Πλύσιμο - στέγνωμα μπότας ;

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Αν κρίνω απ την μυρωδιά, πρέπει να έχει ψοφήσει ένας κυπρίνος στις μπότες μου ...
Πως τις πλενω αλλα κυρίως πως να τις στεγνωσω ; Να σημειώσω έχουν και μέσα λασπη :prft:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Αν κρίνω απ την μυρωδιά, πρέπει να έχει ψοφήσει ένας κυπρίνος στις μπότες μου ...
Πως τις πλενω αλλα κυρίως πως να τις στεγνωσω ; Να σημειώσω έχουν και μέσα λασπη :prft:
Μια χαρά είναι. Και οι δικές μου έτσι είναι. Εμένα έχει και το κράνος λάσπη από το περσινό troffy. Μην στεναχωριέσαι είναι φυσική φθορά.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εντουρο μπότες;
Για το πλύσιμο δεν ξέρω αλλά για το στέγνωμα τις στουμπώνεις με εφημερίδα και τις αφήνεις κάποιες ώρες μια δυο φορές ίσως χρειαστεί
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πετάς μέσα μπόλικο νεράκι με σαπούνι πράσινο, τρίβεις πολύ καλά και ξεβγαζεις με πολύ νερό.

Τις απλώνεις ανάποδα κρεμασμένες από σκουπόξυλα μέχρι να στεγνώσουν.
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Ευχαριστω παίδες! Ακολουθω σαπουνι πρασινο και σκουποξυλο...
Επιστημονικο ακουγεται!!! :D
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Ευχαριστω παίδες! Ακολουθω σαπουνι πρασινο και σκουποξυλο...
Επιστημονικο ακουγεται!!! :D
Αν επιμένει η μυρωδιά, βάλε χλωρίνη.
Βέβαια μπορεί να γίνει κάποια μικροζημιά.:D
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αν επιμένει η μυρωδιά, βάλε χλωρίνη.
Βέβαια μπορεί να γίνει κάποια μικροζημιά.:D
Όχι χλωρίνη είναι ιδιότροπο υλικό με συγκεκριμένο χειρισμό. Αν μείνει παραπάνω κάνει ζημιά. Καλύτερα στην ασφάλεια του σαπουνιού με ζεστό νερό. Το βασικό είναι να πλένετε και να στεγνώνετε σωστά και εντελώς. Αν μείνει η λάσπη μυρίζει και κάνει ζημιά στα δερμάτινα κομμάτια.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Αν η μυρωδιά προέρχεται από μύκητες, όπως από μούχλα, η χλωρίνη τους σκοτώνει 100%.
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Αν η μυρωδιά προέρχεται από μύκητες, όπως από μούχλα, η χλωρίνη τους σκοτώνει 100%.
H μυρωδια ειναι γιατι επεσα ολος σε λασπολακκο και μπηκαν λασπονερα παντου μεσα , την επομενη μερα βρωμουσαν ηδη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom