Νis serbia και βλεπουμε

NIKOS ZISIS

Μέλος
Περιοχή
n.marmaras halkidiki
Όνομα
NIKOS
Μοτό
VARADERO 1000
πανω απο 10 χρονια που παντα φευγαμε για το εξωτερικο με το αυτοκινητο που ειχαμε και χρονο και χρημα παντα ξεκινουσαμε για το nis της Σερβιας αλλα παντα αλου καταληγαμε . Αλλα τα χρονια αλλαξανε γιατι καπιοι αποφασησαν να κανουν οικογενεια αλλα εγω εκει σταθερα αν και 36 χρονων ακομα νιωθω 12 και για αυτο αποφασησα να συνεχησω.Δευτερα χαραματα μετα απο μια κουραστηκη βραδια στην δουλεια και αφου ειχα ετοιμη την μηχανη με τα παρελκομενα ξεκινησα για το Nis οπως παλια . ο προορισμος ο αγνωστος μεχρι να φτασω εκει η επιλογες στο μυαλο ηταν δυο η το zlatibor της Σερβιας και οσοι δεν εχετε παει νωμιζω πως ειναι σαν να μην εχετε παει πουθενα και δευτερος η Craiova και τα γειτονικα σαν την ρουλετα . τελικα πηγα στην ρουμανια για το σιγουρο και αν και ξεκινησα για 4 μερες τελικα εγιναν 5 γιατι αν καθομουνα ακομα 2 μερες θα ερχομουνα μετα απο 5 μηνες αυτο ειναι το κακο αν παω καπου και συνηθισω δεν θελω να ξαναγυρισω . CRAIOVA::::Αν και μετα απο 12 χρονια που πηγαινω αρχησε να κινητε χρημα αλλα και απο τις λιγες φορες που ειδα ομορφες γυναικες αν και ειναι στο σταδιο που ημασταν περνουν γαμοδανεια διακοποδανεια και εμαθαν να χρησιμοπιουν τις πιστωτικες καρτουλες δεν σε δινουν και πολυ σημασια. Αχ που θα παει θα ερουν εδω που ημαστε και παλι θα μαμαμαι για ενα σουβλακι:waiting: πεμπτη πρωι αποφασησα να αρχησω την επιστροφη αλλα η ζεστη ηταν ανυποφωρη και σκευτικα να ξεκινησω οταν πεσει λιγο ο ηλιος αλλα μετα σκευτηκα θα ειναι μαλον πιο επικυνδινα γιατι μπορει να μπηκαν στην ευρωπη αλλα να περπατανε με τα ποδια και με τα καρα μεσα στην μεση του δρομου σαν τα ζωα αυτο δεν τα αλλαζουν . Ετσι λοιπον ξεκινησα παρασκευη πρωι αν και ηταν η πρωτη φορα που εκανα ταξιδι ξεκουραστος και ελπιζα να φτασω και μια φορα νωρις γιατι οτι και να κανεις κατω απο 10 με 12 ωρες δεν γινετε οτι και να κανεις ειδικα το φερυ μποτ και αυτος ο περιφεριακος στην Σοφια δεν παιζοντε με τιποτα . το θεμα ειναι οτι τοσες φορες παντα ειχα το ανχος ποτε θα φτασω και ποτε θα γυρισω και αυτη την φορα ηταν η μοναδικη που εκανα πραγματικα τουρ με πολες στασεις για καφε και φαγητο αλλα αυτην τη φορα το τουρ τελειωσε στην Καρδια στην Θεσσαλονικη αφου οταν αποφασησα να κανω μια σταση εσπασε η αλησιδα .Αφου ψαχνω να βρω το τηλ της οδικη 1158 μοναδες τελος μπαταρια 3%και τωρα ? Ευτηχωςμπορουσα να καλεσω σε τηλ αλλα οχι σε τριψηφια και τετραψηφια για αυτο καλεσα μεσω ενος φιλου απο κατερινη να τους δωσει το νουμερο να με καλεσουν και ετσι εγινε . Ευτηχως με φερανε στο σπιτι και ολα καλα. Τωρα να δουμε τι θα κανουμε με την βλαβη και να δουμε ποτε θα περασει το καλοκαιρι να ξανα εξαφανιστω

ΥΓ μια συμβουλη για οσους θελουν να ταξιδεψουν προς τα εκει χωρις γυναικες παρτε και ενα κρανος επιπλεον για τα τυχερα οπως στην φωτο πιο πανω :yew:
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Αδερφέ!... μ'έσωσες!!!! Παίρνω και άλλα δύο κράνη ,καλού, κακού :sneaky:μαζί μου και φεύγω τώρα. Να ρωτήσω........, δίνουμε κάτι εκεί! Ή να πάρω μερικά δωράκια μαζί μου. Αναχώρηση 6:30 αυστηρά από δικαστήρια, για όποιον ενδιαφέρεται   :biker:
 

