Οικισμός Μεταλλωρύχων Λάρκο.

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Είχαν περάσει αρκετές μέρες χωρίς βόλτα κ το σύνδρομο στέρησης είχε αρχίσει να βγαίνει προς τα έξω.
Για χωμάτινη δεν έπαιζε αφού δεν πρόλαβα να αλλάξω λάστιχα.
Έτσι ξεκινάω χωρίς προορισμό.
Στο μυαλό έχω μια βοιωτική σε μέρος που δεν έχω περάσει η έχω χρόνια να περάσω η μία γρήγορη στην Εύβοια.

Ξεκινώντας βρίσκω ένα ktm έξω από τις Πλαταιές, παίξαμε τα φώτα κ συνεχίζω, ένα λεπτό μετά δύο 1150 adventure, χαιρετουρα κ αμέσως μπαίνω στο πειρασμό να γυρίσω κ να κολλήσω στην παρέα, έτσι, σιγά μην τούς ρωτούσα κιόλας.

Αλλά τελικά νίκησε το να μην τραβήξω κατά Αρβανίτσα η Σαράντι στην κατά πάσα πιθανότητα πορεία των συντροχων.

Έχω βγεί στον δρόμο προς Λιβαδειά κ τελευταία στιγμή στρίβω προς Μαζαράκι κ αρχίζω να φτιάχνω πορεία, Ακραίφνιο, Κόκκινο, Λάρκο κ όπου βγάλει.

Φτάνοντας στο νέο Κόκκινο με μαγνητίζει για φωτό ένα μέρος που πάντα προσπερνουσα.

Εικόνες που με πήγαν σε κάτι σαν πρώην εμπόλεμη ζώνη κατά κάποιο τρόπο.














Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το παλιό τρένο είναι δίπλα σε μια από τις στοές, αξιοθέατο πλέον.
Τελείωσε η δουλειά του κ ξεκουράζεται .


















Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το παλιό βαγόνι είναι δίπλα στις σκάλες όπου θα ανέβω για να αφήσω το μέρος
Αφού πιω ένα καφέ με τον φύλακα του μέρους.










Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Προορισμός η Ιερά Μονή Πελασγίας, ανεβαίνοντας με τραβάει ένας βατός χωματόδρομος δίπλα από το μοναστήρι ο οποίος νομίζω ότι ξέρω που θα με πάει κ έπεσα μέσα.
Σκορπονερια.
Τελευταίες φωτό κ από εκεί φτάνω υλική κ επιστροφή στην βάση μου,μια μικρή απολαυστική σουλατσα φτάνει στο τέλος της.
Πάντα θα υπάρχει κάτι που θα αξίζει δίπλα μας όσο κ αν νομίζουμε ότι τα έχουμε δει όλα.














Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Υπεροχη ημερα για βολτα η σημερινη

ομορφες οι περιγραφε ςκαι οι φωτογραφιες σου, για ενα μερος που αν και ειναι κοντα δεν ειναι γνωστο!!!!
Όντως ωραία μέρα Αντώνη, το καλό με χώρους όπως το advride ,να γνωρίζουμε σημεία ενδιαφέροντος.
Μου φαίνεται πρέπει να γίνει κ μια ασφάλτινη στην Βοιωτία με δρόμους συνδετικούς που πιθανότατα μην έχουν περπατήσει κάποιοι.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φοβερά τα εγκατελειμμένα χωριά αυτού του τύπου. Μπαίνει πινέζα :ok:
Μόνο όταν με το καλό πάς, σε κάτι κτίρια που μοιάζουν με ακατοίκητα ίσως υπάρχει ένα διαμέρισμα που ζεί κάποιος, έχε το κατά νου αν αποφασίσεις να μπεις μέσα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μόνο όταν με το καλό πάς, σε κάτι κτίρια που μοιάζουν με ακατοίκητα ίσως υπάρχει ένα διαμέρισμα που ζεί κάποιος, έχε το κατά νου αν αποφασίσεις να μπεις μέσα.
Αρκεί να μην έχει δίκανο!!! :p
Όλα τα άλλα, τα.... προλαβαίνει!!!!:laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο ρε Λέω, ιδιαίτερη ματιά και ζωντανή περιγραφή.

:friendship:
 
Top Bottom