Πηγές Κρύας 1/4/2018

bocaros

Μέλος
Όνομα
george
Μοτό
Benelli trk 502
Κυριακή λοιπόν 1 του Απρίλη και όχι του Μαη που έλεγε ο Βασίλης βολτίτσα σε ένα μέρος που αν και πολύ κοντα δεν έχω πάει ποτέ εκτο΄ς απο το κέντρο της πόλης ή περαστικός.

Καφεδάκι σίγουρο και ίσως τσιμπήσουμε και κάτι αφού θα είμαστε στο παράδεισο του ψητού.

Ραντεβού στο γνωστό περίπτερο κατά τις 9.00 αναχώρηση 9.30 εκτός απροόπτων (κάποιος που τον πήρε ο ύπνος αλλά ειδοποίησε ότι έρχετε) .

χάρτης παρακάτω.

https://goo.gl/maps/A7nsJAT79Wv
 

andreas.kris

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
R 1200 GS ADVENTURE
Ωραια ιδεα! Και η κρυα ειναι πολυ ωραια! Φανταζομαι απο ασφαλτο ε?

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Κυριακή λοιπόν 1 του Απρίλη και όχι του Μαη που έλεγε ο Βασίλης βολτίτσα σε ένα μέρος που αν και πολύ κοντα δεν έχω πάει ποτέ εκτο΄ς απο το κέντρο της πόλης ή περαστικός.

Καφεδάκι σίγουρο και ίσως τσιμπήσουμε και κάτι αφού θα είμαστε στο παράδεισο του ψητού.

Ραντεβού στο γνωστό περίπτερο κατά τις 9.00 αναχώρηση 9.30 εκτός απροόπτων (κάποιος που τον πήρε ο ύπνος αλλά ειδοποίησε ότι έρχετε) .

χάρτης παρακάτω.

https://goo.gl/maps/A7nsJAT79Wv


Ωραία ιδέα Γιώργο :friendship: Άν έχω συνέλθει από μία ίωση που με ταλαιπωρεί, θα έρθω σούμπιτος.

Για καφέ στη Κρύα, θα πρότεινα το καφέ "Ερκύνα" στην αρχή του πεζόδρομου, μιάς που ο ιδιοκτήτης (Σωτήρης) είναι θκός μας, χωμάτινος, λασπερός και πολύ καλό παιδί (όπως και όλη η οικογένεια).

Είναι αλήθεια ότι ο καφές στο "Ξενία" πιό πάνω, είναι πιό γραφικός, μιάς που τον πίνεις κάτω από τα πλατάνια, αλλά η συμπεριφορά του ιδιοκτήτη του είναι απαράδεκτη, μιάς που πρίν από 2 χρόνια, πήγα με τη μικρή σκυλίτσα μου αγκαλιά να πιώ καφέ σε εξωτερικό χώρο και έδωσε εντολή στα γκαρσόνια να μην με σερβίρουν και να μου ζητήσουν να αποχωρήσω :mad: Ναί, θα το ήθελε :cool:!Τον "ήπιε" πανηγυρικά κατόπιν, αλλά η συμπεριφορά του απέναντι σε όσους πάνε με το ζωάκι/φιλαράκι τους να πιούνε καφέ, συνεχίζει να είναι η ίδια.
 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Ωραια ιδεα! Και η κρυα ειναι πολυ ωραια! Φανταζομαι απο ασφαλτο ε?

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ίδιο θα ρώταγα κι εγώ.
Εκτός απροόπτου (με την κ...δουλειά που μπλέξαμε), θα ήθελα να σας κάνω παρέα.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Να περάσετε ωραία !
 

Borr

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Benelli TRK 502, 2018
Αυτά είναι....!!!! Οκτώ και μιση, στο περιφτερο για πρωινό καφε. Μη χαλάσει το εθιμο. Με το καλό, να τα καταφέρετε κι οσοι κανετε κέφι τη συγκεκριμένη βολτα.
 

