Πισω λαστιχο Enduro

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλησπερα, σε ktm 125 exc, δεν εχει μεινει πισω λαστιχο και ειμαι σε αναζητη καινουργιου... Καθαρα χρηση enduro, χρηση σε ασφαλτο ελαχιστη ( ισα ισα να φτασω βουνο 2-3 km ). Κοιταγα το mc360 της metzeler το Mid/soft.. Επισης και το tracker για φθηνη λυση.. Τι γνωμη εχετε? Να πω επισης πως ειμαι αρχαριος στο χωμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ένα απο αυτά τα δύο αν βάλεις θα είσαι μια χαρά. Το mid-soft το 360 αν πηγαίνεις πολύ σε κοτρώνια θα στο χαλάσει γρήγορα πήγαινε σε mid-Hard
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα συνιστούσα το Tracker ως φθηνό αλλά όχι φθηνιάρικο και με καλή συμπεριφορά.
Θα σε βοηθήσει να εξοικειωθείς στα χώματα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θα συνιστούσα το Tracker ως φθηνό αλλά όχι φθηνιάρικο και με καλή συμπεριφορά.
Θα σε βοηθήσει να εξοικειωθείς στα χώματα.
Στη πορεία που χάραξε το AC10! Παράξενο πάντως για την Michelin που πάντα σε αυτή τη κατηγορία είχε ένα απο τα φτηνότερα λάστιχα έστω προπόνησης-βόλτας.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κανονικά για να δουλέψει σωστά το μηχανάκι θέλει fim λάστιχο αλλά είναι ακριβά και δεν έχουν διάρκεια ζωής. Οπότε βάλε ότι σου γράφουν τα παιδιά πιο πάνω και όταν θα φτάσεις σε ένα καλό επίπεδο και αρχίσεις να πιέζεις τότε δοκίμασε fim.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Άρα πάω για το tracker... Μπορώ να βάλω μόνο το πίσω έτσι? Δεν υπάρχει θέμα.. το μπροστά έχει ψωμί ακομα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Άρα πάω για το tracker... Μπορώ να βάλω μόνο το πίσω έτσι? Δεν υπάρχει θέμα.. το μπροστά έχει ψωμί ακομα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κανένα πρόβλημα.

(Όταν αλλάξεις το μπροστινό λάστιχο, να βάλεις fim για να σου δουλεύει καλύτερα η ανάρτηση και να διαβάζει πιο καλά το μπροστινό.)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κανένα πρόβλημα.

(Όταν αλλάξεις το μπροστινό λάστιχο, να βάλεις fim για να σου δουλεύει καλύτερα η ανάρτηση και να διαβάζει πιο καλά το μπροστινό.)
Κώστα τα FIM δουλεύουν καλύτερα και σε ξηρό - πετρώδες τεραιν...?
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Καλησπέρα στο xchallenge φοράω ένα ζευγάρι (90/90/21-140/80/18)pirelli mt 21 rally cross με 2000χλμ πάνω. Επειδή πάω και άσφαλτο περιστασιακά (και εν όψει trophy θα πάω και θα έρθω οδικώς) έχετε να μου προτείνετε κάποιον συνδυασμό που ίσως να αποδίδει καλύτερα?
 
Top Bottom