Πληροφορίες για Κυθηρα και για την διαδρομη ΜΑΝΗ-ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Καλυτερα Γιωργο,τον χειμωνα ελπιζω να ναι τοσο γερο ωστε να παταω και χωμα:hungry: για ασφαλτο ηδη κυκλοφορω:D
Με το καλό και στο χώμα Πάνο:drt:. Δεν ξέρω τι έχεις αλλά από καρδιάς περαστικά! !!
 

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Απο άποψη φύσης κ εικόνων εχε το νου σου αν σε παίρνει για λιμνη Λάδωνα ,λιμνη δοξης,κατα εμέ μην χάσεις μια βουτιά στους καταρράκτες της Νεδας,απο Μονεμβασιά Ελαφόνησο για κ πρως τα μερη που σου γράφω κ μετα Καλάβρυτα,πολυ ωραια διαδρομή ειναι να περάσετε απο Ταΰγετο κ να φτάσετε Καλαμάτα.
Δεν ξερω αν βοήθησα καπου,υπάρχουν πολλά σου λέω κάποια στάνταρ.
Υπαρχουν κ πιο γνώστες απο τα μερη αυτα που ίσως βοηθήσουν.
Καλο ταξιδι να έχετε φίλος ;) :)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλος σ'ευχαριστώ καλά ταξίδια και σε σένα:mps2::like:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Με το καλό και στο χώμα Πάνο:drt:. Δεν ξέρω τι έχεις αλλά από καρδιάς περαστικά! !!
http://www.advride.gr/threads/Χωματοπροπονησεις-Αττικης.5458/page-22
διαβασε απο το ποστ 429 και μετα και θα καταλαβεις....

ο πανος επεσε σταματημενος και διελυσε τον αστραγαλο φορωντας εντουρομποτα !!!:sk::tzt:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κάπου (νομίζω στο "Χωρίς Μοτο") έχει βάλει ο Μάρκας μια εκδρομή του στα Κύθηρα. Ελπίζω να υπάρχουν ακόμα οι φωτογραφίες καθώς ήταν από fb.

Σεντ φρομ Ténéré φον
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Κάπου (νομίζω στο "Χωρίς Μοτο") έχει βάλει ο Μάρκας μια εκδρομή του στα Κύθηρα. Ελπίζω να υπάρχουν ακόμα οι φωτογραφίες καθώς ήταν από fb.

Σεντ φρομ Ténéré φον
Σε ευχαριστώ Γιάννη, πολύ καλό. Οι πληροφορίες και η ξενάγηση του Markas super! !!!:friendship:Τις φωτογραφίες τις εμφανίζει κανονικά. :):);)
 
Reactions: yns

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Για Κύθηρα και γι;α 4 μέρες που θες, θα σου πρώτεινω έτσι πιο μαζεμένα, τα εξής:

-Διαμονή αν δεν εχεις κλείσει κάτι, μείνε στο Λιβάδι που είναι σχεδόν στα νότια του νησιού, πρίν το καψάλι και τη "χώρα" του νησιού.
Στο λεω και γιατι είναι ομορφος τόπος, αλλα ειναι και σε στρατιγηκό σημείο ολων των εξορμήσεων, για να δεί κάποιος το νησί.

- Σπήλαιο Αγ. Σοφίας και μετα πίσω στο χωριό Μηλοπόταμος,
Πεζοπορεία κανα μισάωρο βαρια σε μονοπάτι για να δεις και να κάνεις μπανιο στους καταρακτες ή και "κολυμπηθρες" νομίζω τις λένε (προεραιτικό αν είσαι και λίγο του βάδιν) και μετά για φαγητό εκει στο χωριό.

Στην παραλία που είναι στη συνέχεια του δρόμο αξίζει την βόλτα, αλλα εχε κατα νου οτι η παραλία εχει σφήγκες δεν τσιμπάνε βεβαια, αλλα είναι απάλευτο. Η διαδρομή ως εκει δεν ειναι μακριά αλλα ειναι όμορφη..

- Παραλίες :Αβλέμονας, Χαλκός, Καλαδί και ολες οι υπόλοιπες φυσικά, ειναι πανέμορφες και τις προτείνω για τις μέρες σου.

- Επίσης αξίζει μια μινι κρουαζιέρα γυρω απο την "χυτρα". Παίρνεις το καραβακι που ειναι κάτω στο καψάλι. Χαλάρωση ξενάγηση και μπανάκι.

