Να συστηθώ

Asxetos

Μέλος
Όνομα
Σταθης
Μοτό
XL750
Μετα από πρόσφατη αγορά on/off και περιπλανώμενος στο διαδύκτιο έπεσα πάνω σας κι είπα να εγγραφώ. Η επαφή μου με μηχανάκια ήταν σπάνια απο μικρή ηλικία (40 τωρα) και μόλις τα τελευταία 5 χρόνια απέκτησα σκουτεράκι για την εξυπηρέτηση καθημερινών μετακινήσεων λόγω κέντρου Αθήνας. Πριν 4 χρόνια ακριβώς απέκτησα κι ένα 310gs καθαρά λόγω αυχενικού προβλήματος μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω το 2τροχο για τις μετακινήσεις. Τελικά δε χρησιμοποιήθηκε και πολύ αφού έγινα καλά και το σκούτερ θα είναι για μένα πάντα ο πρωταθλητής της αστικής μετακίνησης μικρών αποστάσεων (Sym symphony 200 πίνω νερό στο όνομα του). Το gsακι περιμένει να βρεθεί νεος ιδιοκτήτης και τη θέση του πήρε ένα Transalp 750. Δε ξέρω τι να πώ για τη μηχανή. Την είδα, ανέβηκα πάνω της, ενθουσιάστηκα, την πήρα. Χωρίς να την ξέρω και χωρίς να τη βάλω μπροστά.
Είμαι εδώ για να μάθω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Στάθη...! :ok:
 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Καλώς τον! Να τη χαρείς την αφρικάνα σου και να σε μυήσει στις ομορφιές του μοτοσυκλετισμού!
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ανορθοδοξος....

αρχισες αναποδα....

Οπως και να εχει-προσεκτικα να μαθεις την μηχανη σου...
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Καλώς ήλθες Στάθη και πάντα όρθιος.

Δε ξέρω τι να πώ για τη μηχανή. Την είδα, ανέβηκα πάνω της, ενθουσιάστηκα, την πήρα. Χωρίς να την ξέρω και χωρίς να τη βάλω μπροστά.
Έτσι πήρα και εγώ τη δικιά μου. Μόνο που με τέτοιες δηλώσεις δίνουμε τροφή σε όσους έχουν σχηματίσει συγκεκριμένες απόψεις για αγοραστές Honda :ha:ha.
 

Asxetos

Μέλος
Όνομα
Σταθης
Μοτό
XL750
Καλημέρα! Μετα τη χθεσινή είσοδο στην ομάδα σας βγήκα βραδυνή βολτούλα για στρώσιμο. Ζωγράφου Λαύριο Σούνιο Βούλιαγμένης και πίσω. Πέτυχα έναν κύριο με 1200GS που μου έδωσε ωραίο ρυθμό σε καποιο κομμάτι και το ευχαριστήθηκα. Η μηχανή είναι υπέρ αρκετή σε γκάζι, ανάλαφρη στην οδήγηση και πολυ άνετη για τα 107 κιλά μου. Πάνω απο 6000 στροφές δεν πάω και σε αυτές με 6η έχεις 162 χλμ/ώρα αθόρυβα.Αυτό ήταν αποκάλυψη μετα το 310. Στο κομμάτι Λαύριο Σούνιο ήταν πολύ απολαυστικό με τις κλειστές στροφές. Αυτά στο standard mode. Το sport θέλει εξοικίωση γιατί σε γρήγορη εκκίνηση σουζάρει εύκολα. Αυτά για τα πρώτα 500χλμ κι η μηχανή είναι άδεια από εξοπλισμό. Θα μπούν όλα πάνω σύντομα και θα επανέλθω.
 
Top Bottom