Πέρασμα Μπάρου

ATZORTZATOS

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας Τζωρτζατος
Μοτό
KTM 950 adventure 2005
Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς να σήμερα ο Μπάρος είναι ανοιχτός. Ευχαριστώ πολύ
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
απο ένα παιδί που είδα σε μια ομάδα στο Facebook είχε γράψει ότι ο δρόμος σταματάει λογο χιονιού 1 Χιλ πριν τις Καλαρρύτες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει σίγουρα χιονουρες.
Δεν νομίζω να περνάει σήμερα.
Δεν έχει καθαριστεί άλλωστε.
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
απο οτι εχω διαβάσει δεν τον ανοίγουν τον δρόμο , απλα περιμένουν να λιώσουν τα χιόνια ...

αν πας ATZORTZATOS δωσε info
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
απο οτι εχω διαβάσει δεν τον ανοίγουν τον δρόμο , απλα περιμένουν να λιώσουν τα χιόνια ...
Δεν ισχύει αυτό, κάποια στιγμή περνάει μηχάνημα γιατί είναι κομμένες "μαχαίρι" οι χιονούρες, καθαρές, έτοιμες για 'gram
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
απο οτι εχω διαβάσει δεν τον ανοίγουν τον δρόμο , απλα περιμένουν να λιώσουν τα χιόνια ...

αν πας ATZORTZATOS δωσε info
Ανοίγει προς τον Μάιο και πριν αρχίσουν να ανεβαίνουν τα κοπάδια...;)
 

petrouil

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
CB500X '19
CRF300L '22
Παίζει και να ανοίξει νωρίτερα φέτος. Πέρσι 23 Απρίλη ήταν ανοιχτός με ελάχιστο χιόνι στις άκρες ( μιλάω συγκεκριμένα για το κομμάτι από Καλαρρύτες μέχρι τον αυχένα, τα από εκεί μέχρι Χαλίκι ή μέχρι Ματσούκι είναι άλλη ιστορία ) . Οπότε δεν είναι ποτέ φιξ πότε είναι προσπελάσιμος παρ' όλο που ο κανόνας είναι αυτό που αναφέρει ο thenos
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Το νορντ καπ του φτωχού λέει Αχαχχαα .
Εντωμεταξύ εγώ δεν τρελάθηκα με μπαρο .. νταξει… πιο πολύ τρελάθηκα όταν κατεβαίναμε και πηγεναμε προς περτουλι - Ελάτη , εκεί είχε διαδρομαρες ωραίες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εντάξει ρε το κομμάτι μετά το χαλίκι είναι φανταστικό, αλπικό και άγριο. Και μετά βέβαια προς Καλαρρύτες σε πιάνει δέος με το αναγλυφο.... Καλά εντάξει είναι και στον άνθρωπο, εγώ νιώθω δέος με αυτες τις διαδρομές.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το νορντ καπ του φτωχού λέει Αχαχχαα .
Εντωμεταξύ εγώ δεν τρελάθηκα με μπαρο .. νταξει… πιο πολύ τρελάθηκα όταν κατεβαίναμε και πηγεναμε προς περτουλι - Ελάτη , εκεί είχε διαδρομαρες ωραίες
Εκεί πάνω δεν έχει πουθενά κακή διαδρομή. Εξαιρούνται οι υπολιμνιες και οι γκρεμισμένες.

Είπαμε, μόνο καθημερινή και εκεί πλέον και χωρίς "ίχνη".
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εκεί πάνω δεν έχει πουθενά κακή διαδρομή. Εξαιρούνται οι υπολιμνιες και οι γκρεμισμένες.

Είπαμε, μόνο καθημερινή και εκεί πλέον και χωρίς "ίχνη".
Μωρέ κακή δεν ήταν , πολύ ωραία ήταν και περάσαμε μια χαρά , ίσως είχα περισσότερες προσδοκίες ;; Δεν ξέρω
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θανάση το ωραίο εκεί πάνω είναι να κάτσεις έστω πέντε λεπτά ήσυχα να αδειάσεις.

Με παρέα μεγάλη δύσκολο.

Με κόσμο αδύνατο. Ειδικά αν έχει τους κλασικούς φωνακλάδες, τα drone, φαγητά σκουπίδια κλπ.

Εντάξει τώρα που το σκέφτομαι ισχύει και σε αυτό το δεν είναι όλα για όλους, τουλάχιστον πήγες είδες.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Θανάση το ωραίο εκεί πάνω είναι να κάτσεις έστω πέντε λεπτά ήσυχα να αδειάσεις.

Με παρέα μεγάλη δύσκολο.

Με κόσμο αδύνατο. Ειδικά αν έχει τους κλασικούς φωνακλάδες, τα drone, φαγητά σκουπίδια κλπ.

Εντάξει τώρα που το σκέφτομαι ισχύει και σε αυτό το δεν είναι όλα για όλους, τουλάχιστον πήγες είδες.
Είχε κόσμο δύστυχως , κάτσαμε κάνα εικοσάλεπτο , αλλά πολύ μηχανή ! Νομίζω πήγαμε Κυριακή ; Δεν θυμαμαι . Καλά εννοείται το θεωρώ must να πάνε όλοι να περάσουν
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Είχε κόσμο δύστυχως , κάτσαμε κάνα εικοσάλεπτο , αλλά πολύ μηχανή ! Νομίζω πήγαμε Κυριακή ; Δεν θυμαμαι . Καλά εννοείται το θεωρώ must να πάνε όλοι να περάσουν
Οταν τυχαινει να περασω Κυριακη παω καμμια διακοσαρια μετρα μακρια προς το Ματσουκι και αραζω μονος μου.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οταν τυχαινει να περασω Κυριακη παω καμμια διακοσαρια μετρα μακρια προς το Ματσουκι και αραζω μονος μου.
Αυτό ακριβώς!!!!
Σημεία υπάρχουν πολλά, και με φοβερή θέα!!!
Δεν είναι ανάγκη να καθήσεις στο κλασικό σημείο φωτογραφίας με την "ταμπέλα" ή γενικά μαζί με πολύ κόσμο!!!!!!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Απο την μια χαιρομαι να βλεπω κοσμο σε μερη που μεχρι σχετικα προσφατα πηγαινα και ημουν μονος μου,απο την αλλη εχει παραγινει το κακο.Καποιες μερες κατανταει επικινδυνο το ανεβοκατεβασμα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέμα είναι ότι εσύ μένεις δίπλα.
Για εμάς που θα φάμε μια μέρα πήγαινε έλα, το να πας και να είναι "μέτρο Ομονοίας ώρα αιχμής" είναι πολλαπλό το ξενερωμα
 
Top Bottom