσει, είπε κανείς πως όλα τα κλεφτρόνια και κλεπταποδόχοι είναι διάνοιες;
Oχι βεβαια.......σιγα τους εξυπνους.
Γνωστος μου αστυνομικος, εκανε συλληψη, μεσω παρακολουθησης υποπτης αγγελιας πριν λιγο καιρο........φυσικα συλλάβανε και τον αγοραστη, σαν κλεπταποδοχο......;)
θελει πολύ προσοχη......
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για άνθρωπο της δουλειάς. Εννοώ κάποιον από συνεργείο, ή ασφαλιστική, ή κάποιον ενδιάμεσο που συνεργάζεται και με τους 2. Βλέπουμε ότι πουλιούνται σέλες, ζελατίνες και κάγκελα, μόνο!
Όλα με μικροπροβλήματα, γρατζουνιές κλπ, όπως σαφέστατα λέει. Το μυαλό μου πάει σε ανταλλακτικά που έχουν αποζημιωθεί και τα "κρατάει' η ασφαλιστική. Ίσως και γι αυτό να μην μπορεί να μιλήσει σε εργάσιμες ώρες;).
Κλεψιμαίικα δύσκολα μπαίνουν σε αγγελία με τηλ κλπ. Ψυρισμένα είναι, αλλά όχι απευθείας από μοτό. Μάλλον από αποζημιώσεις. Γι αυτό και οι τζάμπα τιμές. Ότι πάρει, κέρδος είναι. Δεν έχει δώσει μία:cool:
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Ετσι κι αλλιώς, οφείλει να ερωτηθεί πώς τα απέκτησε....η εξήγησή του θα μπορούσε εύκολα να κατευθύνει έναν αγοραστή προς την ασφάλεια ή...το ταμείο
 
Top Bottom