Παρέα Κρήτης (για να μαζευόμαστε σιγά σιγά)

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Καλημέρα παίδες . Μήπως ξερει κανείς αν επιτρέπεται το κάμπινγκ στην παραλια Μαριδακι ;


Sent from katemofono 990
Σε όλης την Ελλάδα απαγορεύεται θεωρητικά το ελεύθερο κάμπιγκ. Το ερώτημα είναι αν έχεις σοβαρές πιθανότητες να βρεις τον μπελά σου ή όχι.
Όλος ο οικισμός Μαριδάκι είναι αυθαίρετος νομίζω.
Γενικότερα είναι εκεί ότι κάτσει. Λογικά, αν πας σε μία γωνία και φας και από μαγαζί της περιοχής δε θα σου πούνε τίποτα.
ΑΝ υπάρχει πρόβλημα, δοκίμασε μια βόλτα και από Άγιο Νικήτα που είναι λίγο δυτικά από εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Καλημέρα παίδες . Μήπως ξερει κανείς αν επιτρέπεται το κάμπινγκ στην παραλια Μαριδακι ;


Sent from katemofono 990
Σύμφωνα με το παρακάτω ναι, δεν έχω κατέβει ποτέ μέχρι κάτω βέβαια για να σου πω.
Και προσοχή, τις μηχανές/αυτοκίνητα σε όλα αυτά τα μέρη τα αφήνουμε ΜΑΚΡΥΑ από δέντρα αλλιώς όλες οι κατσίκες της περιοχής θα ανέβουν πάνω προσπαθώντας να φάνε φύλλα.. ;)
http://www.cretanbeaches.com/el/θαλάσσιος-τουρισμός/παραλίες-κεντρικής-κρήτης-ηράκλειο/παραλία-μαριδάκι
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Σε όλης την Ελλάδα απαγορεύεται θεωρητικά το ελεύθερο κάμπιγκ. Το ερώτημα είναι αν έχεις σοβαρές πιθανότητες να βρεις τον μπελά σου ή όχι.
Όλος ο οικισμός Μαριδάκι είναι αυθαίρετος νομίζω.
Γενικότερα είναι εκεί ότι κάτσει. Λογικά, αν πας σε μία γωνία και φας και από μαγαζί της περιοχής δε θα σου πούνε τίποτα.
ΑΝ υπάρχει πρόβλημα, δοκίμασε μια βόλτα και από Άγιο Νικήτα που είναι λίγο δυτικά από εκεί.
Βασικά λεω να πάω απόγευμα όποτε θα στήσω νύχτα και θα ξεστισω νωρίς το πρωί
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Βασικά λεω να πάω απόγευμα όποτε θα στήσω νύχτα και θα ξεστισω νωρίς το πρωί
Τότε κατασκηνωνεις παντού
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αυτην την κυριακη ετοιμαζει μια βολτα ο Συλλογος Μοτοσυκλετιστων Σκαλανιου στο νομο Ρεθυμνου γυρω στα 200 χιλιομετρα με σταση για φαγητο..η αναχωρηση απο Ηρακλειο θα ναι 9μιση....
Μεσα στη βδομαδα θα ανακοινωθει το δρομολογιο.

https://www.facebook.com/events/1723536544556945/?active_tab=posts
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ναι, το ξερω οτι το λεω τελευταια στιγμη, αλλα ψηνεται κανεις για καμια βραδυνη καταδρομικη βολτα με μπυρα η καφε?
σκεφτομαι να κατεβω μια μεχρι ματαλα... ;) αν το αποφασισει κανεις μεχρι και ενα μισαωρο απο την ωρα δημοσιευσης του ποστ θα με βρει στο τηλ (ειναι στις πληροφοριες του προφιλ μου)
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Αυτην την κυριακη ετοιμαζει μια βολτα ο Συλλογος Μοτοσυκλετιστων Σκαλανιου στο νομο Ρεθυμνου γυρω στα 200 χιλιομετρα με σταση για φαγητο..η αναχωρηση απο Ηρακλειο θα ναι 9μιση....
Μεσα στη βδομαδα θα ανακοινωθει το δρομολογιο.

https://www.facebook.com/events/1723536544556945/?active_tab=posts[/quoteΝίκο δώσε περισσότερες ίνφο για τους non FB;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ηταν να παω αλλα δεν παω τελικα γιατι μου κατσε δουλεια στο χωριο..
Το ραντεβου ειναι εβερεστ στο γιοφυρο 9:00-αναχωρηση 9:30 με ενα κυκλο προς νοτιο ρεθυμνο και επιστροφη απο ΒΟΑΚ..
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Κανα χωμάτινο ποτέ θα κανονίσουμε ; Αμα ειναι και διήμερο ακόμα καλητερα. Αν παίξει και κάμπινγκ πολυ καλύτερα. Τι λέτε ;;;


Sent from katemofono 990
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μπαλο να πατε... χαχα εχω παει με το strom δικαβαλος... οταν το ειπα σε εναν κρητικο σερβιτορο σε ενα χωριο (μυλος του κερατα λεγονταν η ταβερνα) γελαγε... μου λεει παει και καραβακι... που να το ξερω εγω ο τουριστας..
 
