Νέος στο forum και λίγο χαμένος....

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου φίλε μου. Δυστυχώς το μόνο που βρήκα είναι για το scarver, αλλά δεν χάνω κάτι να τους πάρω τηλέφωνο, ίσως να κουμπώνει. Να είσαι καλά και καλή δύναμη.
Το site τους δεν είναι πάντα ενημερωμένο και μπορεί να έχουν πράγματα που να μην φαίνονται στο Internet. Παρτους τηλέφωνο

Επίσης υπάρχουν 2 αντίστοιχα site εξωτερικού πολύ αξιόπιστα στα οποία μπορεί να βρεις διάφορα για bmw.
Motor Parts: New and Used - Motorparts-online.com
https://www.baboon.eu/en
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
nickaoua11 για αλλη μια φορα ευχαριστω.Φιλε μου jliordos ευχαριστω για το καλωσορισμα.Να ειστε καλα και οι δυο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
nickaoua11 για αλλη μια φορα ευχαριστω.Φιλε μου jliordos ευχαριστω για το καλωσορισμα.Να ειστε καλα και οι δυο.
Να σαι καλα φίλε. Δε κάνει τπτ. Αυτή είναι η κύρια λειτουργία του φόρουμ. Ενημέρωση, ανταλλαγή γνώσης, εμπειριών και συναισθημάτων.

:welcome:
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Χίλια συγνώμη Σπύρο, ήμουν εκτός για κάποιες μέρες και μόλις είδα το μήνυμά σου. Το πήρα και το βάλαμε απο το motoparts22. Πάντως σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, να είσαι καλά.
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Καλημέρα σε όλους.
Μήπως γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να βρω κεντρικό σταντ για το μηχανάκι; Είναι φοβερό, βρίσκω για gs 650, αλλά πουθενά για Dakar (το οποίο δυστυχώς είναι πιο ψηλό).Καινούργια πολλά, αλλά με την τιμή που ζητάνε, πρέπει να δώσω το υπόλοιπο νεφρό μου. Αφού σκέφτομαι μήπως πάρω μεταχειρισμένο για 650 gs και με πατέντα μου ''κολλήσουν'' το υπόλοιπο που υπολείπεται σε μήκος. Όποιο φιλαράκι ξέρει κάτι, όποτε μπορεί να μου πει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Καλημέρα σε όλους.
Μήπως γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να βρω κεντρικό σταντ για το μηχανάκι; Είναι φοβερό, βρίσκω για gs 650, αλλά πουθενά για Dakar (το οποίο δυστυχώς είναι πιο ψηλό).Καινούργια πολλά, αλλά με την τιμή που ζητάνε, πρέπει να δώσω το υπόλοιπο νεφρό μου. Αφού σκέφτομαι μήπως πάρω μεταχειρισμένο για 650 gs και με πατέντα μου ''κολλήσουν'' το υπόλοιπο που υπολείπεται σε μήκος. Όποιο φιλαράκι ξέρει κάτι, όποτε μπορεί να μου πει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Σε μεταχειρισμένο δύσκολα θα βρεις. Για καινούργιο βγάζει η sw-motech, η hepco becker
Τα φέρνουν πολλά μοτομαγαζα.

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά οι τιμές σε καινούργιο είναι επι της παρούσης απαγορευτικές. Το πήρα πριν από ένα μήνα και ακόμα το συμμαζεύω. Η μηχανή αβάδιστη, (20.000 χλμ) αλλά παρατημένο σε γκαράζ και μόλις άρχισα να το κινώ μου βγήκαν κάποια προβλήματα.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Αφού σκέφτομαι μήπως πάρω μεταχειρισμένο για 650 gs και με πατέντα μου ''κολλήσουν'' το υπόλοιπο που υπολείπεται σε μήκος. Όποιο φιλαράκι ξέρει κάτι, όποτε μπορεί να μου πει.
Θα μπορούσες να κόψεις, κάπου στη μέση, τα 2 ποδαράκια του σταντ του απλού να βάλεις μέσα και βέργα και να προσθέσεις και κομματάκι σωλήνα, κατά προτίμηση με κόληση αργκον.
Με μία επιφύλαξη για όλη την προσπάθεια, πως θα πετύχει ο μοχλός ώστε να ανεβαίνει εύκολα ή με ζόρι.
Το μήκος των ποδιών του διπλου σταντ της δικής μου dakar είναι 32,5 πόντοι απο τις βίδες τους συγκράτησης στο πλαίσιο.
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Καλημέρα παιδιά. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις και τον χρόνο σας. Η αλήθεια είναι οτι στο προηγούμενο μηχανάκι που πήρα έβαλα μόνο ένα αυτοκόλλητο. Αυτή η φουκαριάρα παρατημένη και κλεισμένη σε γκαράζ για μεγάλο διάστημα, με το που την καβάλησα φίλτρο βενζίνης (το αυθεντικό περίπου 160€), φτιάχνω αυτό και λίγες μέρες μετά σε πορεία ευτυχώς (και όχι σε καμιά στροφή), με είκοσι χιλιόμετρα σε πορεία σβήσιμο (νεκρά όλα). Διακόπτης πλαινού στάντ (το αυθεντικό περίπου 130€). Το αλλάζω και μετά σε φανοποιείο για ξύσιμο σκουριάς, αλλαγή βιδών και βάψιμο τοπικά (άλλα 120€). Πρώτα ο Θεός, τέλος του μήνα ηλεκτρολογείο για (αλλαγή στις χούφτες, προβολείς ομίχλης, αλλαγή φλάς σε led και φώς led). Μετά πιστεύω θα είναι έτοιμη για το ντεμπούτο της και φωτογράφιση......Να αλλάξω και την φωτογραφία στην εικόνα μου.....Καλή δύναμη και υγεία σε όλους. Να είμαστε καλά να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν.
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
μανώλη καλωσόρισες... μην απογοητεύεσαι με τίποτα. ουτως ή άλλως ξέρεις οτι το σπόρ που διαλέξαμε είναι ακριβό και στις μέρες μας έχει γίνει πανάκριβο. οπλίσου με υπομονή, φτιάξε αποθεματικό και έχε τα μάτια σου και τα αυτιά σου ανοιχτά. αν δεν σου κουμπώνει η λεγάμενη υπάρχουν και άλλες που παρακαλάνε να γίνουν αγαπητικές σου...
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Καλημέρα Τάσο, ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Αυτή την στιγμή,(καθότι μεγάλος ψείρας), καλύπτω κάποιες ατέλειες του φανοποιείου και άμα την δείς είναι κάπου εδώ, κάπου εκεί ,κάπου παραπέρα. Τέτοια διάλυση και μοντάρισμα με καλωδιάκια-βίδες-πλαστικά κλπ, ούτε ο ROBOCOP, όταν ήταν κομμάτια και μετά τον συναρμολογούσαν για να αναλάβει υπηρεσία.
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Μερικές φορές με αυτό το μηχανάκι, αισθάνομαι σαν τον Κινέζο που πήγε να τσαμπουκαλευτεί στο αείμνηστο Bud Spencer,με το γνωστό αποτέλεσμα, στην ταινία "Εγώ και ο Ιπποπόταμος''. Φυσικά εγώ είμαι στον ρόλο του Κινέζου...
 

iposkiin

Μέλος
Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Bmw 650 gs Dakar [2003]
Καλημέρα παιδιά. Επιτέλους, τελείωσα με τα μερεμέτια (ξυσίματα-βαψίματα) και αφού χρειάστηκε να σπάσω τον κουμπαρά, γιατί δεν υπήρχε μία, της πήρα κάτι πραγματάκια να την εξοπλίσω. Τα μοιράζομαι μαζί σας, προς Θεού, όχι για να πουλήσω μούρη, απλώς δεν έχω φιλαράκια δικυκλιστές, που να καταλάβουν το συναίσθημα (του να κάνεις δλδ πράγματα στην μηχανή). Να είστε καλά και να προσέχετε. Βασικά προσπάθησα να ανεβάσω καμιά φωτογραφία και μου λέει ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται...Δεν ξέρω, μάλλον δεν ήταν γραφτό............
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
... προσπάθησα να ανεβάσω καμιά φωτογραφία και μου λέει ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται...Δεν ξέρω, μάλλον δεν ήταν γραφτό............
Πέρασες και εσύ σαν νέος στο φόρουμ από το καψόνι, να προσπαθείς να ανεβάσεις φωτογραφίες και να μην ανεβαίνουν.:D

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρασες και εσύ σαν νέος στο φόρουμ από το καψόνι, να προσπαθείς να ανεβάσεις φωτογραφίες και να μην ανεβαίνουν.:D

Τι εννοείς καψονι βρε Γιώργο?
Σιγά την επιστήμη και στο κάτω κάτω αν πραγματικά θέλει κάποιος να δείξει, μισό ευρώ τον μήνα είναι το ταπατοκ, όσο ένα μπουκαλάκι νερό
 
Top Bottom