Περί παλιανθρωπιάς ο λόγος

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ο τίτλος είναι γενικός γιατί οι βλαμμένοι μπορεί να διαβάσουν και να πάρουν ιδέες

Η τακτική να δένουν συρματόσχοινα από δέντρο σε δέντρο για ν αποθαρρύνουν τους εντουράδες στην Ιταλία δεν είναι καινούρια.
Πολύς κόσμος έχει χτυπήσει κάπως έτσι
Παρά τις εκκλήσεις να σταματήσει το αστείο staRX:tous
Προχτές έγινε τελικά αυτό που όλοι περίμεναν
Ο Νταμιάνο Μπούφο 25 ετών στην περιοχή του Τέραμο πέθανε ακαριαία (δολοφονήθηκε)
όταν η μοτοσυκλέτα του ανατράπηκε μετά από σύγκρουση σε ατσάλινη αλυσίδα που είχε δεθεί σε 2 δέντρα
Τοπικός ρέισερ, χρυσή καρδιά είπε ο δήμαρχος......
Και τι να σχολιάσεις?
Σταματήστε τη γη να κατέβω?
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Ο τίτλος είναι γενικός γιατί οι βλαμμένοι μπορεί να διαβάσουν και να πάρουν ιδέες

Η τακτική να δένουν συρματόσχοινα από δέντρο σε δέντρο για ν αποθαρρύνουν τους εντουράδες στην Ιταλία δεν είναι καινούρια.
Πολύς κόσμος έχει χτυπήσει κάπως έτσι
Παρά τις εκκλήσεις να σταματήσει το αστείο staRX:tous
Προχτές έγινε τελικά αυτό που όλοι περίμεναν
Ο Νταμιάνο Μπούφο 25 ετών στην περιοχή του Τέραμο πέθανε ακαριαία (δολοφονήθηκε)
όταν η μοτοσυκλέτα του ανατράπηκε μετά από σύγκρουση σε ατσάλινη αλυσίδα που είχε δεθεί σε 2 δέντρα
Τοπικός ρέισερ, χρυσή καρδιά είπε ο δήμαρχος......
Και τη να σχολιάσεις?
Σταματήστε τη γη να κατέβω?
Να διορθώσω τον τίτλο, Περί Απανθρωπιάς ήταν καλύτερο να έγραφε.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν σπάει ο διάολος το ποδάρι του, και να βρουν οι αρχές τίποτα δακτυλικά επάνω στην αλυσίδα;;;;;;; :mad:
Και ας μην τον/τους ταυτοποιήσουν αμέσως! Κάποια στιγμή...... θα συμβεί, και τότε μαύρο φίδι που τους έφαγε...... :mad:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τί ειδική κατηγορία σκουπίδι πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο??

Εύχομαι να τον βρούνε και να γίνει παράδειγμα να σαπίσει στη φυλακή, σκότωσε ένα νέο άνθρωπο χωρίς κανένα λόγο.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L


Κρίμα πάντως, οι άνθρωποι δυστυχώς χάνουν ολοένα και περισσότερο την ενσυνείδηση και την ανθρωπιά τους, κάτι που οδηγεί μόνο σε περισσότερη βία.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κρίμα στον άνθρωπο...
Για τους δολοφόνους τι να πεις...

Δεν θα ξεχάσω μια φορά πριν από αρκετά χρόνια (20+) όταν άρχισα να ασχολούμαι με το χώμα έχοντας τότε ένα XR-400 μπήκα σε ένα κομμάτι δάσους δίπλα στον κεντρικό δρόμο και όπως πήγαινα στο σκοτεινό απο την πυκνή βλάστηση δάσος κάτι μου έπιασε το κράνος και γύρισε το κεφάλι μου τέρμα πίσω ένα κλικ πριν την ζημιά...
Βλακωδώς προσπαθούσα ταυτόχρονα να μην αφήσω το μηχανάκι να πέσει έχοντας σχεδόν φτάσει το κεφάλι μου στο ύψος του πίσω φτερού...
Τι διάολο ήταν αυτό λοιπόν...?
Ήταν ένα ατσάλινο χοντρό σύρμα από τις παλιές τηλεφωνικές γραμμές του ΟΤΕ οι οποίες περνούσαν από εκείνο το σημείο και φυσικά αφού είχαν εγκαταληφθεί δεν τις είχε ελέγξει κανείς με αποτέλεσμα τα σύρματα να κρεμάσουν και να προκαλέσουν το παραπάνω συμβάν όταν πιάστηκε στο γείσο του κράνους...
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πάντως καθημερινά βλέπω πως ο κόσμος μετά τον κορονοιό γεμίζει μίσος και οργή προς τον οποιοδήποτε.
Μερικές φορές αντιλαμβάνομαι να μου συμβαίνει κι εμένα αυτό και προσπαθώ να το κατευνάσω...
Άλλοι πάλι δεν μπορούν και πιάνονται στα χέρια, με ξύλα, με μαχαίρια, με όπλα και πάει λέγοντας...
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Έχει βρεθεί σύρμα και στον Υμηττό, μάλιστα 2 φορές σε μονοπάτι ποδηλατικό.
Προσοχή γιατί οι ΣΚ@ΤΟψυχοι είναι πολλοί και θέλουν τα ανάλογα μέτρα, εάν πιαστούν επί το έργο!
Και δεν είναι η μόνη περίπτωση! -> εδω
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
και λες...
Είμαι μεγάλος, έχω λογική και πρέπει να προσέχω, να παίρνω μέτρα, για την ασφάλεια μου
Στο κάτω κάτω κι άλλοι άνθρωποι συμβιώνουν μαζί μου με διάφορες σχέσεις (επαγγελματικές οικογενειακές φιλικές κ.α)
και έχουν με κάποιο τρόπο την ανάγκη μου.

Μετά βλέπεις αυτό...
Πως μπορείς να το προβλέψεις αυτό?
Που να σου πάει το μυαλό σε κάτι τέτοιο???

Και δεν είναι ο φόβος !
Μια μέρα το ξέρω πως θα έρθει η ώρα μου

Είναι η απορία, η απογοήτευση και η συνειδητοποίηση της αποτυχίας !
Μικροί ονειρευόμασταν ένα καλλίτερο κόσμο, πιο... ροκ ρε αδερφέ!
Μεγάλοι όπως παραδίδουμε στα παιδιά μας κάτι πολύ χειρότερο απ αυτό που παραλάβαμε.
Πως μπορεί κάποιος να σκεφτεί και να κάνει κάτι τέτοιο?
Άγνωστο!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πάντα υπήρχαν βλαμμένοι, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει ξεφύγει το πράγμα.

Μόλις χθες το απόγευμα γυρνώντας από Μονεμβασια, με το strom, πέφτουμε σε τρελή κινηση.

Εντελώς ακίνητη η εθνική σε πολλά σημεία.
Πιάνω δεξιά πάνω στην γραμμή της Λέα, μπροστά μου άλλες δύο μοτοσυκλέτες.

Ξαφνικά βλέπω τον μαλ@κα της ημέρας να βουτάει στην ΛΈΑ για να κόψει την σειρά των μοτοσυκλετών που περνάγαμε από δεξιά ακουμπωντας κυριολεκτικά την μότο στα δεξιά του που ευτυχώς ο οδηγός κράτησε την ψυχραιμία του και απέφυγε τα χειρότερα.
Σταματήσαμε τέσσερις μότο και ένα αυτοκίνητο μπροστά του και στο πλάι μπλοκαροντας τον και ζητώντας του εξηγήσεις, για την ξεκάθαρα εσκεμμένη του ενέργεια.
Ο ηλικιωμένος αρχιμαλακας που ελπίζω ότι θα ψοφήσει σύντομα να ξεβρωμιζει κι ο τόπος, ζητούσε και τα ρέστα λέγοντας ας μην περνάγατε από δεξιά.

Μία βίδα που είχα στο τανκ μπαγκ του την σφηνωσα στο πίσω λάστιχο φεύγοντας.
Ελπίζω να μπήκε βαθιά μόλις ξεκίνησε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Έχω σοκαριστεί πραγματικά πολύ .... Πόσο αργεί να έρθει και στην Ελλάδα αυτή η τρέλα;;;;

xrv_world_explorer
 

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Τούς φαντάζομαι με τα χολεριασμενα μάτια τους να διαβάζουν την , είδηση, και να γελάνε, Άθλιοι
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
και λες...
Είμαι μεγάλος, έχω λογική και πρέπει να προσέχω, να παίρνω μέτρα, για την ασφάλεια μου
Μία βίδα που είχα στο τανκ μπαγκ του την σφηνωσα στο πίσω λάστιχο φεύγοντας.
Ελπίζω να μπήκε βαθιά μόλις ξεκίνησε.
Πόσο αντίθετοι κόσμοι ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πόσο αντίθετοι κόσμοι ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ότι δίνεις παίρνεις.
Τα γαϊδούρια καταλαβαίνουν μόνο από μεγαλύτερα γαϊδούρια, και πονάνε μόνο στην τσέπη.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Παλιανθρωποα ειναι αν σου ξεφουσκωσει το λαστιχο.Εδω μιλαμε για εγκληματικη πραξη.

Προσφατα ειχαμε και στην Ελλαδα τετοιες περιπτωσεις,ευτυχως οχι με τοσο τραγικη καταληξη.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πάντως καθημερινά βλέπω πως ο κόσμος μετά τον κορονοιό γεμίζει μίσος και οργή προς τον οποιοδήποτε.
Μερικές φορές αντιλαμβάνομαι να μου συμβαίνει κι εμένα αυτό και προσπαθώ να το κατευνάσω...
Άλλοι πάλι δεν μπορούν και πιάνονται στα χέρια, με ξύλα, με μαχαίρια, με όπλα και πάει λέγοντας...
Ισχύει,
άπαντες σε άμεση ετοιμότητα για καυγά, ειδικά στο δρόμο η επιθετικότητα χτυπάει "κόκκινο".
/// Β
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Προσφατα ειχαμε και στην Ελλαδα τετοιες περιπτωσεις,ευτυχως οχι με τοσο τραγικη καταληξη.

κι εκεί αυτό λέγανε αλλά ήταν θέμα χρόνου !
 
Top Bottom