- Βράδυ για εξόδους, στο κεφαλοχώρι Ποταμός εχει τον περισσότερο κοσμο και μετά στο Καψάλι.Τα άλλα ολα κοιμούνται το βράδυ..

-Το βόρειο κομμάτι του νησιού, απο Ποταμό δλδ και πάνω μέχρι Αγ Πελαγία, εχει πολύ ωραία διαδρομή, αλλά δεν αξίζει να ξοδέψεις χρόνο πέραν αυτού.


Ειχα πάει για 7 μέρες το 2014 και ειναι το μόνο νησί που σίγουρα εχουμε πει οτι θα ξαναπάμε. Εχει μια ατμόσφαιρα μονοδική.

Αυτά απο εμένα και καλές διακοπές να εχεις φίλε μου..:friendship::l2:
 

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Για Κύθηρα και γι;α 4 μέρες που θες, θα σου πρώτεινω έτσι πιο μαζεμένα, τα εξής:

-Διαμονή αν δεν εχεις κλείσει κάτι, μείνε στο Λιβάδι που είναι σχεδόν στα νότια του νησιού, πρίν το καψάλι και τη "χώρα" του νησιού.
Στο λεω και γιατι είναι ομορφος τόπος, αλλα ειναι και σε στρατιγηκό σημείο ολων των εξορμήσεων, για να δεί κάποιος το νησί.

- Σπήλαιο Αγ. Σοφίας και μετα πίσω στο χωριό Μηλοπόταμος,
Πεζοπορεία κανα μισάωρο βαρια σε μονοπάτι για να δεις και να κάνεις μπανιο στους καταρακτες ή και "κολυμπηθρες" νομίζω τις λένε (προεραιτικό αν είσαι και λίγο του βάδιν) και μετά για φαγητό εκει στο χωριό.

Στην παραλία που είναι στη συνέχεια του δρόμο αξίζει την βόλτα, αλλα εχε κατα νου οτι η παραλία εχει σφήγκες δεν τσιμπάνε βεβαια, αλλα είναι απάλευτο. Η διαδρομή ως εκει δεν ειναι μακριά αλλα ειναι όμορφη..

- Παραλίες :Αβλέμονας, Χαλκός, Καλαδί και ολες οι υπόλοιπες φυσικά, ειναι πανέμορφες και τις προτείνω για τις μέρες σου.

- Επίσης αξίζει μια μινι κρουαζιέρα γυρω απο την "χυτρα". Παίρνεις το καραβακι που ειναι κάτω στο καψάλι. Χαλάρωση ξενάγηση και μπανάκι.

- Βράδυ για εξόδους, στο κεφαλοχώρι Ποταμός εχει τον περισσότερο κοσμο και μετά στο Καψάλι.Τα άλλα ολα κοιμούνται το βράδυ..

-Το βόρειο κομμάτι του νησιού, απο Ποταμό δλδ και πάνω μέχρι Αγ Πελαγία, εχει πολύ ωραία διαδρομή, αλλά δεν αξίζει να ξοδέψεις χρόνο πέραν αυτού.


Ειχα πάει για 7 μέρες το 2014 και ειναι το μόνο νησί που σίγουρα εχουμε πει οτι θα ξαναπάμε. Εχει μια ατμόσφαιρα μονοδική.

Αυτά απο εμένα και καλές διακοπές να εχεις φίλε μου..:friendship::l2:
Φίλε Χρήστο σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχω κλείσει Αβλέμονα ,θεωρώ ότι οι αποστάσεις είναι μικρές και δεν θα χώ πρόβλημα αν και μακριά απ το κέντρο του νησιού. Να 'σαι καλά και καλά χιλιόμετρα ......:l2::friendship:
 

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Για Κύθηρα και γι;α 4 μέρες που θες, θα σου πρώτεινω έτσι πιο μαζεμένα, τα εξής:

-Διαμονή αν δεν εχεις κλείσει κάτι, μείνε στο Λιβάδι που είναι σχεδόν στα νότια του νησιού, πρίν το καψάλι και τη "χώρα" του νησιού.
Στο λεω και γιατι είναι ομορφος τόπος, αλλα ειναι και σε στρατιγηκό σημείο ολων των εξορμήσεων, για να δεί κάποιος το νησί.

- Σπήλαιο Αγ. Σοφίας και μετα πίσω στο χωριό Μηλοπόταμος,
Πεζοπορεία κανα μισάωρο βαρια σε μονοπάτι για να δεις και να κάνεις μπανιο στους καταρακτες ή και "κολυμπηθρες" νομίζω τις λένε (προεραιτικό αν είσαι και λίγο του βάδιν) και μετά για φαγητό εκει στο χωριό.

