Μοτοβόλτες & προτιμησεις...

Βολτα με μοτο...με παρεα ή οχι;

  • Βολτα μονάχος μου συνηθως...

    Votes: 15 21,7%
  • Λιγοι & καλοι...

    Votes: 51 73,9%
  • Μεγαλη παρεα να βγαινουν γουστα & ντορος...

    Votes: 3 4,3%

  • Total voters
    69

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μια και μπηκε η Ανοιξη και για πολλους απο εμας ειναι η καλυτερη εποχη για μοτοβολτες για παμε και μια κουβεντα σχετικη...:)
Η μοτοσυκλετα χωρις βολτα ειναι ερωμενη χωρις σεξ...Η ουσια αρχιζει οταν παταμε μιζα(ή μανιβελα...)και κουμπωνει η πρωτη...Βολτααα!:woot:Αλλοι ειναι μοναχολυκοι,αλλοι προτιμανε μικρα παρεακια,λιγοι & καλοι που λεμε κι αλλοι αρεσκονται σε μεγαλες παρεες και στο ντορο που εχει μια τετοια βολτα...σαφως και υπαρχουν και τα καλα και τα λιγοτερο καλα σε καθε περιπτωση...Αλλά η βολτα ειναι βολτα,αυτο ειναι που μενει...ομως δεν παυει περα απο τη βολτα καθεαυτου να εχουμε και καποια σχετικη προτιμηση...:yew:
Εσυ τι τυπος εισαι λοιπον;Τι βολτες προτιμας με τη μοτοσυκλετα σου;...:happy:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα !!
2 έως 4 μοτοσικλέτες είναι καλά και να ξέρω και το χούι τους που λένε μην έχουμε παρατράγουδα ...
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ολες οι βολτες οπως ειπες ειναι ωραιες και ολες οι κατηγοριες μου αρεσουν αναλογως διαθεσης.Ψηφισα λιγοι κ καλοι επειδη τις περισσοτερες φορες αυτο θελω και απο αυτο εχω τις καλυτερες αναμνησεις.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οι βολτες που προτιμώ ειναι μονος μου και οταν ψαξω-χαθω-φωτογραφισω τα μερη που ανακάλυψα, να ξαναπαω με αλλους 2 παρεα για να τους τα δειξω. :happy:
Πολυ σπανια να ευχαριστηθώ μια αποδραση με πολλες μηχανες. Το οτι το κανω ειναι μονο για την παρεα. :rolleyes:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Συνήθως το λίγοι και καλοί (μέχρι 6 μηχανές) είναι εγγύηση για μία βόλτα στα ''μέτρα'' μου.
Από εκεί και πέρα όμως βόλτες ανοικτές με πολλές συμμετοχές έχουν στον χαρακτήρα τους τον τζερτζελέ (που είναι καλοδεχούμενος).

Ψήφισα λίγοι γιατί όσες φορές έχει συμβεί κάτι, είναι με πολλούς,....
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Μόνος μου σπάνια μιας και κάνω κέφι να οδηγώ με παρέα!! Αν πάω πίσω στον χρόνο οι περισσότερες βόλτες μου είναι με +1-2 μοτοσυκλέτες αλλά έχω κάνει και αρκετές με 6-7 οι οποίες ήταν φανταστικές οδηγικά και απο την άποψη οτι μπορείς να τους ''χαρείς'' όλους σε μία στάση ή διανυχτέρευση!! Με περισσότερους νομίζω ξεχυλώνει το πράγμα χωρίς να σημαίνει οτι δεν περνάς όμορφα!! (απο τότε που βγήκαν αυτά τα όπλα τα ΚΤΜ και τα DUCATI δεν είναι να πηγαίνεις με πολλούς γιατί όλο και κάποιος θα έχει και πέφτει κλάμα...:secret:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμένα το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να "φευγω" ......
Όλα τα ταξίδια είναι μοναδικά και από όλες τις βόλτες μου έχω γυρίσει με χαμόγελα....:)

Πραγματικά δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να μην πάω βόλτα όταν μου δίνεται ευκαιρία και το τελευταίο που με νοιαζει είναι αν είμαι μόνος ή με άλλους 50
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν γουσταρω καθολου τις........
....μοτοβολτες......παω...........
..μονο με....Κτελ κ Τραινο.....
....ψηφισα...παντως !!!!!
...αρα πας βολτα με πολλους!! :cool:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μόνος μου σπάνια μιας και κάνω κέφι να οδηγώ με παρέα!! Αν πάω πίσω στον χρόνο οι περισσότερες βόλτες μου είναι με +1-2 μοτοσυκλέτες αλλά έχω κάνει και αρκετές με 6-7 οι οποίες ήταν φανταστικές οδηγικά και απο την άποψη οτι μπορείς να τους ''χαρείς'' όλους σε μία στάση ή διανυχτέρευση!! Με περισσότερους νομίζω ξεχυλώνει το πράγμα χωρίς να σημαίνει οτι δεν περνάς όμορφα!! (απο τότε που βγήκαν αυτά τα όπλα τα ΚΤΜ και τα DUCATI δεν είναι να πηγαίνεις με πολλούς γιατί όλο και κάποιος θα έχει και πέφτει κλάμα...:secret:)
:secret:...να δεις που αυτος ο @mAthosalas θελει να δει αν υπαρχει κανενας με KTM που πηγαινει μονος του!! :p:D
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Νταξει παει τραινο το Κουλουρι αλλά...πες και κατι για βολτες :p
Ψηφισα λιγοι κ καλοι γιατι ειναι πιο ευκολη η συνενοηση αλλα δε με χαλανε καθολου κ οι πολλοι
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
όπως είπε και ο μπαρμπά Κώστας ή @gsmaniac

Εμένα το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να "φευγω" ......
Όλα τα ταξίδια είναι μοναδικά και από όλες τις βόλτες μου έχω γυρίσει με χαμόγελα....:)

Πραγματικά δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να μην πάω βόλτα όταν μου δίνεται ευκαιρία και το τελευταίο που με νοιαζει είναι αν είμαι μόνος ή με άλλους 50

Συμπληρώνω όμως το μόνος χώρις συνεπιβάτη το αποφεύγω δεν μου πολύ αρεσει είτε βουνό είτε άσφαλτο ! Με πάρα πολλά άτομα βόλτα τη γουστάρω αν δεν κολλάς σε όλη την πορεία μαζί αλλά μόνο στα σημεία ανασυγκρότησης και στάσης !
Το με λίγα και καλά ψήφισα και εγώ πάντως για θέμα ευελιξίας σε ότι και αν προκύψει !
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Ο αριθμός δεν με ενδιέφερε ποτέ..
Το θέμα είναι να υπάρχει ομαδικό πνεύμα είτε μιλάμε για 2 μοτοσυκλέτες είτε 50.
Να σέβεται ο ένας τον άλλον και τις αποστάσεις ασφαλείας..
Όχι να πηγαίνει ο ένας με 100 ο άλλος να σε περνάει με 200 χωρίς φλας κλπ.
Εχω ευχαριστηθεί βόλτα με 30 μοτοσυκλέτες έχω σιχαθεί βόλτα και με 3..
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
όπως είπε και ο μπαρμπά Κώστας ή @gsmaniac
Συμπληρώνω όμως το μόνος χώρις συνεπιβάτη το αποφεύγω δεν μου πολύ αρεσει είτε βουνό είτε άσφαλτο ! Με πάρα πολλά άτομα βόλτα τη γουστάρω αν δεν κολλάς σε όλη την πορεία μαζί αλλά μόνο στα σημεία ανασυγκρότησης και στάσης !
Το με λίγα και καλά ψήφισα και εγώ πάντως για θέμα ευελιξίας σε ότι και αν προκύψει !
Για αυτό πουλάκι μου με την Ιταλίδα τα λέγαμε στα σημεία ανασυγκρότησης... Τώρα με το KαTεMι να δώ που θα τα λέμε!!!! Γειά σου ρε Ηλία μάχημε!!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
προτιμω τις σολο βολτες απο θεμα ευκολιας,οτι παιρνεις το μοτο οποτε στη βαρεσει και πας οπου θες,σταματας οπου θες,καθεσαι οσο θες,πας οπως γουσταρεις,ηρεμεις,χαλαρωνεις και κανεις γενικοτερα οτι σε ευχαριστει.

καποιες φορες ομως θες και παρεα,ειτε για το χαβαλε της υποθεσης,ή απο θεμα ασφαλειας,ειτε να πεις 2 κουβεντες ή να δεις ατομα που εχεις καιρο.
ιδανικα για μενα 5-6 συμμετεχοντες.ευελικτο σχημα,ασφαλες,καλαμπουρι,βοηθεια οποτε χρειαστει κτλ κτλ.

απο κει και πανω χανεται η μπαλα,χωρις να λεω οτι δεν εχουν και οι πολυπληθεις βολτες τη φαση τους.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Top Bottom