Borr

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Benelli TRK 502, 2018
Ωραία ιδέα Γιώργο :friendship: Άν έχω συνέλθει από μία ίωση που με ταλαιπωρεί, θα έρθω σούμπιτος.

Για καφέ στη Κρύα, θα πρότεινα το καφέ "Ερκύνα" στην αρχή του πεζόδρομου, μιάς που ο ιδιοκτήτης (Σωτήρης) είναι θκός μας, χωμάτινος, λασπερός και πολύ καλό παιδί (όπως και όλη η οικογένεια).

Είναι αλήθεια ότι ο καφές στο "Ξενία" πιό πάνω, είναι πιό γραφικός, μιάς που τον πίνεις κάτω από τα πλατάνια, αλλά η συμπεριφορά του ιδιοκτήτη του είναι απαράδεκτη, μιάς που πρίν από 2 χρόνια, πήγα με τη μικρή σκυλίτσα μου αγκαλιά να πιώ καφέ σε εξωτερικό χώρο και έδωσε εντολή στα γκαρσόνια να μην με σερβίρουν και να μου ζητήσουν να αποχωρήσω :mad: Ναί, θα το ήθελε :cool:!Τον "ήπιε" πανηγυρικά κατόπιν, αλλά η συμπεριφορά του απέναντι σε όσους πάνε με το ζωάκι/φιλαράκι τους να πιούνε καφέ, συνεχίζει να είναι η ίδια.
Δε πα να ναι και το πιο όμορφο καφε του πλανήτη. Από τη στιγμη που φέρθηκε έτσι, συμφωνω απόλυτα. Η συμπεριφορά κανει την διαφορά.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Προτείνω να μην πάτε όλο από παλιά Εθνική. Στις Ερυθρές να στρίψετε προς Πλαταιές, Καπαρέλι, Λεύκτρα, Θεσπιές που λόγω άνοιξης θα είναι πολύ ομορφότερη σαν διαδρομή.
Πρώτη φορά με είχε πάει σε βόλτα ο Παναγιώτης και από τότε σε κάθε ευκαιρία πάω από εκεί ακόμα και με το αμάξι.
Thanks EversKing και περαστικά. :friendship:
 

bocaros

Μέλος
Όνομα
george
Μοτό
Benelli trk 502
μόνοι σίγουροι εγώ και ο borr ο Πάνος αν γίνει καλά και ίσως κανα δυο άλλοι .

Για να σας δω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μια χαρα και το 100% ασφαλτινο κλιμακιο ;)
3η βολτα μεσα στο ιδιο ΣΚ απο το φορουμ!!!
Καλη βόλτα και σ εσας!!!:yew::biker:
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Προτείνω να μην πάτε όλο από παλιά Εθνική. Στις Ερυθρές να στρίψετε προς Πλαταιές, Καπαρέλι, Λεύκτρα, Θεσπιές που λόγω άνοιξης θα είναι πολύ ομορφότερη σαν διαδρομή.
Πρώτη φορά με είχε πάει σε βόλτα ο Παναγιώτης και από τότε σε κάθε ευκαιρία πάω από εκεί ακόμα και με το αμάξι.
Thanks EversKing και περαστικά. :friendship:
Γειά σου ρε Κωστα! Μας έλειψες φίλε! Ακομη θυμάμαι εκείνο το ωραίο μας κατεβασμα από Φενεο προς Κιατο :friendship:
Για την βολτα, είμαι μέσα :)
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Καλά να περάσετε σύντροχοι.
Μπορεί να μας δείτε κάπου κείθε πάνω είτε στην μετάβαση για πολύ ψηλότερα είτε στην επιστροφή αργάμιση.:biker2:
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Καλά να περάσετε σύντροχοι.
Μπορεί να μας δείτε κάπου κείθε πάνω είτε στην μετάβαση για πολύ ψηλότερα είτε στην επιστροφή αργάμιση.:biker2:
Για που είσαστε Σάββα? :)
 
Top Bottom