Στην παραλία που είναι στη συνέχεια του δρόμο αξίζει την βόλτα, αλλα εχε κατα νου οτι η παραλία εχει σφήγκες δεν τσιμπάνε βεβαια, αλλα είναι απάλευτο. Η διαδρομή ως εκει δεν ειναι μακριά αλλα ειναι όμορφη..

- Παραλίες :Αβλέμονας, Χαλκός, Καλαδί και ολες οι υπόλοιπες φυσικά, ειναι πανέμορφες και τις προτείνω για τις μέρες σου.

- Επίσης αξίζει μια μινι κρουαζιέρα γυρω απο την "χυτρα". Παίρνεις το καραβακι που ειναι κάτω στο καψάλι. Χαλάρωση ξενάγηση και μπανάκι.

- Βράδυ για εξόδους, στο κεφαλοχώρι Ποταμός εχει τον περισσότερο κοσμο και μετά στο Καψάλι.Τα άλλα ολα κοιμούνται το βράδυ..

-Το βόρειο κομμάτι του νησιού, απο Ποταμό δλδ και πάνω μέχρι Αγ Πελαγία, εχει πολύ ωραία διαδρομή, αλλά δεν αξίζει να ξοδέψεις χρόνο πέραν αυτού.


Ειχα πάει για 7 μέρες το 2014 και ειναι το μόνο νησί που σίγουρα εχουμε πει οτι θα ξαναπάμε. Εχει μια ατμόσφαιρα μονοδική.

Αυτά απο εμένα και καλές διακοπές να εχεις φίλε μου..:friendship::l2:
Κάποιο ROCK μπαράκι Χρηστάρα έχουμε? ????:plqtr::crs:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Είχα ζητήσει το 2012 πληροφορίες σε ένα παλιό φόρουμ και βρήκα ένα αρχείο αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου. Μιλάμε για 5 χρόνια πριν, επομένως παραθέτω το κείμενο με πάσα επιφύλαξη:

Live from Kythira (συμπληρωματικά στους φίλους που έγραψαν παραπάνω):
Το Δημοτικό camping στο Καψάλι είναι μέσα στα πεύκα, αλλά δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν ...
Ίσως να μπορείτε να στήσετε σκηνές στην παραλία μεταξύ Παλιόπολης και Κομπονάδας, κοντά στην ταβέρνα Σκανδεια, ωραία θάλασσα, μεταξύ χωριού Αβλεμονα και παραλίας Καλαδι, αμφότερα must see ..
Στα βόρεια του νησιού παίζει ελεύθερο camping κοντά στην Κακιά Λαγκαδα όπου και ωραία οργανωμένη παραλία με beach bar etc και ανατολικοτερα το Διακοφτι, αν και λιμάνι, απίστευτη αμμουδερη θάλασσα, η χαρά του παιδιού και φαγητό (ιδίως κακαβια) στον Μανώλη. Πάνω απο το Διακοφτι στην κορυφή του βουνού ο Αη Γιώργης του Βουνού με απίστευτη θεα.
Ελεύθερο camping παίζει και στην Φυρη Άμμο (Καλαμου), η αγαπημένη μου, αλλα την "πιάνει" ο ΒΑ αέρας, όπως όλες τις ανατολικές παραλίες πλην Χαλκού. Όταν είσαι κοντα τον Καλαμο πας για φαγητο στην Φιλιω! Τέλος!
Στη Χώρα σουβλάκια και μπιφτεκια στον Ζορμπα και ποτάκι στο Mercatto, και στον Κουκο κατηφοριζοντας προς Καψαλι, αφού επισκεφθείτε το Κάστρο, όπου και παντρεύτηκα την Τσιριγωτισσα γυναικουλα μου
Στο Καψαλι μπάνιο άνετα όταν φυσάει Βοριας και φαγητό στο Υδραγωγειο, στην Χυτρα, και ψάρια στον Μαγο. Πρωινά και κρέπες κλπ στο Λεμονι και στη Βανιλια. Παίζει πολυ ωραία παραλία απέναντι (με θαλασσιο ποδήλατο, αλλα και μονοπάτι απο το δρόμο) ονόματι Σπαραγαριο. Απο Καψαλι οπωσδήποτε να πάτε στο νησάκι βράχο Χυτρα με το Glass Bottom του Σπύρου!
Άλλη πολυ ωραία παραλία (νότια) με beach barακι στο Μελιδονι, απ' όπου μπορείτε να πάτε και στα Μοναστήρια της Παναγίας της Μυρτιδιωτισσας και της Αγίας Ελεσσας και μετα φαγητο στη δροσια στον Πλατανο στον Μυλοποταμο όπου και οι Καταρράκτες, επίσης must see ... Ζητήστε οδηγίες για Νερομυλους (!), εάν άντεχετε λίγο trekking ... Αξίζουν, όπως και τα Πορφυρα Μονοπάτια του νησιού, πρόσφατη εξαιρετική πρωτοβουλία για trekking για όσους ψηνονται και αντέχουν, εγω μάλλον δεν ...

Καλό θα είναι να αλλάξει και ο τίτλος του thread σε κάτι που να μπορεί να βοηθήσει και μελλοντικούς αναγνώστες ;)
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Κάποιο ROCK μπαράκι Χρηστάρα έχουμε? ????:plqtr::crs:

Rockoμπαρο φίλε Δημήτρη δεν θυμάμαι να βρήκα, γιατί και εγω είμαι επίσης της ιδιας κλίκας..

Παρόλα αυτά εχει ωραία χαλαρά μπαράκια κάτω στο Καψάλι, πάνω στη χώρα και στον Ποταμό.

(τουλάχιστον δόξα το Θεό, δεν βαράγανε αυτά τα ελαφραλαικά-λαικά που δεν είναι καθόλου του γούστου μου..:D:D:p)


Θα την βρείς την ακρη...;):yew:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Είχα ζητήσει το 2012 πληροφορίες σε ένα παλιό φόρουμ και βρήκα ένα αρχείο αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου. Μιλάμε για 5 χρόνια πριν, επομένως παραθέτω το κείμενο με πάσα επιφύλαξη:

Live from Kythira (συμπληρωματικά στους φίλους που έγραψαν παραπάνω):
Το Δημοτικό camping στο Καψάλι είναι μέσα στα πεύκα, αλλά δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν ...
Ίσως να μπορείτε να στήσετε σκηνές στην παραλία μεταξύ Παλιόπολης και Κομπονάδας, κοντά στην ταβέρνα Σκανδεια, ωραία θάλασσα, μεταξύ χωριού Αβλεμονα και παραλίας Καλαδι, αμφότερα must see ..
Στα βόρεια του νησιού παίζει ελεύθερο camping κοντά στην Κακιά Λαγκαδα όπου και ωραία οργανωμένη παραλία με beach bar etc και ανατολικοτερα το Διακοφτι, αν και λιμάνι, απίστευτη αμμουδερη θάλασσα, η χαρά του παιδιού και φαγητό (ιδίως κακαβια) στον Μανώλη. Πάνω απο το Διακοφτι στην κορυφή του βουνού ο Αη Γιώργης του Βουνού με απίστευτη θεα.
Ελεύθερο camping παίζει και στην Φυρη Άμμο (Καλαμου), η αγαπημένη μου, αλλα την "πιάνει" ο ΒΑ αέρας, όπως όλες τις ανατολικές παραλίες πλην Χαλκού. Όταν είσαι κοντα τον Καλαμο πας για φαγητο στην Φιλιω! Τέλος!
Στη Χώρα σουβλάκια και μπιφτεκια στον Ζορμπα και ποτάκι στο Mercatto, και στον Κουκο κατηφοριζοντας προς Καψαλι, αφού επισκεφθείτε το Κάστρο, όπου και παντρεύτηκα την Τσιριγωτισσα γυναικουλα μου
Στο Καψαλι μπάνιο άνετα όταν φυσάει Βοριας και φαγητό στο Υδραγωγειο, στην Χυτρα, και ψάρια στον Μαγο. Πρωινά και κρέπες κλπ στο Λεμονι και στη Βανιλια. Παίζει πολυ ωραία παραλία απέναντι (με θαλασσιο ποδήλατο, αλλα και μονοπάτι απο το δρόμο) ονόματι Σπαραγαριο. Απο Καψαλι οπωσδήποτε να πάτε στο νησάκι βράχο Χυτρα με το Glass Bottom του Σπύρου!
Άλλη πολυ ωραία παραλία (νότια) με beach barακι στο Μελιδονι, απ' όπου μπορείτε να πάτε και στα Μοναστήρια της Παναγίας της Μυρτιδιωτισσας και της Αγίας Ελεσσας και μετα φαγητο στη δροσια στον Πλατανο στον Μυλοποταμο όπου και οι Καταρράκτες, επίσης must see ... Ζητήστε οδηγίες για Νερομυλους (!), εάν άντεχετε λίγο trekking ... Αξίζουν, όπως και τα Πορφυρα Μονοπάτια του νησιού, πρόσφατη εξαιρετική πρωτοβουλία για trekking για όσους ψηνονται και αντέχουν, εγω μάλλον δεν ...

