Ομαδική ασφάλιση για κλοπή

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Ολοι γνωρίζουμε οτι τα τελευταία χρονια το θέμα κλοπή - και οχι μονo στα GS - φιγουράρει συχνά πυκνά στα Social , στα forums ...στο διαδίκτυο γενικά ...και είναι μια κακή πραγματικότητα !!!:thumbsdown:

Σκέφτηκα λοιπόν να κάνουμε μια προσπάθεια ολοι μαζί μεσα από εδώ ..., για μια ομαδική ασφάλιση κλοπής με σκοπό την καλύτερη τιμή βέβαια… εκμεταλλευόμενοι τον αριθμό το συμμετεχόντων. :yew:

Δεν εχω υπόψιν κάποια συγκεκριμένη ασφαλιστική ή κάποιον ασφαλιστή ..απλα την ιδέα βάζω … όποιος έχει να προτείνει κάτι ευπρόσδεκτο …..;)


Τι λετε ? πάμε για αρχη λίστα οσοι συμφωνούμε ? και βλέπουμε ?

1. Sliv
2. ........
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Εγω είμαι ήδη στην ΑIG όταν το έψαξα αυτή και η ergo είχαν κλοπής.
Έχει απαλλαγή 25% απο την αξία που θα κοστολογηθεί η αξία.
Για 800gs του 2010 μου είπαν 7000€ η αξία και σε περίπτωση κλοπής παίρνω 5250€.
Για 50€/6μηνο νομίζω πως αξίζει να κοιμάμαι ήσυχος....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Translatoras

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
R1200GS
Μια συμβουλή μετά από πρόσφατη περιπέτεια φίλου.

Αναζητήστε και κάλυψη για ατύχημα με ανασφάλιστο.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Μια συμβουλή μετά από πρόσφατη περιπέτεια φίλου.

Αναζητήστε και κάλυψη για ατύχημα με ανασφάλιστο.
Ειναι στο βασικό πακέτο αυτο εδω και χρόνια νομίζω σε όλες τις εταιρίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ευχαριστως θα το ασφαλιζα αν ειχε εμπορικη αξια.
Τωρα με τις εκτιμησεις να βγαινουν απο το car...
σε περιπτωση κλοπης θα παρω λεφτα για αγορα mountain bike!
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Ευχαριστως θα το ασφαλιζα αν ειχε εμπορικη αξια.
Τωρα με τις εκτιμησεις να βγαινουν απο το car σε περιπτωση κλοπης θα παρω λεφτα για αγορα mountain bike!
Και σιγα μη σου φτασουν τα λεφτα...:rolleyes:
 

sinister

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Tuono factory
RSV1000R
WR250R
Εχω ηδη δυο μηχανες με ασφαλεια κλοπης,οποτε θα μπορουσα να ακολουθησω στο πακετο αφου ουτως η αλλως την πληρωνω,προκειμενου να πιεσουμε για καλυτερη τιμη κ αν γινοταν κατι να εβαζα ακομα 2 μηχανακια με κλοπη.Εγω ειμαι στην interamerican χωρις απαλλαγη νομιζω αλλα το εξαμηνο ειναι 110 ευρω παραπανω μαζι με το φπα απο την απλη αν θυμαμαι καλα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εχω ηδη δυο μηχανες με ασφαλεια κλοπης,οποτε θα μπορουσα να ακολουθησω στο πακετο αφου ουτως η αλλως την πληρωνω,προκειμενου να πιεσουμε για καλυτερη τιμη κ αν γινοταν κατι να εβαζα ακομα 2 μηχανακια με κλοπη.Εγω ειμαι στην interamerican χωρις απαλλαγη νομιζω αλλα το εξαμηνο ειναι 110 ευρω παραπανω μαζι με το φπα απο την απλη αν θυμαμαι καλα.
Σίγουρα?
για δες το....
 

sinister

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Tuono factory
RSV1000R
WR250R
Η interamerican πληρώνει όσο είναι το ποσο που στο ασφαλιζουν. Τώρα το είδα κ δεν έχει απαλλαγή. Το θέμα είναι να καταφέρεις να ασφαλίσεις το μηχανάκι σου στην άξια του κ όχι οτι άξια τους κατεβεί στο μυαλο.Εκεί υπάρχει ενα θεμα
 