NIKOS ZISIS

Μέλος
Περιοχή
n.marmaras halkidiki
Όνομα
NIKOS
Μοτό
VARADERO 1000
Αδερφέ!... μ'έσωσες!!!! Παίρνω και άλλα δύο κράνη ,καλού, κακού :sneaky:μαζί μου και φεύγω τώρα. Να ρωτήσω........, δίνουμε κάτι εκεί! Ή να πάρω μερικά δωράκια μαζί μου. Αναχώρηση 6:30 αυστηρά από δικαστήρια, για όποιον ενδιαφέρεται   :biker:
χαρη απαγορευτε το τρικαβαλο
 

TROY

Μέλος
Όνομα
EFT
Μοτό
GS 1200
πανω απο 10 χρονια που παντα φευγαμε για το εξωτερικο με το αυτοκινητο που ειχαμε και χρονο και χρημα παντα ξεκινουσαμε για το nis της Σερβιας αλλα παντα αλου καταληγαμε . Αλλα τα χρονια αλλαξανε γιατι καπιοι αποφασησαν να κανουν οικογενεια αλλα εγω εκει σταθερα αν και 36 χρονων ακομα νιωθω 12 και για αυτο αποφασησα να συνεχησω.Δευτερα χαραματα μετα απο μια κουραστηκη βραδια στην δουλεια και αφου ειχα ετοιμη την μηχανη με τα παρελκομενα ξεκινησα για το Nis οπως παλια . ο προορισμος ο αγνωστος μεχρι να φτασω εκει η επιλογες στο μυαλο ηταν δυο η το zlatibor της Σερβιας και οσοι δεν εχετε παει νωμιζω πως ειναι σαν να μην εχετε παει πουθενα και δευτερος η Craiova και τα γειτονικα σαν την ρουλετα . τελικα πηγα στην ρουμανια για το σιγουρο και αν και ξεκινησα για 4 μερες τελικα εγιναν 5 γιατι αν καθομουνα ακομα 2 μερες θα ερχομουνα μετα απο 5 μηνες αυτο ειναι το κακο αν παω καπου και συνηθισω δεν θελω να ξαναγυρισω . CRAIOVA::::Αν και μετα απο 12 χρονια που πηγαινω αρχησε να κινητε χρημα αλλα και απο τις λιγες φορες που ειδα ομορφες γυναικες αν και ειναι στο σταδιο που ημασταν περνουν γαμοδανεια διακοποδανεια και εμαθαν να χρησιμοπιουν τις πιστωτικες καρτουλες δεν σε δινουν και πολυ σημασια. Αχ που θα παει θα ερουν εδω που ημαστε και παλι θα μαμαμαι για ενα σουβλακι:waiting: πεμπτη πρωι αποφασησα να αρχησω την επιστροφη αλλα η ζεστη ηταν ανυποφωρη και σκευτικα να ξεκινησω οταν πεσει λιγο ο ηλιος αλλα μετα σκευτηκα θα ειναι μαλον πιο επικυνδινα γιατι μπορει να μπηκαν στην ευρωπη αλλα να περπατανε με τα ποδια και με τα καρα μεσα στην μεση του δρομου σαν τα ζωα αυτο δεν τα αλλαζουν . Ετσι λοιπον ξεκινησα παρασκευη πρωι αν και ηταν η πρωτη φορα που εκανα ταξιδι ξεκουραστος και ελπιζα να φτασω και μια φορα νωρις γιατι οτι και να κανεις κατω απο 10 με 12 ωρες δεν γινετε οτι και να κανεις ειδικα το φερυ μποτ και αυτος ο περιφεριακος στην Σοφια δεν παιζοντε με τιποτα . το θεμα ειναι οτι τοσες φορες παντα ειχα το ανχος ποτε θα φτασω και ποτε θα γυρισω και αυτη την φορα ηταν η μοναδικη που εκανα πραγματικα τουρ με πολες στασεις για καφε και φαγητο αλλα αυτην τη φορα το τουρ τελειωσε στην Καρδια στην Θεσσαλονικη αφου οταν αποφασησα να κανω μια σταση εσπασε η αλησιδα .Αφου ψαχνω να βρω το τηλ της οδικη 1158 μοναδες τελος μπαταρια 3%και τωρα ? Ευτηχωςμπορουσα να καλεσω σε τηλ αλλα οχι σε τριψηφια και τετραψηφια για αυτο καλεσα μεσω ενος φιλου απο κατερινη να τους δωσει το νουμερο να με καλεσουν και ετσι εγινε . Ευτηχως με φερανε στο σπιτι και ολα καλα. Τωρα να δουμε τι θα κανουμε με την βλαβη και να δουμε ποτε θα περασει το καλοκαιρι να ξανα εξαφανιστω

