Ο Χρυσός του Καβοντόρου

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Το επόμενο ΠΣΚ 29-30/09 & 01/10 καιρού επιτρέποντος σκέφτομαι να πάω στο χωριό, Αγιος Δημήτριος, Μαρμάρι.
Υπάρχει σπίτι με δύο δωμάτια και αρκετός χώρος στην αυλή και πέριξ για σκηνές.
Αναχώρηση με καραβάκι απο Ραφήνα τη Παρασκευή το απόγευμα για Μαρμάρι. Το βραδάκι τσίπουρα στο Βαγγέλη στη πλατεία του χωριού.
Σάββατο γύρος του ΚαβοΝτόρου. Η διαδρομή είναι άσφαλτος και στρωτός χωματόδρομος, δεν έχει τεχνικά σημεία ή περίεργες καταστάσεις και είναι κατάλληλος για χαλαρές καταστάσεις με μεγάλα ON/OFF και μαστόδοντα. Διάρκεια περίπου τρείς με τέσσερις ώρες αναλόγως ρυθμού. Εαν υπάρχει όρεξη για μαζοχισμό υπάρχει και "δύσκολο" κομμάτι πάνω απο το βουνό στους δρόμους των ανεμογεννητριών.
Κυριακή επιστροφή τσουκουτσουκου απο θάλασσα ή οδικώς, ότι έχουμε όρεξη.

Γενικά η βόλτα είναι χαλαρή, ποιο πολύ για το τοπίο, τη φωτογραφία και τη παρέα, χωρίς extreme κομμάτια.
Εαν βέβαια μαζευτούμε και μας τρώει ο..πωπός μας :mooning: ....έχουμε κι απ' αυτό :dnl:

Ταβέρνα δωμάτια όποιος θέλει εδω, δεν υπάρχει κάτι άλλο κοντά (απο αυτά που γνωρίζω), παρά μόνο Μαρμάρι και Κάρυστος που είναι 20 λεπτά απο το χωριό. Εδώ θα παίξουμε μπαλίτσα κ το βράδυ της Παρασκευής, μιας και δεν υπάρχουν άλλες επιλογές.


Δρομολόγια πλοίων για όσους ενδιαφέρονται, εγω θα περάσω με το καραβάκι στις 18:30 απο Ραφήνα, αύριο Παρασκευή.

Υ.Γ. Τα παραπάνω είναι προτάσεις για κοντά στο χωριό, απο εκεί και πέρα ο καθένας κάνει την έρευνά του και αποφασίζει. Στο σπίτι παίζει κουζίνα με υγραέριο για όποιν θελήσει να ζεστάνει την κονσέρβα του και χώρος για σκηνές (πόσες μη με ρωτήσετε δεν το εχω επιχειρήσει να έχω μέτρο σύγκρισης).
 
Τελευταία επεξεργασία:

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Η διαδρομή που έχεις κατά νου περιλαμβάνει και το κομμάτι Καλιανούς - Αη Γιώργη (μύτη κάβο ντορο); Από πέρσι το λέω ότι θέλω να την κάνω αύτη τη διαδρομή να τη δω.
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Η διαδρομή που έχεις κατά νου περιλαμβάνει και το κομμάτι Καλιανούς - Αη Γιώργη (μύτη κάβο ντορο); Από πέρσι το λέω ότι θέλω να την κάνω αύτη τη διαδρομή να τη δω.
Όχι δεν είχα αυτή κατά νου.
Αυτή είναι η διαδρομή που λέω οτι άμα μαζευτεί παρέα για ...extra σως .. μπορούμε να τη δοκιμάσουμε. Υπάρχει ενα κομμάτι νωρίς κοντά στους Καλλιανους που παίζει να μην περνάει.
Αυτή που λέω είναι η "κλασσική", γύρω γύρω απο τα χωριά του Καβοντορου και στάση στον Αι Γιώργη.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Όχι δεν είχα αυτή κατά νου.
Αυτή είναι η διαδρομή που λέω οτι άμα μαζευτεί παρέα για ...extra σως .. μπορούμε να τη δοκιμάσουμε. Υπάρχει ενα κομμάτι νωρίς κοντά στους Καλλιανους που παίζει να μην περνάει.
Αυτή που λέω είναι η "κλασσική", γύρω γύρω απο τα χωριά του Καβοντορου και στάση στον Αι Γιώργη.
Κατάλαβα, μια χαρά. Ούτε αυτή έχω κάνει και γενικά τον Άη Γιώργη τον έχω σαν προορισμό που θέλω να κάνω άμεσα. Κάθε φορά σταματάω είτε Καλλιανούς, είτε από την άλλη μεριά Ερωδιό. Το παρακολουθώ, ανάλογα τον καιρό και τα κέφια για το adv meeting στο Λαύριο. Αν έρθω διαμονή θα κάνω είτε σε σκηνή στην αυλή είτε σε δικό μου σπίτι στα Μεσοχώρια.
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
nickaoua11 φίλε, συγγνώμη, μπέρδεψα του Καλλιανους με ενα άλλο χωριό, τα Ρούκλια. Ναι περιλαμβάνει τη διαδρομή Καλλιανους - μύτη Καβοντορου...
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
nickaoua11 φίλε, συγγνώμη, μπέρδεψα του Καλλιανους με ενα άλλο χωριό, τα Ρούκλια. Ναι περιλαμβάνει τη διαδρομή Καλλιανους - μύτη Καβοντορου...
Με πρόλαβες...
Την έκανα πριν ένα μήνα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο πέρασμά της.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
nickaoua11 φίλε, συγγνώμη, μπέρδεψα του Καλλιανους με ενα άλλο χωριό, τα Ρούκλια. Ναι περιλαμβάνει τη διαδρομή Καλλιανους - μύτη Καβοντορου...
Θα είναι ακόμα πιο ωραία η βόλτα από εκεί γτ κάνει και ολοκληρωμένο κύκλο. Έχουν προκύψει κάτι βαφτίσια το Σάββατο από το πουθενά. Κάνω φιλότιμες προσπάθειες να τα πιστολιάσω και να έρθω. 99% θα πέσει μιτσούκο όμως και δε θα τη κάνω αυτή τη βόλτα για ακόμα μια φορά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βαφτίσια έπεσαν και σε εμένα, αλλά την πρώτη του μηνα, Κυριακή!!!! Βόλος, και πιο συγκεκριμένα, Μηλιές!!!!!!
Εγώ, αν δεν πάω θα πέσει μιτσούκο..... :ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κατάλαβα, μια χαρά. Ούτε αυτή έχω κάνει και γενικά τον Άη Γιώργη τον έχω σαν προορισμό που θέλω να κάνω άμεσα. Κάθε φορά σταματάω είτε Καλλιανούς, είτε από την άλλη μεριά Ερωδιό. Το παρακολουθώ, ανάλογα τον καιρό και τα κέφια για το adv meeting στο Λαύριο. Αν έρθω διαμονή θα κάνω είτε σε σκηνή στην αυλή είτε σε δικό μου σπίτι στα Μεσοχώρια.
Οταν λετε κυκλο δηλαδη απο Αντια?
Ο Αη Γιωργης που ειναι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Χωρίς να ξέρω καθόλου, υποθέτω ότι κάτι τέτοιο θα έχει η βόλτα

Agios Dimitrios to Agios Dimitrios
Λογικα αυτη ειναι, εκτος αν ανεβουν με εντουρακια προς Αγιο Μαμα. :muted:
Αλλα στην μυτη Καφηρεα ειναι ο Αγιος Γρηγορης
Αγιος Γεωργιος ειναι μονο η εκκλησια στους Μαστρογιανναιους.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Λογικα αυτη ειναι, εκτος αν ανεβουν με εντουρακια προς Αγιο Μαμα. :muted:
Αλλα στην μυτη Καφηρεα ειναι ο Αγιος Γρηγορης
Αγιος Γεωργιος ειναι μονο η εκκλησια στους Μαστρογιανναιους.
Έχεις δίκιο, τωρα το παρατήρησα! Γιαυτό δεν εχω αξιωθεί να παω ακόμα. Προσεύχομαι σε λάθος αγιο τόσο καιρό και πέφτει βροχή η μιτσουκο!
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Πάλι καλά που υπάρχουν άνθρωποι εδω μέσα που ξέρουν καλύτερα το χωριό μου....ρεζιλι γιναμε ρε πστη μου....
Παιδιά το γύρω του Καβοντόρου θα κάνουμε, τον έχω κάνει πολλές φορές ....μη δινεται σημασία στα τοπωνύμια :ll:
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Χωρίς να ξέρω καθόλου, υποθέτω ότι κάτι τέτοιο θα έχει η βόλτα

Agios Dimitrios to Agios Dimitrios
Ναι αυτή είναι, αλλά .. έχουμε και την επιλογή να πέσουμε στη παραλία "Ποταμι" και να το παρουμε όλο μέχρι Κάρυστο απο χώμα παραλιακά (Ποτάμι, Καστρί, Άγιοι, Μπούρος, Κάρυστος)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ναι αυτή είναι, αλλά .. έχουμε και την επιλογή να πέσουμε στη παραλία "Ποταμι" και να το παρουμε όλο μέχρι Κάρυστο απο χώμα παραλιακά (Ποτάμι, Καστρί, Άγιοι, Μπούρος, Κάρυστος)
Δεξιοστροφα εννοεις?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ναι αυτή είναι, αλλά .. έχουμε και την επιλογή να πέσουμε στη παραλία "Ποταμι" και να το παρουμε όλο μέχρι Κάρυστο απο χώμα παραλιακά (Ποτάμι, Καστρί, Άγιοι, Μπούρος, Κάρυστος)
Μολις πηγες την μεση ωριαια ταχυτητα λιγο πανω απο 26χλμ/ωρα (εαν δεν φυσαει αναποδα στην Μονοπετρα!!!)
:ha
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πολύ ενδιαφέρον, αλλά έχω μόνο Παρασκευή - Σάββατο και είμαι και με το κατσίκι.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πολύ ενδιαφέρον, αλλά έχω μόνο Παρασκευή - Σάββατο και είμαι και με το κατσίκι.
Το ιδανικοτερο μηχανακι
Το 800 το εδωσες Αντωνη?
 
Top Bottom