Translatoras

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
R1200GS
Η interamerican πληρώνει όσο είναι το ποσο που στο ασφαλιζουν. Τώρα το είδα κ δεν έχει απαλλαγή. Το θέμα είναι να καταφέρεις να ασφαλίσεις το μηχανάκι σου στην άξια του κ όχι οτι άξια τους κατεβεί στο μυαλο.Εκεί υπάρχει ενα θεμα
Μήπως έχεις το συμβόλαιο εδώ και αρκετά χρόνια;

Όταν πήγα να ασφαλίσω πέρσι και για κλοπή δεν παρείχαν αυτήν την κάλυψη.
 

sinister

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Tuono factory
RSV1000R
WR250R
Πριν ενα χρονο το εκανα,είναι εξαμηνιαιο συμβολαιο κ τοτε που το εψαχνα ηταν η μονη που έδινε 100% καλυψη,η AIG είχε 25% απαλλαγή αν θυμάμαι καλα,δλδ πλήρωνε 70-75% της ασφαλιζομενης άξιας.Έχει κάποιος συμβολαιο απο αλλη εταιρεία να δει αν αναφέρει καπου την απαλλαγή γιατί στο συμβολαιο που κραταω της interanerican δεν αναφέρει πουθενά για απαλλαγή. Εδώ λέει οτι αποζημιώνεται σε 45 μερες . http://www.interamerican.gr/?pid=86&la=1
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πριν ενα χρονο το εκανα,είναι εξαμηνιαιο συμβολαιο κ τοτε που το εψαχνα ηταν η μονη που έδινε 100% καλυψη,η AIG είχε 25% απαλλαγή αν θυμάμαι καλα,δλδ πλήρωνε 70-75% της ασφαλιζομενης άξιας.Έχει κάποιος συμβολαιο απο αλλη εταιρεία να δει αν αναφέρει καπου την απαλλαγή γιατί στο συμβολαιο που κραταω της interanerican δεν αναφέρει πουθενά για απαλλαγή. Εδώ λέει οτι αποζημιώνεται σε 45 μερες . http://www.interamerican.gr/?pid=86&la=1
Ωραιος!
Εχω AIG, με 25% απαλλαγη , οπως το λες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βάλε και εμένα στην λίστα !!!
Φοβάμαι για τα άλογα μου!!!
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
και πως ακριβως θα γινει η ομαδικη? Για ποια εταιρια μιλαμε ? επειδη ολοι εχουμε ασφαλεια , πως θα γινει? Θα πρεπει να ληξει το υπαρχον συμβολαιο ή μιλαμε για κατι extra? καλο ακουγεται αλλα εχει πολλαπλα σημεια στα οποια θα πρεπει να γινει αναλυση...
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
και πως ακριβως θα γινει η ομαδικη? Για ποια εταιρια μιλαμε ? επειδη ολοι εχουμε ασφαλεια , πως θα γινει? Θα πρεπει να ληξει το υπαρχον συμβολαιο ή μιλαμε για κατι extra? καλο ακουγεται αλλα εχει πολλαπλα σημεια στα οποια θα πρεπει να γινει αναλυση...
συμφωνω ...Κωστα ...

το σκεφτομαι ως εξης:
1. Να μαζευτουμε αρκετοι αρχικα και να πουμε ναι οκ το θελουμε ....
2. Να παμε με "οπλο" το αριθμο μας σε μια δυο ασφαλιστικες που πανω κατω ξερουμε ποιες ειναι και να πουμε "ειμαστε τοσοι , βγαλε ενα πακετο κλοπης μόνο - extra" , οσο περοσσοτεροι και ενοψη κρισης..... πιστευω ειμαστε δυνατο "λαβρακι" ..και εμεις απο την μερια μας θα το εκμεταλευτουμε ...αλλα και οι ασφαλιστικες απο την αλλη θα το εκμεταλευτουν και αυτες .
3. παμε για μια win-win συμφωνια με ενα αποκλειστικο προιον..... που πιστευω οτι οσο πιο πολλοι ειμαστε τοσο πιο οικονομικα θα το παρουμε .....
4. Οσοι δεν εχουν ως τωρα, θα κερδισουν αμμεσα ...οσοι εχουν θα κερδισουν λιγο αργοτερα .....

ετσι το βλεπω....

ας ξεκινησουμε να μαζευομαστε αρχικα ..αυτο δεν κοστιζει τιποτα .....;);) :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Litsa (για παμε ..!!!)

1. Sliv
2. Phoenix
2. AggelakasK
3. THANOSEOD
4. .......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Litsa (για παμε ..!!!)

1. Sliv
2. Phoenix
3. AggelakasK
4. THANOSEOD
5. GSmaniac
6.....
 
Top Bottom