Μοτοκάμπινγκ στην Ορεινή Έρημο της Κρήτης

saitman

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΜΗΝΑΣ ΣΑΪΤΑΚΗΣ
Μοτό
R 1200 GS 2004
Τι λεω ο μαλακας!Γιαννη σε παιρνω τηλ το απογευμα.με πηραξε η fix

Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πως το φαντάζομαι περίπου:
Παρασκευή σχετικά αργά, άφιξη στα 1900 μέτρα, κατασκήνωση σκληροπυρηνική, χωρίς πολλά πολλά. 20:15 δύει ο ήλιος, προλαβαίνουν να φτάσουν όσοι θένε.





Ο λόγος που επιμένω για την άφιξη τη Παρασκευή είναι πως εάν ξυπνήσουμε ξημερώματα Σαββάτου ξεκινάμε αμέσως, χωρίς ετοιμασίες για την αναζήτηση του Mirage. Έτσι, έχουμε την άνεση χρόνου να κάνουμε στάσεις, να ξεκουραστούμε στη σκιά των μιτάτων της περιοχής ή του καταφυγίου και να έρθουμε πίσω μεσημέρι ή απόγευμα όταν έρθουν οι "πολλοί".





Σάββατο απόγευμα θα έχει ξεκούραση για τους περιπατητές και παρέα με ρακές- ρακόμελα και μεζεδάκια που θα αποφασιστούν εν καιρώ.
Κυριακή τώρα πρωί θα γίνει η δεύτερη πεζοπορία, σύντομη όπως σας είπα, μέχρι τις Πάχνες. Πριν το μεσημέρι θα έχουμε γυρίσει χαλαρά!





Το υπόλοιπο, ότι πει η παρέα. Χωμάτινη βόλτα μέχρι το Μουρί;
Χωμάτινη μέχρι Λύκος, Φοίνικας-Λουτρό;
Ασφάλτινη και καφεδάκι ή ταβέρνα;

Θα αποφασίσει η παρέα εκείνη τη στιγμή.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πραγματικός διάλογος:
Φίλος: Το κρύο σκέφτομαι.δεν έχω ισοθερμικά
Εγώ: Έλα ρε, βάλε 3 μπλουζάκια
και κανα αντιανεμικό
και το αδιάβροχο
και το μπουφάν
και σκούφο
διπλό εσώρουχο
2 φανελάκια
πιτζάμα μέσα από το τζιν
και θα είσαι μία χαρά

:friend:
 

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Παιδιά θα σας ενημερώσω για το αν τελικά συμμετέχω έως αύριο αργά το βράδυ.
Θα δω τι εξοπλισμό θα μαζέψω.
Γιάννη Yns ευχαριστώ πολύ για την προσφορά της σκηνής. Δεν έχω κάνει κάμπινγκ ποτέ στη ζωή μου και θα χρειαστεί να μου δείξεις τα βασικά στο στήσιμο αν τελικά τα καταφέρω κι έρθω.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Παιδιά θα σας ενημερώσω για το αν τελικά συμμετέχω έως αύριο αργά το βράδυ.
Θα δω τι εξοπλισμό θα μαζέψω.
Γιάννη Yns ευχαριστώ πολύ για την προσφορά της σκηνής. Δεν έχω κάνει κάμπινγκ ποτέ στη ζωή μου και θα χρειαστεί να μου δείξεις τα βασικά στο στήσιμο αν τελικά τα καταφέρω κι έρθω.
Γιώργη η σκηνή που σου είχα πει δεν υπάρχει πλέον καθώς την βούτηξε το 8χρονο βαπτηστήρι μου για να την στήσει στον κήπο του και να μαθαίνει τις χαρές του κάμπινγκ.. Αν έρθεις θα πάρει ο Μηνάς την μεγάλη που έχω και θα την μοιραστείτε. Πρέπει να πάρεις και υπόστρωμα - υπνόσακο (comfort 5 βαθμοί C). Έχει ο Περβολαράκης στο κέντρο και το Praktiker, κάνα 40άρι ευρά. Ας μιλήσουμε το βράδυ στο τηλέφωνο.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Έχω και εγώ μία μεγάλη, πέντε ατόμων. Νομίζω όμως ότι είναι καλύτερα να μην κουβαλάτε τζάμπα σκηνές
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
αν μου υποσχεθείς ότι θα κρατάς εργαλεία να φτιάξουμε το mirage για να κατεβούμε κάτω θα έρθω στο βουνό από Παρασκευή βράδυ..
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
αν μου υποσχεθείς ότι θα κρατάς εργαλεία να φτιάξουμε το mirage για να κατεβούμε κάτω θα έρθω στο βουνό από Παρασκευή βράδυ..
Έτσι που το είδα στη φωτογραφία με μια αλοιφή και λίγο τρίψιμο γίνεται καινούργιο! :p
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
αν μου υποσχεθείς ότι θα κρατάς εργαλεία να φτιάξουμε το mirage για να κατεβούμε κάτω θα έρθω στο βουνό από Παρασκευή βράδυ..
Και πες πως το φτιάχνουμε . Μετά;
Hello...
Δεν έχει διάδρομο απογείωσης :p
 

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Παιδιά να σας ενημερώσω ότι δε θα μπορέσω να συμμετέχω τελικά.
Νίκο και Γιάννη όπως και να χει σας ευχαριστώ πολύ κι ελπίζω στην επόμενη.
Εύχομαι να περάσετε καλά αν και αυτό είναι δεδομένο!!




Ευχαριστώ
 
Top Bottom