Να πω ενα ευχαριστω... Λιγο θα ειναι...

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Θελω να ευχαριστησω τον @chaosm, διοτι μου συστησε ενα συνεργειο και συγκεκριμενα εναν μαστορα, που για τα δικα μου γουστα, διαπιστωσα οτι εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μερακι...

Πριν από λίγες μέρες έκλεισα ραντεβού με το συνεργέιο.

Το μηχανακι την Πεμπτη το πρωι λοιπόν μπηκε εις το συνεργειον για κουρα ομορφιας....

Να τονισω οτι εγω ζητησα στον μηχανικο να μου ρυθμισει βαλβιδες και να αλλαξει τα υγρα του ψυγειου...

Ο ιδιος απο μονος του εκανε πολλα και διαφορα πραγματα στο μηχανακι χωρις καν να τα ζητησω...

Και φυσικα χωρις κανενα κοστος.

Καθαρισμος στα σωματα ψεκασμου
Γυαλισμα στα τζαμια των οργανων του 990 (οι κατοχοι ξερουμε πολυ καλα το θεμα με τις γρατζουνιες και την φθορα που δημιουργειται)
Τσεκ στην ασφαλεια του μπροστινου γραναζιου και loctite εκ νεου.
Αντικατασταση καποιων βιδων που ειχαν φυγει απο τα πλαστικα λογω κραδασμων
Και τελος, πηρα το μηχανακι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ.

Πριν....



 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Να πω οτι το μηχανακι παει χωμα κλπ κλπ....

Μετα την παραλαβη του εκανα την καρδια μου πετρα (τοσο καθαρο που ηταν) και ανεβηκα στο Παναχαϊκο με εναν φιλο.... :stm:
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Αυτά είναι ρε Κώστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι' αμέσως πήγες απ' ότι έμαθα και το λάσπωσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αυτά είναι ρε Κώστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι' αμέσως πήγες απ' ότι έμαθα και το λάσπωσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν το λασπωσα τοσο οσο θα ηθελα αλλα, το χιονισα.... αχχαχαχχαχχχαχχαχαχαχααχ


Εμαθες οτι ειδαμε και καλλιτεχνικό πατινάζ με τον @akis69 ??
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αυτο μες την εισαγωγή του αέρα (??) στη δεύτερη φωτό που μοιάζει με Καράβολα πες μου οτι δεν ειναι Καράβολας....!:eek:
Καράβολας ειναι τα σαλιγκάρια??? ΑΝ ναι, τοτε ειναι αυτο που νομιζεις... Ειναι η συντροφια μου στις βολτες.. :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπραβο στον μαστορα λοιπον και φυσικα στον @chaosm .....που τον συνεστησε:ok:
Πες και ποιος ειναι μπας και σιγα σιγα σωσουμε την αξιοπιστια των ΚΤΜ......γιατι σιγουρα τα περισσοτερα προβληματα προερχονται απο κακη συντηρηση
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάντως δε ξέρω αν φταίει ο browser μου.... εγώ φωτό δε βλέπω! Κρίμα.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πάντως δε ξέρω αν φταίει ο browser μου.... εγώ φωτό δε βλέπω! Κρίμα.
Φαίνονται κανονικά Στέφανε (με chrome) , απλά είναι full size και κάνει κάποια ώρα να τις φορτώσει όλες.

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@jmar_oulis ναι όντως Γιάννη, από Chrome φαίνονται! Από internet explorer πάντως δεν.... (κι έχω συνηθίσει ρε γαμώτο).

Ωραία δουλειά έκανε ο μάστορας πάντως, εύγε του!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Μπραβο στον μαστορα λοιπον και φυσικα στον @chaosm .....που τον συνεστησε:ok:
Πες και ποιος ειναι μπας και σιγα σιγα σωσουμε την αξιοπιστια των ΚΤΜ......γιατι σιγουρα τα περισσοτερα προβληματα προερχονται απο κακη συντηρηση
Δεν ξερω αν ειναι ορθο να το πω δημοσια... Οποιος θελει μπορω να του στειλω πμ.

Να αναφερω οτι ολες οι δουλειες εγιναν κυριολεκτικα by the book. Ειμαστε τυχεροι διοτι σε πρωτη φαση, ο συγκεκριμενος μαστορας ηταν και ειναι κατοχος διαφορων ΚΤΜ.
Οταν μιλουσαμε πριν το βαλει στη ραμπα, μου ειπε πραγματα που πρεπει να γινουν με την σωστη διαδικασια στο μηχανακι.

Επειδη και εγω εχω ριξει πολυ διαβασμα σε αυτο το κομματι, το να συντηρησεις ενα adventure 990, δεν ειναι κατι τοσο απλο, οπως βγαλε απο μια ταπα τα παλια λαδια φιλτρο και βαλε τα καινουρια....

Εξεπλαγην ευχαριστα απο την περιποιηση και απο την προσοχη στην λεπτομερεια.

Τις παραπανω φωτογραφιες τις εχει τραβηξει ο ιδιος την ωρα που κανει το σερβις.. Ετσι κανει σε ολα τα μηχανακια που επισκευαζει και με την παραλαβη της μοτο σου δινει και τις φωτογραφιες.. ;)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπραβο στον μαστορα λοιπον και φυσικα στον @chaosm .....που τον συνεστησε:ok:
Πες και ποιος ειναι μπας και σιγα σιγα σωσουμε την αξιοπιστια των ΚΤΜ......γιατι σιγουρα τα περισσοτερα προβληματα προερχονται απο κακη συντηρηση
Συμφωνώ με τον Κώστα! Κι εγώ είμαι της άποψης να λέγονται τα καλά πράγματα και από που προέρχονται -όπως και τα κακά, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση- καθώς αυτή είναι η αλήθεια, μια χαρά είναι τα KTM αρκεί να σέβεσαι τις απαιτήσεις τους!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
@Chester24 Θα ήθελα κι εγώ να μάθω το όνομα του μάστορα. Θα μου άρεσε να το δω δημόσια αλλά αφού δε θες αν έχεις την καλοσυνη στείλε μου ένα π.μ. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά
 

chaosm

Μέλος
@Chester24 .
Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς φίλε μου. Απλά το σωστό και το καλό πρέπει να λέγεται. Είναι γνώστης και πάνω από όλα άνθρωπος. Είναι πολλα παιδιά από εδώ μέσα που πάνε τις μηχανές τους εκεί. Και πολλά gs. Καλημέρα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σαν να μου φαινεται πολυυυ γνωστος ο καλος ο Μαστορας...!:D:cool:Και οντως εισαι σε πολυ καλα χερια.Ετοιμασε το...το ADVtrOFFy ειναι κοντα Κωστα :friendship:
 
Top Bottom