Πολλαπλασιαστης gs1150adv Help!

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Πρωτα απο ολα Χρονια πολλα σε ολους. Υγεια και δυναμη να μας φερει ολους ο νεος χρονος.
Οπως λεει και ο τιτλος παρεδωσε πνευμα ο ενας. Βρηκα μεσω νετ στην Κρητη με 45€ + 7 μεταφορικα και ηρθε μετα απο 1 βδομαδα, (αναρωτιεμαι αν γινοταν το καλοκαιρι στο Μαροκο ποσο θα περιμενα!!!). Αυτος που ηρθε ειναι Beru το ερωτημα ειναι το εξης: το γνησιο εχει και δυο καφε καλωδιακια που ειναι σωμα(?) δε ξερω...θα πρεπει απλα να αποσυνδεσω το παλιο με τα καφε καλωδια και να συνδεσω το νεο Beru χωρις??
Ευχαριστω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Νομιζω βγαζεις τον παλιό και βάζεις το καινούργιο
Και εγω στο 1200 beru φοράω
Και νομιζω φοράνε τους ίδιους !!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πρωτα απο ολα Χρονια πολλα σε ολους. Υγεια και δυναμη να μας φερει ολους ο νεος χρονος.
Οπως λεει και ο τιτλος παρεδωσε πνευμα ο ενας. Βρηκα μεσω νετ στην Κρητη με 45€ + 7 μεταφορικα και ηρθε μετα απο 1 βδομαδα, (αναρωτιεμαι αν γινοταν το καλοκαιρι στο Μαροκο ποσο θα περιμενα!!!). Αυτος που ηρθε ειναι Beru το ερωτημα ειναι το εξης: το γνησιο εχει και δυο καφε καλωδιακια που ειναι σωμα(?) δε ξερω...θα πρεπει απλα να αποσυνδεσω το παλιο με τα καφε καλωδια και να συνδεσω το νεο Beru χωρις??
Ευχαριστω
βρεθηκε λυση?
 

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Βρεθηκε φιλε. Μου εστειλε απο λαθος θελω να πιστευω, για τα κατω μπουζι το καλωδιο. Τον ρωτησα πολλες φορες αν ειναι σιγουρος και μου ελεγε ναι, απο την δικη του θετικη απαντηση εσπαζα το κεφαλι μου πως κουμπωνει!!! Τα κατω ερχονται κατευθειαν απο τον πολλαπλασιαστη που ειναι κατω απο το ντεποζιτο χωρις προσθετα καλωδιακια. Το επανω εχει ενα σπιραλ προστατευτικο καλωδιο, καπου βγαινουν και δυο μικρα καφε, το ενα κουμπωνει στον κυλινδρο και το αλλο καπου αλλου.Κανονικα ειναι οπως ολα ξεκουμπωνεις και κουμπωνεις την νεα πιπα/πολλαπλασιαστη και ολα οκ. Το κακο της υποθεσης ειναι οτι πληρωσα 45+8 μεταφορικα και τωρα που παραδεχτηκε την χαζομαρα του αλλα 49 δλδ συνολο 102€!! Ενω απο την Beru θα το επερνα 75€....οσο ζουμε μαθαινουμε.
Με την ευκαιρια Καλη χρονια σε ολους υγεια φραγκα και πολλα ατελειωτα ασφαλη χλμ να εχουμε.
 
Top Bottom