Μουσικο Φεστιβαλ Αρβανιτσας 15-16-17 Ιουλιου

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
το εμαθα προπερσι το εν λογω φεστιβαλ,περυσι δεν καταφερα να παω,φετος το προγραμματιζω καιρο κι ελπιζω να το καταφερω.
απο λοκαλ φιλο και μοτοσυκλετιστη εχω μαθει οτι ειναι πολυ καλη φαση.παιζει καμπινγκ στον χωρο κατω απτα ελατα,παιζουν καντινες και το μαγαζακι που εχει μονιμα εκει,παιζει και κοντα σχετικα θαλασσα οποτε την ημερα μπορει να βολταρει κανεις προς τα εκει.
αν καποιον τον ενδιαφερει,ας ριξει μια ματια στην προπωληση γιατι ειναι αισθητα φθηνοτερα.
http://festival.oreivatikos-kiriakiou.gr/

https://el-gr.facebook.com/Μουσικό-Φεστιβάλ-Δάσους-Αρβανίτσας-206063692874685/
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αν θα εισαι εκει με μοτοσυκλετα ειναι οντως προκληση οι γυρω διαδρομες ειτε οδηγουν στη θαλασσα ειτε στο βουνο.
Δεν ξερω τι γινεται απο ζεστη την ημερα αλλα το μερος ειναι πανεμορφο και ιδανικο για να περασεις το βραδυ σου με μουσικη.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αν θα εισαι εκει με μοτοσυκλετα ειναι οντως προκληση οι γυρω διαδρομες ειτε οδηγουν στη θαλασσα ειτε στο βουνο.
Δεν ξερω τι γινεται απο ζεστη την ημερα αλλα το μερος ειναι πανεμορφο και ιδανικο για να περασεις το βραδυ σου με μουσικη.
Είχα πάει στην ετήσια του μοτό προπερσι και είχα πάθει πλάκα με τα τοπία.
Γενικα ο φίλος μου είχε πει πως το βράδυ μπαζει λίγο,δηλαδη φουτερ μπουφανακι κλπ.
Την ημέρα λογικά ζέστη θα κάνει αλλά φαντάζομαι ότι χειρότερα από την πόλη δεν θα ναι.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ωραία,αντε να γνωρίσω και κανέναν από κοντά!!!!περιμένω το εισιτήριο μου,ειναι καθ οδόν.
Εγώ θα ανεβω από παρασκευή απόγευμα αλλιώς σαββατο πρωί νωρίς νωρίς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
H διαδρομη που ειχαμε κανει σε αρχειο gpx ειναι αυτη:
Super-Thanks...!!
:friendship::hailbig:


Θεωρειτε οτι αν φυγεις απο Αθηνα 4:30 - 5 παρα το απογευμα,
θα σε πιασει βραδυ στο βουνο?
Τι ωρα θα εισαι περιπου Αρβανιτσα?
Γιατι θέλω να την κάνω την διαδρομη αλλα δεν θέλω να φύγω Σαββατο πρωι.
Θέλω Παρασκευή μετα την δουλειά.

Επίσης...
Για μπανιο που??
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Super-Thanks...!!
:friendship::hailbig:


Θεωρειτε οτι αν φυγεις απο Αθηνα 4:30 - 5 παρα το απογευμα,
θα σε πιασει βραδυ στο βουνο?
Τι ωρα θα εισαι περιπου Αρβανιτσα?
Γιατι θέλω να την κάνω την διαδρομη αλλα δεν θέλω να φύγω Σαββατο πρωι.
Θέλω Παρασκευή μετα την δουλειά.

Επίσης...
Για μπανιο που??
Αν δεν κοψεις καποια αρκετα χωματινα χλμ τοτε με non stop σβελτη οδηγηση θελεις κανα 4ωρο (αν θυμαμαι καλα) Που σημαινει οτι θα σε βρει το βραδυ καπου στο τελειωμα
Γνωμη μου ομως ειναι α) να μην την κανεις μονος και β) να εχεις απλετο χρονο μπροστα σου ωστε να μην κουραστεις, να την ευχαριστηθεις, και φυσικα να μειωσεις και τον κινδυνο μιας πτωσης

Για μπανιο στην παραλια Σαραντη εγω ξερω που να αξιζει Δεν την λες και κοντα στην Αρβανιτσα, δεν την λες ομως και μακρια
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Μία επίσης πολύ καλή παραλία, είναι αυτή του Άγ.Νικολάου, πολύ κοντά στην Δομβραίνα, ίδια σχεδόν απόσταση από Αρβανίτσα για να πάς Σαράντη. Νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε νησί.
Δίπλα βρίσκεται και το χωριό Αλυκή με ταβέρνες, καφέ, ουζερί κλπ. Πάνω από το χωριό, βρίσκονται τα ερείπια της αρχαίας Σιφωνίας (Σιφών). Είναι ο τόπος που κατασκευάστηκε η Αργώ.
Μήν παραλείψεις να ανέβεις με την μοτοσυκλέτα σου στο Ζερίκι (Ελικώνας), χωριό πιό ψηλά από την Αρβανίτσα και σε πολύ μικρή απόσταση. Το χειμώνα, το οροπέδιο μπροστά από το χωριό είναι λίμνη, ενώ το καλοκαίρι στεγνώνει και γίνεται μία όμορφη και μικρή πεδιάδα. Έχει μία μικρή αλλά αξιόλογη ταβέρνα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
...
Μήν παραλείψεις να ανέβεις με την μοτοσυκλέτα σου στο Ζερίκι (Ελικώνας), χωριό πιό ψηλά από την Αρβανίτσα και σε πολύ μικρή απόσταση. Το χειμώνα, το οροπέδιο μπροστά από το χωριό είναι λίμνη, ενώ το καλοκαίρι στεγνώνει και γίνεται μία όμορφη και μικρή πεδιάδα. Έχει μία μικρή αλλά αξιόλογη ταβέρνα.
Δυο οι ταβερνες στον Ελικωνα (παλια ηταν τρεις) Αλλα η μια, αυτη της κυρα ...(δεν θυμαμαι το ονομα της), ειναι η πιο καλη!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
αποτι βλεπω η παραλια ειναι στο μισαωρο περιπου.οποτε θα παρω μαγιω μαζι και βλεπουμε.
για φαγητο ξερω οτι παιζουν και καντινες το τριημερο του φεστιβαλ εκει στον χωρο για κατι προχειρο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Είχε παρά πολύ κόσμο.συμφωνα με φίλο που πάει κάθε χρόνο,ειχε 2-3 φορές περισσότερο κόσμο από πέρυσι.ανεπιβεβαιωτη πληροφορία λέει για 4500 τριήμερα εισιτήρια + τα ημερήσια.
Ή θερμοκρασία που έπαιζε ήταν μέχρι 25 την μέρα και 15 το βράδυ.κοινως εμπαζε λίγο.
Δυστυχώς δεν κατάφερα να δω κανέναν,ακομα κι έναν φίλο από πατρα τον είδα στο πεντάλεπτο.
Στον δρόμο,μεταξυ δεσφινας και διστομου.

Ή γειτονιά μας.

Μέσα απτό τσαρδι μας.

Στον αγγελακα έγινε λιγο χαμος.


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom