Πληροφοριες για Δανια

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Με ψήνει άσχημα αυτο που βλεπω τωρα !! Πόσες μερες χρειάζομαι για να ανεβω σουηδια απο τον πιο σύντομο δρόμο που προφανώς θα ειναι καρφί εθνική ;;
μου φαίνεται αρκετά μακριά τελικά...
Σύμφωνα με τον κύριο maps google θέλεις 37 ώρες οδήγησης και 3400 ΚΜ για να φτάσεις εδώ. Και άλλο τόσο να επιστρέψεις, βάλε και καμιά 800 ΚΜ η διαδρομή γύρω από λίμνες και σουηδική ύπαιθρο, ξεφεύγει.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
μου φαίνεται αρκετά μακριά τελικά...
Σύμφωνα με τον κύριο maps google θέλεις 37 ώρες οδήγησης και 3400 ΚΜ για να φτάσεις εδώ. Και άλλο τόσο να επιστρέψεις, βάλε και καμιά 800 ΚΜ η διαδρομή γύρω από λίμνες και σουηδική ύπαιθρο, ξεφεύγει.
Α ειςαι πολυ ψηλά ;;; ειναι πολλα ναι για τόσες λίγες μερες δεν βγαίνει δυστυχως !! Αν έρθω μονος μου χωρις αλλο μηχανακι παρεα ιςως αυξήσω τις μερες και το κανω τελικα !! Ειναι κατι διαφορετικό αυτο που μου έδειξες και κόλλησα λιγο !!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Α ειςαι πολυ ψηλά ;;; ειναι πολλα ναι για τόσες λίγες μερες δεν βγαίνει δυστυχως !! Αν έρθω μονος μου χωρις αλλο μηχανακι παρεα ιςως αυξήσω τις μερες και το κανω τελικα !! Ειναι κατι διαφορετικό αυτο που μου έδειξες και κόλλησα λιγο !!
Ειναι κατι απιστευτο!! οχι απλα κατι διαφορετικο...
Φοβερα μερη
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
δανια θα ερθω και εγω!!!!!!!
θα πέρασουμε από Δανία πουλί στο υπέροχο μέρος που μας πρότεινε ο Νίκος εννοείτε ! αλλά θα καταλήξουμε Σουηδία για περιπλάνηση στη φύση που μας πρότεινε ο Srider !!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Απο Κοπεγχάγη προς Helsigor οντως υπεροχη η παραθαλασσια διαδρομη (thanks for the info). Αν θες σταση στη μαρινα Ryngsted. Στο Helsingor εχει κ το καστρο kronborg.

Συνεβη πριν λιγο:
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Απο Κοπεγχάγη προς Helsigor οντως υπεροχη η παραθαλασσια διαδρομη (thanks for the info). Αν θες σταση στη μαρινα Ryngsted. Στο Helsingor εχει κ το καστρο kronborg.
Χαίρομαι που συμφωνείς ότι άξιζε η παραθαλάσσια διαδρομή!
Είχα ξεχάσει να αναφέρω το κάστρο του Σαίξπηρ στο Helsingor:

Το Κάστρο Κρόνμποργκ (δαν.Kronborg) βρίσκεται κοντά στην πόλη Χέλσινγκορ (Helsingør) στα σύνορα της Δανίας με τη Σουηδία. Από τις 30 Νοεμβρίου2000, έχει συμπεριληφθεί από την UNESCO στον κατάλογο των Μνημείων Παγκόσμιας Κληρονομιάς. Το κάστρο έχει μεγάλη συμβολική σημασία για τους Δανούς και έπαιξε ρόλο-κλειδί στη ιστορία της βόρειας Ευρώπης από το 16ο έως το 18ο αιώνα. Έχει παραμείνει άθικτο έως σήμερα κι έχει μείνει γνωστό, γιατί ο Σαίξπηρ τοποθέτησε εκεί, στο κάστρο της Ελσινόρης, τα γεγονότα της τραγωδίας του, "Άμλετ".
Πηγή: https://el.wikipedia.org/wiki/Κάστρο_Κρόνμποργκ

 
Top Bottom