Παναγία του Βράχου.

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Επειδή την Κυριακή τους χωμάτινους δεν τους προλαβαίνω σίγουρα και τους ασφάλτινους παίζεται, είπα σήμερα να δώσω μια καταδρομική μέχρι την ορεινή Κορίνθια και συγκεκριμένα να επισκεφτώ την Παναγία του Βράχου στο χωριό Κάτω Ταρσός.
Από παλιά εθνική φυσικά ως το Ξυλόκαστρο και από εκεί ανάβαση μέχρι τα Μεσαία Τρίκαλα. Από εκεί βουρ δεξιά προς Καρυα και μετά αριστερά προς Φενεό. Ακολούθησα στην συνέχεια την έξοδο προς Άνω Ταρσο και πριν μπω στο χωριό, στα αριστερά πήρα δασικό που ενώνει τον Άνω με τον Κάτω Ταρσό. Μέσα στον χωριό υπάρχουν ταμπέλες που σε οδηγούν μέσα από 3χλν δασικού στην Μονή.






Μετά αφού είχαν στεγνώσει ευτυχώς οι πρωινές υγρασίες τέσταρα τα skout στην άσφαλτο (τα οποία μου άφησαν τις καλυτερες εντυπωσεις) ακολουθώντας την ίδια διαδρομή μέχρι τα Κάτω Τρίκαλα, απ´ όπου λίγο πιο κάτω ακολούθησα έναν ξεχασμένο επαρχιακό προς τα χωριά Παναριτι και Βελίνα. Μετά το τελευταίο έπεσα στην οδό Στυμφαλίας-Κιατου και κατρακύλησα μέχρι την παραλία απ´ όπου πήρα τον δρόμο της επιστροφής.
Μικρή βόλτα αλλά οι μπαταρίες γέμισαν και οι εντυπώσεις στην άσφαλτο από τα καινούργια ελαστικά άριστες όπως προανέφερα.



 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι υπέροχο μέρος και όντως αρκετά κοντά και αρκετά μακριά. Είχαμε πάει με μεγάλη και καλή παρέα.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Πανέμορφο μέρος
Κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε μια εξόρμηση και προς τα εκεί να ανάψουμε ένα κεράκι !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ως εδώ μύρισε η φύση!!! ωραία βόλτα ;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
@gsmaniac έλεγα να ψάξω να βρώ και την Βουδιστική Στούπα αλλά το άφησα για να έχω ρέστα για επόμενη εξόρμηση προς τα εκεί...
Πανο ριξε συρμα οταν ειναι γιατι δεν εχω παει κ στα δυο μερη παροτι γυρναω την ορεινη Κορινθια 25χρονια λογω εξοχικου στο Δερβενι.....κ βλεπω οτι παντα υπαρχουν ωραια μερη που δεν εχουμε δει !!!!!
Ομορφη βολτα εκανες κ πολυ ωραιες φωτο εβγαλες.....παντα τετοιες βολτες να κανεις !!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κρυμμένες ομορφιές !!!
Perfect
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Έχασα κι εγώ την ευκαιρία να πάω πέρυσι παρέα με τον @amyroukai και κάποιους άλλους φίλους και το μετανιώνω.
Εξαιρετική βόλτα, υπεροχή φύση και αξιοθέατο! Πάντα όρθιος συνονοματε :friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
σιδερα,βουνα,ξυλο κ υποψιες για κατι πιο πανω απο την ανθρωπινη υποσταση...μα καλα,χωρανε ολα τουτα σε 2 ροδες..?
η απαντηση βρισκεται στο πρωτο ποστ του θεματος που ανοιξε ο Παναγιωτης.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Ωραία τα Μετέωρα της Πελοποννήσου !!
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Πανο ριξε συρμα οταν ειναι γιατι δεν εχω παει κ στα δυο μερη παροτι γυρναω την ορεινη Κορινθια 25χρονια λογω εξοχικου στο Δερβενι.....κ βλεπω οτι παντα υπαρχουν ωραια μερη που δεν εχουμε δει !!!!!
Ομορφη βολτα εκανες κ πολυ ωραιες φωτο εβγαλες.....παντα τετοιες βολτες να κανεις !!!!!
Πέτρο θα κανονίσουμε για την Στούπα σύντομα
Ευχαριστώ όλους :friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Είναι υπέροχο μέρος και όντως αρκετά κοντά και αρκετά μακριά. Είχαμε πάει με μεγάλη και καλή παρέα.
εκει που το ''εργαλειο'' του γιωργη @BLiTzER απεδειξε το χωματινο χαραχτηρα του....:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Πολύ ωραίο μέρος, μπράβο. Εμείς το είχαμε συνδυάσει και με ψήσιμο. Ναι, κάποιος κουβάλησε φαγητά και ψησταριά.

εκει που το ''εργαλειο'' του γιωργη @BLiTzER απεδειξε το χωματινο χαραχτηρα του....:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
:ha

Στην επιστροφή, ανέβαιναν δύο 4x4, 9 μέτρα απόσταση από το έδαφος το καθένα, μες στις λάσπες, κι εγώ κατέβαινα άνετος με το στριτάκι μου. Προφανώς, αυτό δεν ήταν τίποτα, μερικά μέτρα λάσπης μόνο. Έχουμε κάνει πολύ χειρότερα με τον @amyroukai.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πολύ ωραίο μέρος, μπράβο. Εμείς το είχαμε συνδυάσει και με ψήσιμο. Ναι, κάποιος κουβάλησε φαγητά και ψησταριά.



:ha

Στην επιστροφή, ανέβαιναν δύο 4x4, 9 μέτρα απόσταση από το έδαφος το καθένα, μες στις λάσπες, κι εγώ κατέβαινα άνετος με το στριτάκι μου. Προφανώς, αυτό δεν ήταν τίποτα, μερικά μέτρα λάσπης μόνο. Έχουμε κάνει πολύ χειρότερα με τον @amyroukai.
:ll::ll::ll::ll::ll::ll:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πολύ ωραίο μέρος, μπράβο. Εμείς το είχαμε συνδυάσει και με ψήσιμο. Ναι, κάποιος κουβάλησε φαγητά και ψησταριά.



:ha

Στην επιστροφή, ανέβαιναν δύο 4x4, 9 μέτρα απόσταση από το έδαφος το καθένα, μες στις λάσπες, κι εγώ κατέβαινα άνετος με το στριτάκι μου. Προφανώς, αυτό δεν ήταν τίποτα, μερικά μέτρα λάσπης μόνο. Έχουμε κάνει πολύ χειρότερα με τον @amyroukai.
Αφού η γιαγιά είπε να πάμε για καλύτερα... :lol:
 
Top Bottom