ΥΓ μια συμβουλη για οσους θελουν να ταξιδεψουν προς τα εκει χωρις γυναικες παρτε και ενα κρανος επιπλεον για τα τυχερα οπως στην φωτο πιο πανω :yew:
ΝΙΚΟ ΕΙΣΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΜΑΝ.



46
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Νίκο.....
Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλη σου !!!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μπράβο ρε Νίκο είσαι θησαυρός για πολλούς και διάφορους λόγους όπως ... Το αν έχει πρόβλημα το έτερον μας ήμισυ να φύγουμε ένα δεκαήμερο με τα φιλαράκια μας από το φόρουμ προς άγνωστες κατευθύνσεις... Κάλλιστα μπορεί να την αντιπροτείνεις ένα εικοσιτετράωρο μαζί σου ... Το τι θα διαλέξει είναι προφανές νομίζω, εσείς;
 

SAKIS

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΝΑΣΟΣ
Μοτό
DL. V-STROM 650
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ.... ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΤΗ ΣΕΡΒΙΑ.... ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ (ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟ') ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ.....ΣΤΟ ΠΛΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ Νιš .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

vstrider

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Pegaso Trail
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ
Καλησπέρα Σάκη... καλύτερα ξεκίνα ένα thread στη κατηγορία Travel Info>Εξωτερικού. Επίσης άλλαξε μηχανή για τέτοιο ταξίδι. Η σουτζούκι απλά δε κάνει... :D Καλά να περάσεις στη σερβία!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πατησα 10 λαικ στην περιγραφη του Νικου αλλα χρεωνει μονο ενα κι εγω θελω δεκα ή εκατο!!!
Μονορουφι μια ανασα πανε ελα κι ενα κειμενο σα να ειδα 100 φωτογραφιες!
Ραντεβου για διπλο με μουσταρδα στο Μαρμαρα ρε θηριο..
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Νικοοοοοοοοο εισαι ΘΕΟΣ αδερφε !!!! Η περιγραφη σου απιστευτη.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ τρελε μου !!!
Περασες υπεροχα και φαινεται.... ραντεβου οπως ειπε ο Πασχαλης στο μαγαζι σου !!!
 

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
To τρικάβαλο , ΝΑΙ ,το τριτσέτο ? ? ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Θα τα πούμε στο καφέ της τέταρτης. Μερικά πράγματα δεν γράφονται, γιαυτό και τα έσβησα . Για ευνόητους λόγους! Πάντως αν είσαι μερακλής;!!!....
Τεσπα. Τρεις μηχανες λοιπόν, ημέρα Κυριακή το ducati του Χάρη γκαζώνει, ακολουθούν δύο φίλοι ακόμη (με multistrada 1100 και st2) ο προορισμός απέχει μόλις μία γκαζια, και αργά το απόγευμα επιστροφή στο σπίτι.
Περάσαμε όμορφα Stop Δίπλα μας είναι
Μοτέρ φουλ γκαζια. Stop. Κρίμα είναι καυτά
Δοκιμάσαμε κάτι νόστιμο.Stop εύκολη συνταγή
Σου αρέσει το ADVRIDE; Και φοβάσαι; να ξέρεις ότι τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα
Τρεις μηχανές ducati. Stop. τυχαίο;δεν νομίζω!
Απαραίτητη προϋπόθεση γενναιοδωρία και εχεμύθεια
Δύο λόγια και όχι παραπάνω δικαιούται ο καθένας και μόνον
ΣΤΟΝ ΚΑΦΈ ΤΗΣ ΤΕΤΕΡΤΗΣ ΛΟΙΠΌΝ
Άγγιξε και νιώσε την ευτυχία Ducati multistrada 1200s
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
που σας βρηκαμε ολους εδω μεσα..... εκλεκτη ποικιλια !!! Ενας προς ενας εισαστε ολοι !!! Τρελοκομεια....

ΥΓ Χαρη αμα μπορεις αυτο το "stop" να το χρησιμοποιεις και οταν θα μας μιλας.... :pointu::pointu::pointu:
 
Top Bottom