Μπαγκαζιέρα

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Καλησπέρα σε όλους.
Τοποθέτησα την εικονιζόμενη μπαγκαζιέρα, έχει ελάχιστο τζόγο αριστερά και δεξιά είναι φυσιολογικό;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Στην βάση της βαλίτσας στις 4 γωνιές υπάρχουν 4 πλαστικά-καουτσούκ ‘’κουμπακια’’ που πατάει πάνω η βαλίτσα και δεν κάνει τζόγο .
επειδή μου έχει τύχει να φύγουν εμένα και ‘’επαιζε’’ η βαλίτσα , δες μήπως λείπει κάποιο ! Υπάρχουν ανταλλακτικά
 

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Στην βάση της βαλίτσας στις 4 γωνιές υπάρχουν 4 πλαστικά-καουτσούκ ‘’κουμπακια’’ που πατάει πάνω η βαλίτσα και δεν κάνει τζόγο .
επειδή μου έχει τύχει να φύγουν εμένα και ‘’επαιζε’’ η βαλίτσα , δες μήπως λείπει κάποιο ! Υπάρχουν ανταλλακτικά
Μόλις την τοποθέτησα και υπάρχουν και τα τέσσερα λαστιχάκια. Ωστόσο τα δύο πίσω που είναι κοντά στο συνοδηγό δεν πατάνε ταυτόχρονα μια το ένα μια το άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Μόλις την τοποθέτησα και υπάρχουν και τα τέσσερα λαστιχάκια. Ωστόσο τα δύο πίσω που είναι κοντά στο συνοδηγό δεν πατάνε ταυτόχρονα μια το ένα μια το άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ίσως φταίνε αυτά τότε , μήπως να πας να πάρεις ένα σετ ανταλλακτικά να τα δοκιμάσεις για αρχή , έχουν μικρό κόστος
 

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Ίσως φταίνε αυτά τότε , μήπως να πας να πάρεις ένα σετ ανταλλακτικά να τα δοκιμάσεις για αρχή , έχουν μικρό κόστος
Ναι θα το κοιτάξω και ίσως τα άλλα που είναι προς τη μεριά του Φαναρίου να είναι μεγαλύτερα αυτό σκέφτομαι. Απλά ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό σ’ ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι θα το κοιτάξω και ίσως τα άλλα που είναι προς τη μεριά του Φαναρίου να είναι μεγαλύτερα αυτό σκέφτομαι. Απλά ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό σ’ ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μπορείς προσωρινά να βάλεις τέσσερα αυτοκόλλητα τσοχάκια από αυτά που βάζουν στα έπιπλα στην μπαγκαζιέρα εκεί που πατάει στην σχάρα.
Εάν βελτιωθεί είναι σίγουρα από εκεί.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Σε τρεις μηχανές έχω βάλει την συγκεκριμένη μπαγκαζιερα κ στις τρεις κουναγε..Αν θες βάλε σαμπρέλα ανάμεσα από την μπαγκαζιερα κ την βάση για να σφηνώσει, ότι άλλο κ να κάνεις πάλι θα κουνάει..
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Τα ελάσματα της givi πέφτουν εύκολα σε ύψος ακόμα και με πλαστική βαλίτσα.Όλοι πατέντες με διάφορα πυκνά σπογγώδη υλικά κάνουν.
Αφού δεν φορτώνουμε κι εμείς τα σωστά κιλά που προβλέπονται.

Η ταχύτητα ταξιδιού να σε απασχολεί περισσότερο καθώς και η σταθερότητα της μηχανής στο δρόμο.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Ναι και εμένα κουνάει.. Το κούνημα δεν έχει να κάνει με τα πλαστικα της βάσης, κούναει δεξιά-αριστερά κ οχι πανω κάτω κ έχει να κάνει με το βάθος ή την τοποθετηση των υποδοχών που μπαίνουν τα πίσω μεταλικά ποδαράκια της σχάρας. εγώ το έλυσα τυλίγοντας με λίγο ducttape το ενα απο τα 2 ποδαρακια ωστε να γεμίσει το κενό.
 

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Ναι και εμένα κουνάει.. Το κούνημα δεν έχει να κάνει με τα πλαστικα της βάσης, κούναει δεξιά-αριστερά κ οχι πανω κάτω κ έχει να κάνει με το βάθος ή την τοποθετηση των υποδοχών που μπαίνουν τα πίσω μεταλικά ποδαράκια της σχάρας. εγώ το έλυσα τυλίγοντας με λίγο ducttape το ενα απο τα 2 ποδαρακια ωστε να γεμίσει το κενό.
Update problem solved.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, το λάθος ήταν δικό μου η συσκευασία περιείχε δύο μεγέθη από λαστιχένια παπουτσάκια και στην μια πλευρά είχα βάλει το μικρό για αυτό και είχε τζόγο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το πρόβλημα με τον τζόγο είναι κοινό πρόβλημα σε όλους που θα το αντιμετοπίσουν αργά ή γρήγορα για διάφορους λόγους. Τα ελαστικα παρεμβασματα χάνουν το ύψος τους σταδιακά. Όσα και αν αλάξει κάποιος το ίδιο θα συμβεί. Η λύση που βρήκα ήταν κόψιμο σαμπρέλας ποδηλάτου στο στρογγυλό σχήμα του παρεμβασματος, σε όσα κομάτια χρειάζεται για να πάρει το απαιτούμενο ύψος και λίγο παραπάνω. Βενζινόκολα μεταξύτους και μετά βενζυνόκολα πάνω στα παρεμβασματα και τέλος δεν έχω ασχοληθεί ξανα εδώ και 4 χρόνια....
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Τώρα όμως για την τοποθέτηση μπαούλου στο πιο αλητικο μηχανάκι που υπάρχει πρέπει να περάσεις από την επιτροπή κακογουστιας τού φόρουμ με πρόεδρο τον νούμερο ένα αρχιτέκτονα ευαερων ευηλιων και μόνιμης δροσιάς κατοικιών... :friend::ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τώρα όμως για την τοποθέτηση μπαούλου στο πιο αλητικο μηχανάκι που υπάρχει πρέπει να περάσεις από την επιτροπή κακογουστιας τού φόρουμ με πρόεδρο τον νούμερο ένα αρχιτέκτονα ευαερων ευηλιων και μόνιμης δροσιάς κατοικιών...:friend::ha
:brr:
 

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Τώρα όμως για την τοποθέτηση μπαούλου στο πιο αλητικο μηχανάκι που υπάρχει πρέπει να περάσεις από την επιτροπή κακογουστιας τού φόρουμ με πρόεδρο τον νούμερο ένα αρχιτέκτονα ευαερων ευηλιων και μόνιμης δροσιάς κατοικιών... :friend::ha
Αλήτικο θα παραμένει στα ρεπό που θα αφαιρείται το μπαούλο.
Βολεύει πολύ ο χώρος τις, προσπαθώ να δικαιολογήσω την κακογουστιά μου!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλήθεια είναι πως στη φωτό φέρνει στους πειρατές της Καραϊβικής ,το σεντούκι του νεκρού :yew:.
Ναι ....από κοντά είναι κουκλα:UH:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom