Ποια "action" κάμερα θα έπαιρνες το 2020;

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Θα διαφωνήσω για τις hero 5 και 6 ! βγήκαν οι λιγοτερο ανθεκτικές σε συνθήκες χώματος και υψηλές θερμοκρασίες ! η hero 4 black άντεξε πολύ περισσότερο. η 7 και η 8 πολύ καλύτερες αλλα φυσικά και πολύ μεγάλο το κόστος . Σίγουρα μετράει και η χρήση . Οι κινεζιές για λάιτ χρήση και άσφαλτο είναι μια χαρά . Αλλά για χρήση τύπου τροφυ να γράφει απ το πρωί μέχρι το βράδυ δυστυχώς πρέπει να ανέβεις οικονομικά σε 7 η 8
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Με τις sony δουλεύει κανεις?Μια χρονιά νομίζω η sony ξεπέρασε κάποιο μοντέλο τις GoPro σε ποιότητα και λειτουργίες και με χαμηλότερο κόστος.
Ειχα μια Sony παλια. Ανωτερη εικονα απο GoPro, εχανε στον ηχο.
Αλλα με τη gopro 8 black στα 360€ απο Ελλαδα δε μπορω να φανταστω καποια καλυτερη επιλογη
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Επισης μου αρεσει το τρακινγκ που γραφει η garmin λογο του ενσωματωμένου gps

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
η οποία όμως επίσης ανεβαίνει πολύ σε κόστος ! έχει βγει παλικάρι στα dirt games με τα φορμουλάκια αλλά δε την λες και φτηνή
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Με τις sony δουλεύει κανεις?Μια χρονιά νομίζω η sony ξεπέρασε κάποιο μοντέλο τις GoPro σε ποιότητα και λειτουργίες και με χαμηλότερο κόστος.
Έχω εγώ την HDRAS50 δυο χρόνια! Πολύ ευχαριστημένος, με πληθώρα ρυθμίσεων! Με τρεις μπαταρίες που αλλάζουν ευκολα, βγάζεις όλη τη μέρα οδήγησης! Εκτός της εξαιρετικής τιμής προσφοράς που τη βρήκα, την προέκρινα έναντι της GoPro λόγω της πολύ μικρότερης μετωπικής επιφάνειας και οπισθέλκουσας που προκαλεί (σημαντικό αν τη φοράς στο κράνος)! Το κακό είναι ότι βρίσκεις μικροτερη ποικιλία σε φθηνά κινεζικά αξεσουάρ για τη στήριξη, αλλά λύνεται κι αυτό!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
H GoPro ειναι ακριβη σχετικα αλλα αξιζει καθε ευρω! Ειναι ετη φωτος μπροστα απο την καλυτερη κινεζικη ας πουμε αλλα ακομα και σε σχεση με την DJI osmo ειναι ανωτερη.
Εχει παρα πολλες επιλογες για εικονα, timelapse κλπ, η μπαταρια ειναι οκ ικανοποιητικη θεωρω αν και αξιζει να εχεις 2-3 εξτρα μπαταριες.
Ο ηχος εμενα μου εκανε εντυπωση, δεν ξερω τι συστημα εχει αλλα κοβει αρκετα τον αερα και οταν καταλαβαινει οτι υπαρχει ομιλια λειτουργει διαφορετικα το μικροφωνο και ακουγεται κανονικοτατα η φωνη!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχω εγώ την HDRAS50 δυο χρόνια! Πολύ ευχαριστημένος, με πληθώρα ρυθμίσεων! Με τρεις μπαταρίες που αλλάζουν ευκολα, βγάζεις όλη τη μέρα οδήγησης! Εκτός της εξαιρετικής τιμής προσφοράς που τη βρήκα, την προέκρινα έναντι της GoPro λόγω της πολύ μικρότερης μετωπικής επιφάνειας και οπισθέλκουσας που προκαλεί (σημαντικό αν τη φοράς στο κράνος)! Το κακό είναι ότι βρίσκεις μικροτερη ποικιλία σε φθηνά κινεζικά αξεσουάρ για τη στήριξη, αλλά λύνεται κι αυτό!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Έχω την as20 και ενώ παλιότερα με την εφαρμογή στο κινητό την χειριζομουν εύκολα και αποτελεσματικά κάνα 2-3 φορές τελευταία μου κάνει νούμερα.
Μου ζητάει κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή τον κωδικό της κάμερας,που σημαίνει ότι πρέπει να την συνδέσω στο πισι να το βρω κλπ εκτός αν τον γράψω κάπου στο κινητό και το έχω πρόχειρο.
Τελευταία φορά πάτησα απτό κινητό να ξεκινήσει εγγραφή βίντεο και δεν ξεκίνησε ποτέ και μια προσπάθεια για time lapse μου γέμισε ένα φάκελο όλο φωτογραφίες ανά 5 δευτερόλεπτα που είχα επιλέξει και όχι βίντεο.
Μόνο σε εμένα συμβαίνει;
Υγ.
Νομίζω ότι παλιότερα είχε μια εφαρμογή που πλέον έχει αντικατασταθεί από κάποια άλλη.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Έχω την as20 και ενώ παλιότερα με την εφαρμογή στο κινητό την χειριζομουν εύκολα και αποτελεσματικά κάνα 2-3 φορές τελευταία μου κάνει νούμερα.
Μου ζητάει κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή τον κωδικό της κάμερας,που σημαίνει ότι πρέπει να την συνδέσω στο πισι να το βρω κλπ εκτός αν τον γράψω κάπου στο κινητό και το έχω πρόχειρο.
Τελευταία φορά πάτησα απτό κινητό να ξεκινήσει εγγραφή βίντεο και δεν ξεκίνησε ποτέ και μια προσπάθεια για time lapse μου γέμισε ένα φάκελο όλο φωτογραφίες ανά 5 δευτερόλεπτα που είχα επιλέξει και όχι βίντεο.
Μόνο σε εμένα συμβαίνει;
Υγ.
Νομίζω ότι παλιότερα είχε μια εφαρμογή που πλέον έχει αντικατασταθεί από κάποια άλλη.
Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχει δυνατότητα χειρισμού από το κινητό μέσω εφαρμογής που δουλεύει επίσης πολύ καλά! Και βλέπεις και ζωντανά ότι τραβάς! Ακόμα καλύτερο θα ήταν το remote control με οθόνη που το φοράς σαν ρολόι αλλά ήταν ακριβό και δεν το πήρα! Αξίζει αν το βρεις σε πακέτο προσφορά όλα μαζί! Επίσης είναι σχετικά ελαφριά και την στερεώνω και στο drone ενίοτε!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχει δυνατότητα χειρισμού από το κινητό μέσω εφαρμογής που δουλεύει επίσης πολύ καλά! Και βλέπεις και ζωντανά ότι τραβάς! Ακόμα καλύτερο θα ήταν το remote control με οθόνη που το φοράς σαν ρολόι αλλά ήταν ακριβό και δεν το πήρα! Αξίζει αν το βρεις σε πακέτο προσφορά όλα μαζί! Επίσης είναι σχετικά ελαφριά και την στερεώνω και στο drone ενίοτε!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
σου δουλευει σωστα η εφαρμογη;ποια χρησιμοποιεις;
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Εγώ πάλι από κει που δεν είχα καθόλου κάμερες Βρέθηκα ξαφνικά με δύο gopro hero 3 Plus και την hero 4.... λίγο που έπαιξα μαζί τους η 4 ανεβάζει πολύ πιο γρήγορα θερμοκρασία, Προφανώς λόγω και της οπισθιας οθόνης και επειδή τη δούλευα μέσα από το housing αλλά μου άρεσε και η εικόνα ο ηχος....και η εφαρμογή από το κινητό που μπορείς να δουλέψεις την 3+ που δεν εχει οπισθια οθονη.... Παρεμπιπτόντως η hero 3 Plus θα βγει για πούλημα γιατί δεν χρειάζομαι δύο κάμερες οποιος ενδιαφερεται μου λεει!!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Το remote control βοηθά όταν κάνεις ποιο extreme πράματα πιστεύω
Για μηχανή δεν το έχουμε και τόσο ανάγκη. Πότε δεν μου ήταν δύσκολο να πατήσω το rec στην κάμερα κράνους η όπου αλλού την είχα στην μηχανή η πάνω μου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χρήστο έχω την gopro7black με τρεις μπαταρίες.
Η κάθε μπαταρία είναι σχεδόν 2 ώρες συνεχούς εγγραφής σε ποιότητα 1080/50fps.
Τα περί ποιότητας νομίζω τα ξέρεις, αυτό όμως που κάνει τη διαφορά, είναι το γεγονός ότι έχεις την επιλογή ότι με το που πατάς το rec, η κάμερα ανοίγει και γράφει, και με το που το ξαναπατάς, σταματάει την εγγραφή και σβήνει, πράγμα το οποίο εξοικονομεί απίστευτα τη μπαταρία.
Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό το χαρακτηριστικό σε άλλες κάμερες, απλά το αναφέρω να το έχεις σαν πληροφορία.

Είχα δυο κινέζικες στο παρελθόν και ενώ ήταν ανυεκτικές κτλ, δεν είχαν καλή αυτονομία μπαταρίας και το βιντεο ποιοτικά ήταν χάλια.
Έγραφες μια όμορφη διαδρομή και μόλις την έβαζες στο pc για να την δεις ξενέρωνες.
Έτσι αποφάσισα να τα σκάσω και να πάρω την καλύτερη στο είδος.
 
Top Bottom