Reactions: yns

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μπαλο να πατε... χαχα εχω παει με το strom δικαβαλος... οταν το ειπα σε εναν κρητικο σερβιτορο σε ενα χωριο (μυλος του κερατα λεγονταν η ταβερνα) γελαγε... μου λεει παει και καραβακι... που να το ξερω εγω ο τουριστας..
Για Μπαλο με το κτμ θελουμε 3 ντεπόζιτα :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κανα χωμάτινο ποτέ θα κανονίσουμε ; Αμα ειναι και διήμερο ακόμα καλητερα. Αν παίξει και κάμπινγκ πολυ καλύτερα. Τι λέτε ;;;


Sent from katemofono 990
Μόλις έβαλα 100% ασφάλτινο αλλιώς ήμουν μέσα για οπουδήποτε...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μπαλο να πατε... χαχα εχω παει με το strom δικαβαλος... οταν το ειπα σε εναν κρητικο σερβιτορο σε ενα χωριο (μυλος του κερατα λεγονταν η ταβερνα) γελαγε... μου λεει παει και καραβακι... που να το ξερω εγω ο τουριστας..
Αυτοκινητόδρομος είναι για τον Μπάλο... Εδώ όταν λέμε "χωμάτινα" εννοούμε συνήθως πετρόδρομους, κατσικόδρομους και άλλα όμορφα! :D :D :D

Κριμα ένας -
Κι άλλος -, πάει το 990... ήρθε όμως στα μέρη σου, επομένως ξεκούνα τον τον Μίλτο να κάνει κάνα χιλιόμετρο η μικρή! ;)
 

Ngxx

La vita e bella.... Impossible is Nothing!
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
Evangelos
Μοτό
BMW R 1200 GS Adventure 2015
Το 21 κερδίζει :friend:

1) Nick_990-Ηράκλειο
2) Milvas-Άγιος Νικόλαος
3) yns-Ηράκλειο
4) jmar-Χανιά
5) Alfa7-Χανιά
6) pcoco-Χανιά
7) Hector-Ηράκλειο
8) phoenix (πασπαρτου!! λογο υποδυναμης, ο αποκατω μου λεει αστεια)
9) enkefalos-Ηρακλειο (που μαμαει τον αποπανω)
10) TAKIS04-Ηρακλειο
11) Kouvos-Ηρακλειο(Σταλιδα)
12) V_1200-Ηρακλειο
13) Kostas Hondakis-Ηρακλειο(με ασφαλτινο μεχρι να του αλλαξουμε μυαλα και να παρει σωστο μηχανακι :p:p)
14) dimitrisv-Ηρακλειο
15)slane-Ηρακλειο
16)saitman-Ηρακλειο
17)Miouos- Αγιος Νικολαος
18) Squad-Ιεραπετρα
19)Gelasios Ηράκλειο
20)dimigs Χανιά
21)......
Νικόλα εγώ είμαι το 21??????? :thinking:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Νικόλα εγώ είμαι το 21??????? :thinking:
Nαι ρε φιλε, περιμενω να λασκαρεις και να παρεις κανενα τηλεφωνο να βολταρουμε να δεις και το παλιο μωρο σου το οποιο πρεπει να βγαλεις απο τη φωτο προφιλ :p
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Νίκο και Χάρη πιστεύω να περάσατε τόσο καλά όσο και εγώ στην καταδρομική βόλτα,χόρτασα οδήγηση και ας θέλω λάστιχο πίσω τώρα:D:roflmao:,ωραίο παρεάκι,και την άλλη με το καλό και όσοι πιστοί προσέλθετε:friendship:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Που πήγατε ; Γιατι δεν είπατε τιποτα;


Sent from katemofono 990
Καλημέρα ;)
Ήταν της τελευταίας στιγμής και το κανονίσαμε απο το τηλέφωνο με το μιλτο και το Βαγγέλη.. Ήταν ασφάλτινου χαρακτήρα καθαρά γιατί ακολούθησε και ένα gsx1400 και 3 κτμ ;)
Προσωπικά σκέφτηκα να μπω να το ποστάρω αλλα το θεώρησα λίγο κοροϊδία να γράψω στις 4 ηωρα που το κανονίσαμε ραντεβού στις 5 στο μοχο.. Στείλε μου με πμ το τηλ σου να σε πάρω στην επόμενη εννοείται!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom