Ξενοδοχεία με ασφαλές πάρκινγκ Σόφια & Βουκουρέστι.

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Ο καιρός πλησιάζει και ετοιμάζομαι να κλείσω τις 2 τελευταίες εκκρεμότητες από πλευράς κρατήσεων στις πρωτεύουσες,όπου άφησα τελευταίες.
Έχουμε δοκιμασμένες προτάσεις από ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο για να μην χρειάζεται μετακίνηση με την μηχανή αλλά προ πάντων η ασφάλεια της;
Το καλό πρωινό θα εκτιμηθεί δεόντως :D
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Καλησπέρα. Έμεινα πέρσυ στο Accord που αναφέρεται πιο πάνω. Έχει όντως φύλακα και μπαριέρα, ωστόσο όταν επιστρέψαμε από την βραδινή μας βόλτα στην πόλη η μπαριέρα ήταν ανοιχτή και ο φύλακας απών. Από την άλλη μας επέτρεψαν να παρκάρουμε ακριβώς δίπλα στην είσοδο του κτηρίου, οπότε υπήρχε μια διαρκής κίνηση (καπνιστών κυρίως!) που ενέπνεε μια ασφάλεια. Σαν ξενοδοχείο τίποτε το εξαιρετικό, δείχνει την ηλικία του. Έχει και μεγάλο εστιατόριο, χωρίς ούτε αυτό να λέει κάτι. Η ρεσεψιονίστ μας έδωσε συνάλλαγμα με καλή ισοτιμία, να το σημειώσω αυτό.
Τέλος, για κέντρο με την μηχανή είναι γύρω στα δέκα λεπτά, επ' ουδενί δεν πας με τα πόδια όμως.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Να αρχισω να αγχωνομαι;
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ε όχι και να αγχώνεσαι... Δε θα αφήσεις τη μηχανή και στην Ομόνοια! Υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία και με πολύ καλές τιμές. Όπως επίσης και apartments τα οποία βάζουν κάτω πολλά ξενοδοχεία σε "παροχές" κτλ. Ψάξε λίγο παραπάνω... Δες φωτογραφίες που έχουν βάλει οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες των ξενοδοχείων... και ακόμη κι αν είσαι λίγο μακριά από το κέντρο τα ταξί τους είναι με τιμές ξεφτίλα. Άσε που το να πάρεις τη μηχανή στο κέντρο δεν είναι κάτι απαγορευτικό. Όταν θα βλέπεις τα BMW και τα Mercedes πολλών δεκάδων χιλιάδων ευρώ θα χαλαρώσεις... Παρκάρεις εύκολα όπου σε βολεύει και μετακινησε ξεκούραστα.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ειμαι ψαρακι μια και θα ειναι η πρωτη μου για εξω με μηχανη ;)
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Μη μασάς τίποτα. Ειδικά αν ήσουν χωρίς τη γυναίκα θα σου έλεγα να μην κλείσεις τίποτα από πριν. Αλλά μιας και πας δικαβαλος καλά κάνεις και το ψάχνεις. Εγώ στη Βουλγαρία είχα μείνει στο princess sofia πριν μερικά χρόνια. Υπόγειο parking. 10 λεπτα με τα πόδια από το κέντρο. Σίγουρα θα βρεις και καλύτερα από αυτό αν ψάξεις. Δες και για appartments. Αν και δεν έχουν πρωινό θα μπορέσεις να βρεις φοβερα σπιτια-διαμερισματα με πολύ λίγα λεφτα
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
@kostasra
Γράψε λάθος. Το ξενοδοχείο λέγεται Ramada.
https://www.wyndhamhotels.com/hotels/sofia-bulgaria?brand_id=RA

Παίζει να άλλαξε όνομα. Πάντως δε θα σου το συνιστούσα. Απλά το αναφέρω λόγω του υπόγειου πάρκινγκ για να μην αγχώνεσαι. Επιλογές υπάρχουν... καλύτερες και φθηνότερες.
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
To Ramada το είχα κι εγώ στις λίστες μου λόγω υπόγειου πάρκινγκ,αλλά δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές γενικότερα...
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Η γυναικα θα ερθει απο Γερμανια με πτηση κ το ξενοδοχειο ειναι κοντα στο αεροδρομιο και εχει αυτα που "θελω" οποτε και το επελεξα.
Δευτερα 26/6 θα σας δωσω το feedback.
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Κώστα, ελπίζω να μην σε παραάγχωσα! Να και μια φωτο του πόσο κοντα στην είσοδο με έβαλαν να παρκάρω (ναι επέμεναν για το αναπηρικό).

Επίσης, θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη ( ; ) πιο πάνω ότι μπορείς να παρκάρεις δωρεαν και νόμιμα σε πολλά σημεία στο κέντρο της πόλης, ακόμη και στο προαύλιο του καθεδρικού Alexander Nevsky (ξέρεις ο ναός με τον χρυσό τρούλο). Δεν το πίστευα, διπλοτσεκαρα με τους ντόπιους αστυνομικούς να φανταστείς.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Σε ευχαριστώ πολύ Στέφανε!
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Καλό αυτό που μπορείς να παρκάρεις σε πολλά σημεία της πόλης νόμιμα.Από ασφάλεια γενικότερα τι λέει όμως;
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Εκει στο κέντρο γενικά δε θα έχεις προβλήμα από θέμα ασφάλειας. Από την κάτω μεριά του ναού με τον χρυσό τρούλο έχει ένα γκουρμέ εστιατόριο με φοβερές τιμές. Είχα πάει με τη σύζυγο εκεί και πάθαμε πλάκα. Αν σας ενδιαφέρουν αυτά ψαξ'το. Ήταν σε ακτίνα 500 μέτρων από την εκκλησία και απ'εξω είχε σαν λογότυπο ένα πηρούνι και ένα κουτάλι αν θυμάμαι καλά.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Για κοίτα το Hemingway Residence .
Το μόνο που πρέπει να δεις αν σε βολεύει είναι το λίγο περπάτημα.
Εγώ δύο βραδιές μια χαρά ήμουνα...
Κατά τα άλλα υπόγειο πάρκινγκ και γενικά ωραίο ξενοδοχείο.
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Για κοίτα το Hemingway Residence .
Το μόνο που πρέπει να δεις αν σε βολεύει είναι το λίγο περπάτημα.
Εγώ δύο βραδιές μια χαρά ήμουνα...
Κατά τα άλλα υπόγειο πάρκινγκ και γενικά ωραίο ξενοδοχείο.
Ευχαριστώ,μπαίνει ψηλά στην λίστα επιλογής μου!
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Σουπερ ηταν το ξενοδοχειο με μεγαλο δωματιο και καλο πρωινο!
Οσο για τη μηχανη ηταν ησυχη μεχρι που ηρθε μια τουρκαλα crossrunner και της εκανε παρεα.
Ειναι πανω σε κεντρικο δρομο και διπλα σε ολα τα hot spot.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σουπερ ηταν το ξενοδοχειο με μεγαλο δωματιο και καλο πρωινο!
Οσο για τη μηχανη ηταν ησυχη μεχρι που ηρθε μια τουρκαλα crossrunner και της εκανε παρεα.
Ειναι πανω σε κεντρικο δρομο και διπλα σε ολα τα hot spot.
εχουν απομακρυνει και την ταμπελα για τα ΑΜΕΑ...:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Χαχα χαίρομαι που σου βγήκε σε καλό! Περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις!
(Όσο για τα ΑΜΕΑ... δες τους κώνους!)
 
Top Bottom