Καλό θα είναι να αλλάξει και ο τίτλος του thread σε κάτι που να μπορεί να βοηθήσει και μελλοντικούς αναγνώστες ;)

Απόσο θυμάμαι σχεδόν ολα ισχύουν και επίσης το καμπινγκ στο Καψάλι ηταν μια χαρά σε ολα του. Καθαρό, ομορφο αλλα και σχετικά μικρο που εχει το θεμα οτι γεμίζει εύκολα.
 

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
Καλό θα είναι να αλλάξει και ο τίτλος του thread σε κάτι που να μπορεί να βοηθήσει και μελλοντικούς αναγνώστες ;)
Έχεις δίκιο για τον τίτλο. Το άλλαξα ήδη.
 
Last edited by a moderator:
Reactions: yns

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...μετά προς βόρεια για Καλάβρυτα ...
Σας ευχαριστώ ......Και κάλους δρόμους σε ολους!!!!!!
:mps:
Δημητρη μια πολυ ωραια προταση που μπορω να δωσω προς τα μερη μου,ειναι ΑΥΤΗ...αφου φθασεις Λιμνη Δοξας(Φενεο)να παρεις το πάσο της Λυκουριας και να κατευθυνθεις για Μαζεικα(Κλειτορία)...
Εκει μπορεις και να φας καλουτσικα :D στη γνωστη ταβερνα...


αλλά και να μεινεις με το συζυγακι σε καλουτσικο ξενοδοχειο με πισίνα και pool bar ως νυχτερινη επιλογη...


αλλά και να εκδραμεις κοντα...
Σπηλαια Υπογειων Λιμνων στα Καστριά

Πλανητέρο στο Πλατανοδασος...

Κι απο κει προς Καλαβρυτα και Αγια Λαυρα & Μεγα Σπηλαιο...

και Ζαχλωρού στον οδοντωτο...


Αν σε ενδιαφερει η προταση αυτη...μού λες και σου δινω περισσοτερες λεπτομερειες...:) Καλο δρομο οπως και να'χει και καλα να περασετε φιλε:yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
@mAthosalas

Κωστή πριν κανά μήνα που κατέβηκα κάτου , έμεινα στο Αχαϊς στου Πλανητέρου με 30-35 ευρώ το δίκλινο . Το Μοντ Χελμός δεν είχε τίποτα (στα 70) και μόνο το άλλο κάτω προς την ανοικοδόμηση είχε δωμάτια .
Αφού είναι 7-8 λεπτά το Πλανητέρο γλυτώνεις και τη βαβούρα (μου έχει μείνει από το πανηγύρι που βαράνε μέχρι το πρωί) .
 
Last edited by a moderator:

JIMAHA

Μέλος
Περιοχή
Άγιος Νικόλαος-ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Yamaha TRACER MT09 -2015
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!! Η πρώτη στάση στα Κύθηρα ακυρώθηκε ......... :omg2::wtf,:με ειδοποισαν πριν 2 ωρες οτι χάλασε το πλοίο και ακυρώθηκε το αυριανό δρομολόγιο. από Κίσσαμο για Κύθηρα ......μετα απο τηλέφωνο στην ΑΝΕΚ (μετα απο τηλεφωνικο καυγα) μου κάνουν δωρεάν εισιτήρια για Ηράκλειο -Πειραιά αύριο βράδυ.Εννοείται ότι ακυρωσα τα παντα στα Κυθηρα και ευτηχως χωρις να με χεωσουν.Έτσι τις 4 μέρες των Κυθήρων λέω να τις σπαταλησω προς Μεσσηνία μεριά .Αλλα που; Καμιά ιδέα;:id2:Που μπορώ να μείνω ώστε να ναι κοντά σε όλα. (Κορώνη, Μεθώνη, Πύλος, Μυστράς κλπ κλπ.....)
Έτσι το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως .....Ηράκλειο -Πειραιάς -καπου Μεσσηνία -Μονεμβασιά -Καλάβρυτα και πίσω.
 
Top Bottom