Μπίλια telelever

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στο R 1150 GS έχω την εντύπωση πως θέλει αλλαγή η μπίλια του telelever. Εκτός ότι τρίζει πολύ έχω μια αίσθηση στις χαμηλές ταχύτητες σα να έχω πολύ χαμηλή πίεση αέρα στο μπροστινό λάστιχο και το μηχανάκι ψαρεύει. Μια αίσθηση σαν πολυ σφιχτά ρουλεμάν λαιμού σε ένα συμβατικό σύστημα.

Έχει αλλάξει κανείς σε 1100 ή 1150 να δώσει καμμιά συμβουλή? Γιατρέ θα πονέσει η τσέπη?

(O μάστορας μου είπε πως το κάτω σπάνια αλλάζει. Συνήθως αλλάζουν στα 1200 μόνο το λαστιχένιο παπαράκι από πάνω και το γρασαρουν όμως η bmw στα 1150 δεν τα πουλάει ξεχωριστά αλλά σετ.

Έχω βρει aftermarket λαστιχένιο παπαράκι αλλά το δίνουν σχεδόν για ολα τα μοντέλα GS από 1100 έως 1200 .)
 

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Πριν 7 ημέρες σύντροχος με LT 1200 πάει να πάρει την μηχανή
και ο τροχός μπροστά πήγαινε πέρα δώθε.
Είχε κοπεί η μπίλια άγνωστο πώς.
Σε γνωστό εξουσιοδοτημένο συνεργείο η μπίλια στα 172 ευρώ συν την εργασία
σύνολο 278 ευρώ.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Υπάρχει aftermarket με 37€
Το βαζεις αφοβα εχει παίξει πολυ κ αντεχει.

Για την τοποθέτηση δες ανεξάρτητους στην Βουλιαγμένης με μιση τιμη...με κανα 140€ μαλλον καθαρισες.

Δεν ειναι σοβαρη βλαβη...αν ειχες προλαβει το σκισιμο της τσιμουχας στην αρχη με 5€ ειχες καθαρίσει....τωρα μαλλον πέθανε ο σύνδεσμος.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Υπάρχει aftermarket με 37€
Το βαζεις αφοβα εχει παίξει πολυ κ αντεχει.

Για την τοποθέτηση δες ανεξάρτητους στην Βουλιαγμένης με μιση τιμη...με κανα 140€ μαλλον καθαρισες.

Δεν ειναι σοβαρη βλαβη...αν ειχες προλαβει το σκισιμο της τσιμουχας στην αρχη με 5€ ειχες καθαρίσει....τωρα μαλλον πέθανε ο σύνδεσμος.

Το έχω πάει στο B G. να το λύσουν τα παιδιά που έχουν εμπειρία και βλέπουμε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πριν 7 ημέρες σύντροχος με LT 1200 πάει να πάρει την μηχανή
και ο τροχός μπροστά πήγαινε πέρα δώθε.
Είχε κοπεί η μπίλια άγνωστο πώς.
Σε γνωστό εξουσιοδοτημένο συνεργείο η μπίλια στα 172 ευρώ συν την εργασία
σύνολο 278 ευρώ.

Ωχχχ

Εμένα είναι 21 ετών η μηχανή και με 162.000 αλλά η μπίλια δεν έχει καθόλου τζόγο.

Το Lt είναι πολύ βαρύ και μάλλον η μπίλια τρώει που ζόρι.
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Πριν περίπου 2 χρόνια την άλλαξα και εγώ.. Έκανε κάτι χαζά τύπου σαν να μην διάβαζε καλά το μπροστινό, Θυμάμαι κοντά στα 200€ όλο το σετ με τα περαστικά στην BMW.
Από το χώμα είχε σκιστεί η τσιμουμα και σιγά σιγά υπήρξε φθορά. Περίπου εάν θυμάμαι καλά έγινε στα 140,000 χλμ.
 

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Ωχχχ

Εμένα είναι 21 ετών η μηχανή και με 162.000 αλλά η μπίλια δεν έχει καθόλου τζόγο.

Το Lt είναι πολύ βαρύ και μάλλον η μπίλια τρώει που ζόρι.
Η μηχανή είναι 14 ετών με 175.000 χλμ.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τα παιδιά στο boxer garage μου ξηγήθηκαν ωραία για άλλη μια φορά.

Η μπουμπούκα έχει πάλι το ακλόνητο μπροστινό που ήξερα και έχω συνηθίσει.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για πες περισσότερα

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επειδή αυτή την περίοδο είμαι αρκετά ζορισμενος οικονομικά με διάφορα θέματα, βρήκαν μπίλια μεταχειρισμένη που δουλεύει μια χαρά και πλήρωσα συνολικά λίγα .Επίσης το έφτιαξαν αυθημερόν παρότι είχανε πολύ δουλειά αυτές τις μέρες.

Η δική μου ήταν χάλια, ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ωραίο είναι οτι βρήκες λύση στο πρόβλημα σου με το αντίτιμο που μπορούσες να υποστηρίξεις και τώρα το μηχανάκι θα ρολαρει απροβληματιστα

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom