Μοτοβόλτες & προτιμησεις...

Βολτα με μοτο...με παρεα ή οχι;

  • Βολτα μονάχος μου συνηθως...

    Votes: 15 21,7%
  • Λιγοι & καλοι...

    Votes: 51 73,9%
  • Μεγαλη παρεα να βγαινουν γουστα & ντορος...

    Votes: 3 4,3%

  • Total voters
    69

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Λιγοι κ καλοι!

Βεβαια το μονος το ψηνω αλλα δεν το εχω πραξει.... :D
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Έχω μια τάση όταν κάτι θέλω να πω να πρέπει να γράψω σεντόνι αλλά δε λέει..Οπότε 68% μόνος... 32% με μικρή παρέα μέχρι 5 μοτο το πολύ.. Το τελευταίο δεν μου έχει συμβεί ποτέ αλλά το θεωρώ και "απαγορευτικό" και μάλλον γιαυτό δεν μου έχει συμβεί :thinking:
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ομολογω οτι οσες φορες εχω παει με 1-2 καλα φιλαρακια εχω περασει καλα κ τις ωρες που δεν εισαι πανω στην σελα η παρεα δειχνει την υπεροχη της.σιγουρα θα ξαναπαω ειδικα μαζι τους.

ομως μετα απο 2-3 καλες σολο τσαρκες παρατηρησα οτι η μοναξια υπερχει της παρεας οταν οδηγεις, ενω νιωθεις πιο ελευθερος κατα την διαχειρηση του ταξιδιου.
ψηφισα μονος,τα χω βρει απο καιρο με τον εαυτο μου κ περναω καλα μαζι του.
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
ομολογω οτι οσες φορες εχω παει με 1-2 καλα φιλαρακια εχω περασει καλα κ τις ωρες που δεν εισαι πανω στην σελα η παρεα δειχνει την υπεροχη της.σιγουρα θα ξαναπαω ειδικα μαζι τους.

ομως μετα απο 2-3 καλες σολο τσαρκες παρατηρησα οτι η μοναξια υπερχει της παρεας οταν οδηγεις, ενω νιωθεις πιο ελευθερος κατα την διαχειρηση του ταξιδιου.
ψηφισα μονος,τα χω βρει απο καιρο με τον εαυτο μου κ περναω καλα μαζι του.

Σωστότατος... Και εγώ αυτό έπρεπε να γράψω :ha:l2:
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Δίλλημα : Δεν ξέρω τι να ψηφίσω...μ' αρέσει η βόλτα με μοτό γενικά...

....και μόνος... και με καλή παρέα αλλά... και με άλλους 1000....αρκεί να είναι βόλτα...

Ψήφισα 'λιγοι και καλοί'... χωρίς να αποκλείω τα άλλα δύο...γιατί οι καλοί είναι λίγοι...
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Μόνος,
επειδή δεν αγχώνεσαι να κυνηγήσεις τους υπόλοιπους.
Είσαι πιο χαλαρός.
Απολαμβάνεις τοπίο,στάση όποτε θες για κατούρημα,φωτό,ξεκούραση κτλ.
Εγω τουλάχιστον συγκεντρώνομαι καλύτερα στην οδήγηση μόνος.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Solo βόλτες ψήφισα και εγώ .Όλοι οι προαναφερθέντες λόγοι από άλλα μέλη με έχουν καλυψει,θα προσθέσω μόνο ότι οι solo βολτες δημιουργούν και αφήνουν πιο δυνατά συναισθήματα.
Χωρίς βέβαια να αποκλείονται γενικά οι άλλες δύο κατηγορίες βόλτας,μιας και αυτές έχουν τις αξίες τους.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Εχω ταξιδεψει με μεγαλη παρεα ( 120 μηχανες) δυημερα οργανωμενα με τυπικους κανονες ( οχι προσπερασεις , ζυγο ζικ-ζακ κ.λ.π.) αρχηγο σκουπα και οχημα υποστηριξης.Απιστευτη εμπειρια . Οσοι ειναι Θεσσαλονικη θα ξερουν τα σ/κ του pro-bike πριν απο μερικα χρονια.
Με μικροτερες παρεες 15-20 μηχανες.. και ολα καλα.
Το καλυτερο παρεακι ομως το φιαξαμε τρια παλληκαρια και καραγουσταρουμε τις βολτες μας.
Γιαυτο λιγοι και καλοι.
Δεν αποκλειουμε ομως τα event τυπου advtroffy
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom