Ποιο θα αγοραζατε και γιατί??

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
Είσαστε ανάμεσα σε 3 μηχανάκια και έχετε κάποιους ενδοιασμούς στο ποιο να διαλέξετε,και τα τρία μηχανάκια έχουν γράψει την δικιά τους ιστορία στο Dakar.

Cagiva elefant lucky strike (750/900) Honda xrv 650

Ότι έχετε και δεν έχετε βγαλτετο μειονέκτημα πλεονεκτηματα προβλήματα ξεπροβληματα ότι έχει να κάνει με αυτά τα τρία μηχανάκια πείτε το. Μου έχει κολλήσει και μου αρέσουν απίστευτα και τα τρία μηχανάκια,και αν βρω κατι που το αξίζει το προχωράω, δεν το βιάζομαι προσπαθώ να συλλεξω όσο πιο πολλά μπορώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καποτε ειχα το αντιστοιχο διλημμα Lucky Strike ή Africa 650?...Το Elephant το καραγουσταρα αλλά το φοβομουν με οσα διαβαζα και μου λεγανε...και δεν το εψαξα καν και εψαχνα για Africa...Τις Αfrica ομως που βρηκα οταν τις ειδα απο κοντα...τις φοβηθηκα!!!Παρατημενες σχεδον ολες...ασυμφορο για μενα τοτε,τοσο να τις φτιαξω γιατι θελανε αρκετα ολες οσο και απο προσωπικη γνωση για να ασχοληθω μονος μου,με δεδομενο οτι μια τετοια μοτοσυκλετα αν την φτιαξεις βαζεις μαμα κ οχι οτι'να 'ναι πανω της...
Τα παρατησα και τα δυο...
Μακαρι να βρεις καποια μοτοσυκλετα,οποια σου αρεσει πιο πολυ και να την παρεις...απο τα μοτο που αξιζουν!
 

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
τι θες να το κάνεις για συλλογή ή για χρήση όσο πιο κοντά στην φύση τους...?
Όχι όχι δεν είναι θέμα συλλογής,οποίο και αν επιλέξω και όποτε το επιλέξω θα του πιω το αίμα,όπως κάνω τώρα με το gs.
 

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
Καποτε ειχα το αντιστοιχο διλημμα Lucky Strike ή Africa 650?...Το Elephant το καραγουσταρα αλλά το φοβομουν με οσα διαβαζα και μου λεγανε...και δεν το εψαξα καν και εψαχνα για Africa...Τις Αfrica ομως που βρηκα οταν τις ειδα απο κοντα...τις φοβηθηκα!!!Παρατημενες σχεδον ολες...ασυμφορο για μενα τοτε,τοσο να τις φτιαξω γιατι θελανε αρκετα ολες οσο και απο προσωπικη γνωση για να ασχοληθω μονος μου,με δεδομενο οτι μια τετοια μοτοσυκλετα αν την φτιαξεις βαζεις μαμα κ οχι οτι'να 'ναι πανω της...
Τα παρατησα και τα δυο...
Μακαρι να βρεις καποια μοτοσυκλετα,οποια σου αρεσει πιο πολυ και να την παρεις...απο τα μοτο που αξιζουν!
Γι'αυτό τον λόγο άνοιξα το θέμα για να δω τι προβλήματα βγάζουν και αν αξίζει η αγορά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο Χαρης εχει ενα πολυ περιποιημενο.
Θα πει....
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Όχι όχι δεν είναι θέμα συλλογής,οποίο και αν επιλέξω και όποτε το επιλέξω θα του πιω το αίμα,όπως κάνω τώρα με το gs.
Μου αρέσει πολύ το 900 για ιστορικούς λόγους, και για μοτέρ <<ducati>> κτλ.
και κυρίως το 900 dakar rep. του 91 :inlove::inlove::inlove:θα ήθελα πάρα πολύ να το έχω...
Γενικά θα έλεγα να μην πάρεις καμία από τις δυο και να πας σε κάτι πιο καινούριο, γιαγιά+πίνω αίμα=????
αλλά αν θες ντε και καλά κάποιο από τα δυο πάρε το ΑΤ
Το βρίσκεις πιο εύκολα σε καλή κατάσταση
Και βρίσκεις πιο εύκολα ανταλακτικά...

Αν κοιτάς σοβαρά το 900 δες εδώ για αρχή http://www.elefantman.com/tricksfixes.htm... και αν θες έχω και άλλα...
:friendship:

Να ζήσουν οι λαδιέρες...!!!!!
Να Ζήσουν, Να Ζήσουν, Να Ζήσουν!!!!
:yew:
 

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
Από άποψη ανταλακτικων και στο ότι είναι Ιάπωνας με τραβάει περισσότερο,υπάρχει μια αξιοπιστία με τους Ιάπωνες βρε αδερφέ γι'αυτό δεν μας τα Ζαλιζουν συνέχεια..το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει στην ελληνίκη αγορά το xrv δύσκολα το βρίσκεις ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί σε διάφορα sites τίποτα..
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Από άποψη ανταλακτικων και στο ότι είναι Ιάπωνας με τραβάει περισσότερο,υπάρχει μια αξιοπιστία με τους Ιάπωνες βρε αδερφέ γι'αυτό δεν μας τα Ζαλιζουν συνέχεια..το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει στην ελληνίκη αγορά το xrv δύσκολα το βρίσκεις ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί σε διάφορα sites τίποτα..
Τα "σκουπιζει" ένας φίλος από εδώ γι αυτό :D Νομίζω ότι έχει πάρει 5-6 και τα "αναστενει" , θα τον πάρω τηλ και θα σου πω λεπτομέρειες

Κι εγώ xrv 650 θα κοιταγα απ τα παραπάνω! ;)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Είσαστε ανάμεσα σε 3 μηχανάκια και έχετε κάποιους ενδοιασμούς στο ποιο να διαλέξετε,και τα τρία μηχανάκια έχουν γράψει την δικιά τους ιστορία στο Dakar.

Cagiva elefant lucky strike (750/900) Honda xrv 650

...
Εγώ φίλε θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια το Ελεφαντάκι (δηλ. το 750).

Γιατί;

Μα γιατί το XRV 650 το έχω ήδη. :D

Πέραν της πλάκας, το Κατζίβα δεν τόλμησα να το πάρω καινούργιο (και μάλιστα την εποχή που οι μύγες ήταν παχιές). Για μεταχείρω κοντά εικοσαετίας, πολύ δύσκολα. Αν έπεφτα πάνω σε ένα που δεν το πήραν (και μετά το ξεφορτώθηκαν) καμιά δεκαριά "προσεκτικοί ιδιοκτήτες", "μερακλήδες", "γνώστες" κλπ, και αν μετά από σχολαστικό ψάξιμο έβλεπα πως δεν έχει χοντρά κουσούρια, τότε θα το έβαζα στο μαντρί γιατί ως μηχανάκι, το καραγουστάρω. Απλά έχει λίγο την φήμη που συνοδεύει τα πλεούμενα, πως δηλαδή σου δίνει δύο μεγάλες χαρές, μία που το παίρνεις και μία που το δίνεις.............. ;)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τι προβληματα βγάζει το ελεφαντακι?
Ηλεκτρολογικά (με αποκορύφωμα υπερθέρμανση στην ασφαλειοθήκη - βγάζεις το καπάκι και προσαρμόζεις πακέτο Camel σκληρό, δίκην αναπνευστήρα) και πολλές χαζοσκουριές.
 
Top Bottom