Περιοδικό "Σχεδία".Σαν να λέμε Αξιοπρέπεια..

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Γενικά "ΔΕΝ το έχω" με τις περισσότερες Μ.Κ.Ο. μιας και ξέρω πολλά λόγω ιδιότητας.

Με την "Διογένης" έκανα βήμα πίσω λόγω του "απτού αποτελέσματος".

Η συγκεκριμένη μέσω της έκδοσης του περιοδικού "Σχεδία" βοηθάει άστεγους,ανέργους κλπ ευπαθείς ομάδες να σταθούν με αξιοπρέπεια όρθιοι.

Τους/Τις έχετε δει σε σταθμούς μετρό ή άλλα σημεία.Συνάνθρωποί μας με κόκκινα γιλέκα,τα στοιχεία τους επάνω και κάποια περιοδικά στα χέρια τους.
ΔΕΝ επαιτούν... ΔΕΝ είναι κάποιας παραθρησκευτικής ομάδας/οργάνωσης.

Απο την πώληση του περιοδικού(4€) βγαίνει μερίδιο για εκείνους ώστε να μπορέσουν να σταθούν όρθιοι.

Η προσπάθεια έχει ξεκινήσει από το 2013-14 και συνεχίζεται με επιτυχία.

Σας παραθέτω ένα κείμενο-αφιέρωμα του 17' ΕΔΩ .Τότε το περιοδικό είχε 3€.

Δεν έχω ψάξει παραπάνω.Δεν γνωρίζω αν κάποιοι άλλοι βγάζουν από την προσπάθεια.Οσες φορές έχω μιλήσει/ανταποκριθεί στο συγκεκριμένο "κάλεσμα" είδα χαμόγελα που ΔΕΝ πληρώνονται..
(Το γεροντάκι χθες στον σταθμό Συγγρού-Φιξ ήταν πολύ ταλαιπωρημένο.)


Αυτή την πληροφορία ήθελα να παραθέσω.
Ότι σας λέει η συνείδησή σας..



Υ.Γ.Δεν είδα να έχει ανέβει κάτι επ'αυτού.Αν υπάρχει θέμα,συγνώμη,ας συγχωνευτεί..
 
Τελευταία επεξεργασία:

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Στην εταιρία που δουλεύω έρχεται πωλητής περιοδικού Σχεδίας 1 φορά το μήνα για 4 ώρες στο χώρο του εστιατορίου του προσωπικού, και έτσι προσπαθώ να παίρνω το περιοδικό κάθε μήνα.

Εκτός του κοινωνικού έργου που συντελείται με την αγορά του περιοδικού, το περιεχόμενο του περιοδικού είναι πολύ αξιόλογο, με ενημερωτικά και ψυχαγωγικά άρθρα και από μόνο του αυτό αξίζει τα €4 αντίτιμο.

Αν θυμάμαι καλά τα €2 από κάθε τεύχος που πωλείται πηγαίνουν στον πωλητή που ήταν/είναι άστεγος.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Αστεγος ή άνεργος δεν έχει σημασία.
Το περιοδικό είναι αξιολογότατο και ο σκοπός ιερός !
Εύγε Μήτσο που το ανέδειξες! :friendship:
 
Top Bottom